Kūčių išvakarėse prie Kauno išvažiavimų nusidriekė spūstys – Kas vyksta Kaune

Kūčių išvakarėse prie Kauno išvažiavimų nusidriekė spūstys

Kas vyksta Kaune, BNS inf. 2020/12/23 18:08

Kūčių išvakarėse šalyje vėl atnaujinta kontrolės postų veikla savivaldybių centrų prieigose, tokiomis priemonėmis siekiama užtikrinti gyventojų judėjimo ribojimus, kai tarp savivaldybių draudžiama judėti be svarbios priežasties. „Kas vyksta Kaune“ nuvyko į Muravos sankryžą ir užfiksavo susiformavusias masines spūstis dėl policijos patikros postų. Pareigūnai tikrina ne tik įvažiuojančius į miestą, bet ir bandančius išvažiuoti automobilius.

Policija tikrina vairuotojus prie miesto išvažiavimų

Dirbs papildomos pareigūnų pajėgos

Portalui „Kas vyksta Kaune“ Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstove žiniasklaidai, Odeta Vaitkevičiene, pasakojo, kad policijos pareigūnai gali tikrinti tiek įvažiuojančius tiek išvažiuojančius automobilius. Policijos pareigūnams į pagalbą prisijungė ir kitų organizacijų atstovai.

„Policijos pareigūnai gali dirbti pasirinktinai, viename poste gali tikrinti įvažiuojančius, kitame poste išvažiuojančius automobilius. Gali būti postai kur ir tie ir tie tikrinami, neturėtų gyventojai nustebti.

Policijos pareigūnams padeda kolegos iš šaulių sąjungos, ir policijos mokyklos instruktoriai ir kursantai, karo policija, viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Šiuo metu ir padedančiųjų daugiau, bet ir mūsų Kauno policijos pareigūnų daugiau šiomis dienomis dirbs patikrinimo postuose“, – pasakojo O. Vaitkevičienė.

Ji nurodė, jog nors ir susidarė spūstys prie policijos pareigūnų patikros postų, tačiau šiandien automobilių srautas juda greičiau, nei praėjusį penktadienį. Atstovės spėjimu, taip gali būti dėl sumažėjusio automobilių srauto, arba reikiamus dokumentus pasiruošusių gyventojų.

„Srautas, jeigu lygintume su penktadieniu, kai nusidriekė spūstys, tai šiandien srautas mažesnis ir automobiliai šiek tiek greičiau juda. Tikėtina, kad gal ir srautas mažesnis, bet gal ir daugiau gyventojai labiau pasiruošę ir turi dokumentus visus, kad pareigūnams parodytų, o ne lauktų, kol bus patikrinti duomenų bazėje. Labai svarbu ir labai prisideda prie to spartesnio judėjimo“, – apie pasikeitusius automobilių srautus pasakojo ji.

Kauno AVPK atstovė priminė, jog policijos patikrinimo postai po 21 valandos persigrupuoja ir dirba kitokiu rėžimu.

„21.00 val. darbą baigia stacionarūs pareigūnų postai, bet tada yra pereinama prie kito rėžimo, tai yra prie mobiliųjų postų. Šiek tiek laiko tada pareigūnai dirba vienam poste, tada pervažiuoja į kitą, gali sustabdyti automobilius ir pačiam mieste“, – apie pareigūnų darbą priminė O. Vaitkevičienė.

„Kas vyksta Kaune“ taip pat užfiksavo policijos pareigūnų postą Šilainiuose, Žemaičių plente. Čia patikrinami automobiliai, judantys link magistralinio kelio A1.

Gyventojų mobilumas mažėja

Technologijų kompanijų vietos nustatymo duomenys rodo, kad Lietuvos gyventojų mobilumas pastarąją savaitę sumažėjęs, tačiau dar anksti daryti išvadas, kaip veikia sugriežtinti karantino režimo ribojimai, sakė premjerė.

„Kol kas nėra taip lengva pasakyti, koks iš tikrųjų yra įvestų karantino apribojimų rezultatas, nes vakar gauti „Google“, „Apple“ judėjimo duomenys rodo, kad tikrai mobilumas yra sumažėjęs“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė Ingrida Šimonytė.

„Kitą savaitę bus galima kalbėti, kiek šitie apribojimai išties veikia ar neveikia naujų COVID-19 atvejų skaičių“, – teigė ji.

Pasak Vyriausybės vadovės, dabartiniai naujų susirgimų ir mirčių atvejai yra buvusio ikikarantininio žmonių aktyvumo padarinys.

Trečiadienį pranešta, kad per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 3737 naujo koronaviruso atvejai – tai didžiausias iki šiol paros atvejų skaičius, mirė 50 žmonių.

„Tuose skaičiuose, kuriuos dabar matome, yra nemažai to ikikarantininio aktyvumo, kuris buvo ir prekybos centruose, kai žmonės naudojosi paskutinės minutės galimybe ir prieš užsidarant tam tikroms parduotuvėms matė reikalą ten grūstis“, – sakė I. Šimonytė.

Ji trečiadienį nesiėmė prognozuoti, ar gali tekti dar labiau griežtinti karantino režimą ir galbūt įvesti šalyje nepaprastąją padėtį.

Prieš savaitę Lietuvoje įsigaliojo karantino režimo sugriežtinimas – uždraustas judėjimas tarp savivaldybių be būtino reikalų, uždarytos ne maisto parduotuvės, grožio salonai.

Tvarkos žiedinėse savivaldybėse nekeis

Vyriausybė trečiadienį nutarė nekeisti judėjimo ribojimų tarp miesto ir kaimo žiedinėse savivaldybėse.

„Gana gerai mažėjęs mobilumas šios savaitės pradžioje vėl šoktelėjo (…) Siūlyčiau susilaikyti nuo keitimų, kurie ženkliai paskatintų mobilumą, ypač švenčių dienomis, kai žmonių prašome likti namuose“, – pasitarime sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Pakeitimą dėl gyventojų judėjimo žiedinėse savivaldybėse Ministrų kabinetui siūlė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija, atsižvelgusi į kontrolę keliuose vykdančios policijos iniciatyvą.

Policija teigė, kad daug miestų gyventojų susiję su rajonais ir atvirkščiai, taip pat tai bus prevencija kamščiams bei padės taupyti pareigūnų pajėgumus kontrolės metu.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, policija kartu su pasieniečiais, šauliais ir karo policininkais vykdo masinę judėjimo kontrolę.

Ji buvo vykdoma praėjusį savaitgalį, taip pat vykdoma nuo trečiadienio iki šios savaitės pabaigos, be kita ko, kontroliuoti judėjimą planuojama ir Naujųjų metų laikotarpiu.

Automobilio keleivių ribojimas

Karantino metu automobiliu galės vykti ne daugiau kaip du kartu negyvenantys žmonės, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Vyriausybė į karantino sąlygas įtraukė nuostatą, kad transporto priemonėse gali būti ne daugiau kaip du asmenys arba vieno namų ūkio gyventojai. Išimtis taikoma viešajam transportui ir automobiliams, kuriais vykstama į darbą.

Numatyta, kad į dviejų žmonių apribojimą neįskaičiuojamas vežimo paslaugas teikiantis vairuotojas.

Taip pat nuspręsta karantino metu nebeleisti teikti praktinio vairavimo mokymo. Vis dar galės vykti aviacijos bei jūrininkų mokymai, užsienio kalbos mokėjimo lygio vertinimo egzaminai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.