Kūčių išvakarėse prie Kauno išvažiavimų nusidriekė spūstys - Kas vyksta Kaune

Kūčių išvakarėse prie Kauno išvažiavimų nusidriekė spūstys

Kas vyksta Kaune, BNS inf. 2020/12/23 18:08

Kūčių išvakarėse šalyje vėl atnaujinta kontrolės postų veikla savivaldybių centrų prieigose, tokiomis priemonėmis siekiama užtikrinti gyventojų judėjimo ribojimus, kai tarp savivaldybių draudžiama judėti be svarbios priežasties. „Kas vyksta Kaune“ nuvyko į Muravos sankryžą ir užfiksavo susiformavusias masines spūstis dėl policijos patikros postų. Pareigūnai tikrina ne tik įvažiuojančius į miestą, bet ir bandančius išvažiuoti automobilius.

Policija tikrina vairuotojus prie miesto išvažiavimų

Dirbs papildomos pareigūnų pajėgos

Portalui „Kas vyksta Kaune“ Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstove žiniasklaidai, Odeta Vaitkevičiene, pasakojo, kad policijos pareigūnai gali tikrinti tiek įvažiuojančius tiek išvažiuojančius automobilius. Policijos pareigūnams į pagalbą prisijungė ir kitų organizacijų atstovai.

„Policijos pareigūnai gali dirbti pasirinktinai, viename poste gali tikrinti įvažiuojančius, kitame poste išvažiuojančius automobilius. Gali būti postai kur ir tie ir tie tikrinami, neturėtų gyventojai nustebti.

Policijos pareigūnams padeda kolegos iš šaulių sąjungos, ir policijos mokyklos instruktoriai ir kursantai, karo policija, viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Šiuo metu ir padedančiųjų daugiau, bet ir mūsų Kauno policijos pareigūnų daugiau šiomis dienomis dirbs patikrinimo postuose“, – pasakojo O. Vaitkevičienė.

Ji nurodė, jog nors ir susidarė spūstys prie policijos pareigūnų patikros postų, tačiau šiandien automobilių srautas juda greičiau, nei praėjusį penktadienį. Atstovės spėjimu, taip gali būti dėl sumažėjusio automobilių srauto, arba reikiamus dokumentus pasiruošusių gyventojų.

„Srautas, jeigu lygintume su penktadieniu, kai nusidriekė spūstys, tai šiandien srautas mažesnis ir automobiliai šiek tiek greičiau juda. Tikėtina, kad gal ir srautas mažesnis, bet gal ir daugiau gyventojai labiau pasiruošę ir turi dokumentus visus, kad pareigūnams parodytų, o ne lauktų, kol bus patikrinti duomenų bazėje. Labai svarbu ir labai prisideda prie to spartesnio judėjimo“, – apie pasikeitusius automobilių srautus pasakojo ji.

Kauno AVPK atstovė priminė, jog policijos patikrinimo postai po 21 valandos persigrupuoja ir dirba kitokiu rėžimu.

„21.00 val. darbą baigia stacionarūs pareigūnų postai, bet tada yra pereinama prie kito rėžimo, tai yra prie mobiliųjų postų. Šiek tiek laiko tada pareigūnai dirba vienam poste, tada pervažiuoja į kitą, gali sustabdyti automobilius ir pačiam mieste“, – apie pareigūnų darbą priminė O. Vaitkevičienė.

„Kas vyksta Kaune“ taip pat užfiksavo policijos pareigūnų postą Šilainiuose, Žemaičių plente. Čia patikrinami automobiliai, judantys link magistralinio kelio A1.

Gyventojų mobilumas mažėja

Technologijų kompanijų vietos nustatymo duomenys rodo, kad Lietuvos gyventojų mobilumas pastarąją savaitę sumažėjęs, tačiau dar anksti daryti išvadas, kaip veikia sugriežtinti karantino režimo ribojimai, sakė premjerė.

„Kol kas nėra taip lengva pasakyti, koks iš tikrųjų yra įvestų karantino apribojimų rezultatas, nes vakar gauti „Google“, „Apple“ judėjimo duomenys rodo, kad tikrai mobilumas yra sumažėjęs“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė Ingrida Šimonytė.

„Kitą savaitę bus galima kalbėti, kiek šitie apribojimai išties veikia ar neveikia naujų COVID-19 atvejų skaičių“, – teigė ji.

Pasak Vyriausybės vadovės, dabartiniai naujų susirgimų ir mirčių atvejai yra buvusio ikikarantininio žmonių aktyvumo padarinys.

Trečiadienį pranešta, kad per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 3737 naujo koronaviruso atvejai – tai didžiausias iki šiol paros atvejų skaičius, mirė 50 žmonių.

„Tuose skaičiuose, kuriuos dabar matome, yra nemažai to ikikarantininio aktyvumo, kuris buvo ir prekybos centruose, kai žmonės naudojosi paskutinės minutės galimybe ir prieš užsidarant tam tikroms parduotuvėms matė reikalą ten grūstis“, – sakė I. Šimonytė.

Ji trečiadienį nesiėmė prognozuoti, ar gali tekti dar labiau griežtinti karantino režimą ir galbūt įvesti šalyje nepaprastąją padėtį.

Prieš savaitę Lietuvoje įsigaliojo karantino režimo sugriežtinimas – uždraustas judėjimas tarp savivaldybių be būtino reikalų, uždarytos ne maisto parduotuvės, grožio salonai.

Tvarkos žiedinėse savivaldybėse nekeis

Vyriausybė trečiadienį nutarė nekeisti judėjimo ribojimų tarp miesto ir kaimo žiedinėse savivaldybėse.

„Gana gerai mažėjęs mobilumas šios savaitės pradžioje vėl šoktelėjo (…) Siūlyčiau susilaikyti nuo keitimų, kurie ženkliai paskatintų mobilumą, ypač švenčių dienomis, kai žmonių prašome likti namuose“, – pasitarime sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Pakeitimą dėl gyventojų judėjimo žiedinėse savivaldybėse Ministrų kabinetui siūlė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija, atsižvelgusi į kontrolę keliuose vykdančios policijos iniciatyvą.

Policija teigė, kad daug miestų gyventojų susiję su rajonais ir atvirkščiai, taip pat tai bus prevencija kamščiams bei padės taupyti pareigūnų pajėgumus kontrolės metu.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, policija kartu su pasieniečiais, šauliais ir karo policininkais vykdo masinę judėjimo kontrolę.

Ji buvo vykdoma praėjusį savaitgalį, taip pat vykdoma nuo trečiadienio iki šios savaitės pabaigos, be kita ko, kontroliuoti judėjimą planuojama ir Naujųjų metų laikotarpiu.

Automobilio keleivių ribojimas

Karantino metu automobiliu galės vykti ne daugiau kaip du kartu negyvenantys žmonės, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Vyriausybė į karantino sąlygas įtraukė nuostatą, kad transporto priemonėse gali būti ne daugiau kaip du asmenys arba vieno namų ūkio gyventojai. Išimtis taikoma viešajam transportui ir automobiliams, kuriais vykstama į darbą.

Numatyta, kad į dviejų žmonių apribojimą neįskaičiuojamas vežimo paslaugas teikiantis vairuotojas.

Taip pat nuspręsta karantino metu nebeleisti teikti praktinio vairavimo mokymo. Vis dar galės vykti aviacijos bei jūrininkų mokymai, užsienio kalbos mokėjimo lygio vertinimo egzaminai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA