Kauno mieste net 52 procentai vaikų vedami į darželius - Kas vyksta Kaune

Kauno mieste net 52 procentai vaikų vedami į darželius

BNS 2020/12/18 20:41
R. Tenio nuotr.

Į ikimokyklinio ugdymo įstaigas susirenka šiek tiek daugiau nei ketvirtadalis iki karantino juos lankiusių vaikų, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Pirminiais iš savivaldybių gautais duomenimis, šiuo metu darželius lanko apie 27 proc. vaikų, veikia apie 90 proc. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių, dirba apie 92 proc. darbuotojų.

„Dėkoju tėvams už solidarumą šioje sudėtingoje situacijoje, o darbuotojams – už pasiaukojantį darbą. Suprantu, kad visiems nelengva: ir šeimoms, ir dirbantiems pedagogams“, – pranešime cituojama švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Daugiausiai darželius lankančių vaikų yra Širvintų rajone (85 proc.), Neringos savivaldybėje (60 proc.), Trakų rajone (59 proc.). Mažiau kaip dešimtadalis visų darželinukų susirenka į Lazdijų (7 proc.), Ukmergės (8 proc.), Joniškio (8 proc.), Vilkaviškio (9 proc.) rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Trijuose didžiuosiuose miestuose daugiausiai vaikų karantino metu sulaukia Kauno miesto (52 proc.) darželiai, mažiausiai – Vilniaus miesto (25 proc.). Klaipėdoje darželius lanko 33 proc. iki karantino į juos ėjusių vaikų.

Anot pranešimo, nors vaikų ateina ir mažiau, grupės, pagal operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, nėra jungiamos, laikomasi izoliacijos principo.

Pasak ministrės, džiugina dalies savivaldybių aktyvus įsitraukimas į problemos sprendimą ir lanksti pagalba įstaigų bendruomenėms, tiek dėl pedagogų skatinimo, tiek dėl mėnesinio ugdymo mokesčio.

Pagal ministerijai pateiktus savivaldybių duomenis, mokesčio atsisakė Vilniaus miesto savivaldybė, tokią galimybę svarsto Klaipėdos miestas.

Karantino metu ikimokyklinio ugdymo įstaigos dirba, tačiau tėvams, turintiems galimybę dirbti nuotoliniu būdų, rekomenduojama vaikų į ugdymo įstaigas nevesti.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA