Pasakiškai iš toli metęs „Žalgiris“ sutriuškino Stambulo „Fenerbahce“ | Kas vyksta Kaune

Pasakiškai iš toli metęs „Žalgiris“ sutriuškino Stambulo „Fenerbahce“

R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namie sužaidė jau antras šią savaitę Eurolygos rungtynes. Ties tritaškio linija šėlę kauniečiai nepaliko jokių šansų Stambulo „Fenerbahce“ ir įsirašė kol kas rezultatyviausią šio sezono pergalę 99:62 (24:7, 27:24, 30:16, 18:15).

Ant parketo žengęs šeimininkų starto penktas – Thomasas Walkupas, Nigelis Hayesas, Artūras Milaknis, Marius Grigonis ir Joffrey Lauvergne’as – ginčo kamuolio neatkovojo, tačiau užpulti Stambulo ekipai taip pat neleido, o puikų antradienio pasirodymą priminė „Žalgirio“ taškų sąskaitą tritaškiu atidaręs A. Milaknis – 3:0. Po beveik tris minutes trukusios sausros, krepšį dėjimu sudrebino N. Hayesas, bet „Žalgirio“ gynybą dviem taškais su pražanga draskė Edgaras Ulanovas, visgi, prametęs baudą – 5:2. Netrukus sėkmingą tolimą šūvį užtaisė ir daugiau nei vieno metimo atstumu kauniečius atplėšė Th. Walkupas – 8:2.

Kėliniui persiritus į antrą pusę, turkams krepšys vis dar buvo tarsi užrištas, tuo metu „Fenerbahce“ baudos aikštelėje karaliavo 5 taškus iš eilės pelnęs J. Lauvergne’as (15:2), privertęs Igorį Kokoškovą prašyti minutės pertraukėlės. Ir po pasitarimo svečių puolimas strigo, o M. Grigonio ir Augustine’o Rubito pastangomis „Žalgiris“ tolo – 19:4. Visišką „Fenerbahce“ frustraciją iliustravo Danilo Barthelio žingsniai po varžovų krepšiu ir pražanga kitoje aikštės pusėje, prie baudos metimo linijos pasiuntusi Roką Jokubaitį – 21:4. Raudonosios knygos vertą tritaškį Stambulo komandai pridėjo Dyshawnas Pierre’as, bet tuo pačiu atsikirto ketvirtį uždaręs Lukas Lekavičius – 24:7.

Antrame kėlinyje vaizdas staigiai ėmė keistis – galingą bloką po krepšiu gavo N. Hayesas, tuo metu varžovams provokavus „Žalgirio“ pražangą ir pelnius 4 taškus be atsako, minutinės jau prašė M. Schilleris – 24:11. Užtikrintai baudos aikštelėje sužaidė priešininką suklaidinęs ir viena ranka techniškai užbaigęs Martinas Gebenas – 26:11. Visas „Fenerbahce“ pastangas niekais vertė iš distancijos nedvejodami atakavę M. Grigonis, A. Rubitas ir N. Hayesas – 35:11. Stambulo ekipos laivas toliau skendo nesportinę pražangą užsidirbus Ali Muhammedui, dar du su bauda pridėjo A. Rubitas, nors „Fenerbahce“ individualiomis pastangomis traukti ėmėsi Nando De Colo – 40:18.

J. Lauvergne’o pražangą provokavo jėga kelią prasiskinti nutaręs Ahmetas Duverioglu, dar labiau atsilikimą mažino N. De Colo baudos, tačiau trijų taškų vertės kontrargumentą pateikė R. Jokubaitis – 43:22. Iš toli smaginosi A. Milaknis, bet svečiai per kitas dvi atakas sukrapštė 4 (46:26) ir iki ilgosios pertraukos likus žaisti beveik dvi minutes, M. Schilleris sukvietė savo auklėtinius pasitarti. Per likusį laiką skirtumas iš esmės nepakito ir žalgiriečiai į rūbinę išėjo solidžiai pirmaudami 51:31.

Tarsi atsidėkodamas už M. Schillerio pasitikėjimą, A. Rubitas ketvirtadienį tiesiog skraidė / R. Tenio nuotr.

Po ilgosios pertraukos A. Milaknis su N. Hayesu toliau terorizavo „Fenerbahce“ krepšį tritaškiais – 57:31. Du su pražanga pridėjo J. Lauvergne’as, o į nokdauną svečius siuntė laisvas iš distancijos švystelėjęs Th. Walkupas – sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, „Žalgiris“ pirmavo beveik dvigubai – 63:33. Po aršių diskusijų teisėjai Stambulo krepšininkams atidavė į užribį skriejusį kamuolį, o nedidelė suirutė į naudą išėjo svečiams, pelniusiems 5 taškus paeiliui – 65:38. Tiesa, džiaugtis simboliniu atsigavimu ilgai neleido tritaškį dūręs M. Grigonis – 68:38.

Nors R. Jokubaičiui paskutinę atakos akimirką iš toli pataikyti nepavyko, komandos draugo mėginimą po puolime atkovoto kamuolio taisė L. Lekavičius, jau netrukus tritaškį smeigė ir pats R. Jokubaitis – 76:40. „Fenerbahce“ vietoje nestovėjo, tačiau ir „Žalgiris“ veikė kaip suteptas – kėlinio pabaigoje iš vidutinio nuotolio smaginęsis A. Rubitas išlaikė daugiau nei 30 taškų pranašumą – 81:47.

Paskutinio ketvirčio pradžioje apsukas kiek sumažinę žalgiriečiai leido svečiams priartėti, bet kovingumo pavyzdį parodė po krepšiu žvėriškai grūmęsis ir pražangą provokavęs M. Gebenas – 85:56. Leo Westermanno perdavimą atspėjo L. Lekavičius, o „Žalgirio“ kontratakos metu taškų sąskaitą „kiauru“ tritaškiu atsidarė Karolis Lukošiūnas – 89:56.

Antroje kėlinio pusėje po krepšiu kaip žuvis vandeny jautėsi Paulius Jankūnas (93:59), trijų taškų vertės metimu tvirtai „Fenerbahce“ karstą užkalė N. Hayesas – 96:59. Tiesa, tritaškiu Stambulo komandą kiek priartino Melihas Mahmutoğlu, tačiau rungtynių baigtis jau seniai buvo aiški – „Žalgiris“ rezultatu 99:62 įsirašė aštuntą Eurolygos reguliariojo sezono pergalę.

„Žalgiris“: A. Rubitas 18 (6 atk. kam.), M. Grigonis 12 (7 rez. perd.), N. Hayesas 11 (7 atk. kam.), M. Gebenas 11, L. Lekavičius 8, R. Jokubaitis 8, J. Lauvergne 8 (6 atk. kam.), T. Walkupas 6 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), K. Lukošiūnas 3, P. Jankūnas 2 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), M. Blaževičius 1.

„Fenerbahce“: N. De Colo 14, J. Eddie 12, D. Pierre 10.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad „Žalgiris“ antradienį taip pat namuose vykusiose rungtynėse užtikrintai įveikė Vitorijos „Baskonia“ ekipą – šiame susitikime žalgiriečiai realizavo net 18 tritaškių iš 26. Tuo metu ketvirtadienio pergalė prieš „Fenerbahce“ – kol kas rezultatyviausia šiame Eurolygos sezone. Prieš „Baskonia“ užvakar žalgiriečiai sumetė 92 taškus, toks pat rezultatas užfiksuotas spalio pabaigoje prieš Milano „Armani“, tiesa, tąkart kauniečiai italams nusileido.

Kaip skelbia oficialus „Žalgirio“ portalas, 48-erių specialisto iš Serbijos I. Kokoškovo treniruojami Turkijos klubo krepšininkai per sužaistas 14 rungtynių turnyre iškovojo 5 pergales ir patyrė 9 pralaimėjimus. Turnyro lentelėje „Fenerbahce“ užima 14-ąją poziciją ir nuo žalgiriečių atsilieka dviem pergalėmis.

Į Lietuvą „Fenerbahce“, kurios gretose rungtyniauja du buvę žalgiriečiai Edgaras Ulanovas ir Leo Westermannas, atskrido po trijų iš eilės patirtų pralaimėjimų per pastarąsias septynias dienas.

Praėjusią savaitę I.Kokoškovo auklėtinius Eurolygoje sutriuškino Berlyno ALBA (63:89), savaitgalį Turkijos lygoje pralaimėta Izmyro „Karsiyaka“ (79:83), o praėjusį antradienį turkų klubas namuose nusileido Milano „AX Armani“ (71:79).