A. Dulkys prabilo apie karantino griežtinimą: kalbama ne apie dvi savaites – Kas vyksta Kaune

A. Dulkys prabilo apie karantino griežtinimą: kalbama ne apie dvi savaites

BNS 2020/12/12 15:57
DELFI nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad sekmadienį naujosios Vyriausybės planuojami priimti nauji karantino suvaržymai bus susiję su mobilumu, įstaigų darbo užtikrinimu. A. Dulkio tvirtinimu, ribojimai bus nustatyti ilgesniam laikotarpiui nei dvi savaitės.

A. Dulkys teigia, kad tai sutarta penktadienį vykusiame naujojo Ministrų kabineto pasitarime su sveikatos ir kitais ekspertais, tačiau konkretesnių priemonių neįvardijo.

„Visų pirma, tai bus, matyt, priemonės, ką ekspertai sako, susijusios su mobilumu, judėjimu, gydymo įstaigų funkcionalumo užtikrinimu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro procesų sutvarkymu, slaugos ir kitų svarbių rizikos įstaigų sutvarkymo. Manau, kad rytoj mes galėsime pasakyti, dabar vyksta įtemptas darbas, analizė, diskusija, nes visuomenei negalima pateikinėti prieštaringų teiginių, negalima abejoti“, – žurnalistams po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte šeštadienį sakė A. Dulkys.

Pasak jo, šeštadienį ne tik tariamasi dėl planuojamų sugriežtinimų, bet ir dėliojamos struktūros, kurios turėtų priimti sprendimus. „Ir aš manau, kad jie rytoj bus priimti“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, ribojimus planuojama įvesti ilgesniam laikotarpiui nei dvi savaitės: „Neina kalba, kad mes savaitei, dviem savaitėms nusistatysime ribojimus. Čia jau eina kalba, kad tikrai, matyt, reikės ilgesnio laiko.“

Ministras taip pat pripažino, kad koronaviruso plitimo skaičiai „deja, kalba ne mūsų naudai“, nes ekspertai net neturi analogo, kuriuo galėtų remtis teikdami rekomendacijas.

„Vakar mane suneramino ekspertų pasisakymas, kad tokiems skaičiams, kokie šiuo metu yra Lietuvoje, jie netgi mokslinių tyrimų nelabai randa, studijų, kurie galėtų patarti, kaip elgtis“, – tvirtino A. Dulkys.

Jis darkart pabrėžė, kad priemonėmis bus siekiama kelių esminių tikslų: kad su COVID-19 užsikrėtusiais kontaktavę asmenys izoliuotųsi per dvi paras, susirgimų skaičius per parą neviršytų 200, o teigiamų testų skaičius, nemažinant jų apimčių, nesiektų 5 procentų, taip pat, kad šimtas žmonių neužkrėstų daugiau nei šimto kitų asmenų.

Ministras akcentavo ir tai, kad tikėtis atsipalaidavimo per ateinančias šventes gruodžio pabaigoje gyventojai neturėtų: „Mes turime suprasti, kad tai, apie ką kalbame – tikslas yra ne iki Kalėdų, čia mes visi kartu turime šį tikslą pasiekti. Kaip greitai mums jį pavyks pasiekti, nuo mūsų visų priklausys. Ir svajoti, kad galime turėti jau atsipalaidavimą Kalėdoms ar Naujiems metams – mes neapsigaudinėkime savęs. Nes skaičiai ritasi, ridenasi ta sniego gniūžtė nuo kalno ir mes matome tik pasekmes to, kas buvo prieš savaitę ar mėnesį.“

„Tai reiškia, turėsime susikaupti. Tai nėra mano asmeninis tikslas, vienos institucijos tikslas. Šis tikslas turi mus vienyti visus (…). Darysime viską, kad pasiektumėme tuos tikslus. Bet mums reikia pagalbos“, – tvirtino jis.

Jis pabrėžė, kad įtampa visuomenėje, stresas, medikų bendruomenės nuovargis, taip pat ir rinkimai, užsitęsęs įgaliojimų perdavimas naujai Vyriausybei ir pats šventinis laikotarpis yra „pats blogiausiais kokteilis“ COVID-19 situacijos valdymui.

Pastarosiomis dienomis naujų diagnozuotų paros užsikrėtimų koronavirusu skaičius perkopė 3 tūkst., per parą registruojama po maždaug 30 mirčių. Kadenciją baigusi Sauliaus Skvernelio Vyriausybė nuo šios savaitės vidurio sugriežtino karantino sąlygas, tačiau naujoji valdžia, taip pat ir prezidentas Gitanas Nausėda, sprendimus vadina nepakankamais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA