Įvesti pokyčiai prekybos centrų aikštelėse ir prie įėjimų: patekti gali pavykti ne kiekvienam – Kas vyksta Kaune

Įvesti pokyčiai prekybos centrų aikštelėse ir prie įėjimų: patekti gali pavykti ne kiekvienam

Kas vyksta Kaune, BNS 2020/12/09 11:40
R. Tenio nuotr.

Vyriausybei nuo trečiadienio sugriežtinus karantino ribojimus, prekybos centrai privalo labiau riboti lankytojų bei automobilių srautus. Įvažiuojančius į prekybos centrų stovėjimo aikšteles pasitinka „Stop“ juostos ir kitos užtvaros, o išsprendus automobilio statymo iššūkį laukia kiti – prekybos centrai keičia žmonių srautų reguliavimo tvarką, uždaro ne pagrindinius įėjimus.

Vyriausybė pirmadienį nutarė, kad nuo trečiadienio prekybos centrai turi užtikrinti 15 kv. metrų prekybos plotą vienam žmogui mažesnėse parduotuvėse ir 30 kv. metrų – didesniuose nei 10 tūkst. kv. metrų prekybos centruose.

Be to, automobilių aikštelėse šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose galima užimti tik 20 proc. stovėjimo vietų, neskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų vietų.

„Mega“ uždaro įėjimus

Kauno prekybos centrą „Mega“ valdančios bendrovės „Baltic Red“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Ieva Goštautaitė-Gedutė BNS sakė, kad „Megos“ klientams teks apie 500 parkavimo vietų.

„Preliminariai planuojama, kad įgyvendinus įsigaliojančius ribojimus – „Megoje“ lankytojams teks apie 500 parkavimo vietų, įskaitant vietas neįgaliesiems“, – BNS sakė ji.

„Megos“ atstovės teigimu, kadangi aikštelė yra gana didelė bei pasiskirsčiusi aplink visą prekybos centrą, bus ribojamos kai kurios zonos, uždaryta daugiaaukštė aikštelė, dalimi jos naudosis tik prekybos centro darbuotojai, be to, priekinėje centro pusėje esančioje zonoje bus pastatyti eismą draudžiantys ženklai. Į šią teritoriją galės patekti tik krovininis transportas.

Be to, bus uždaryta dalis įėjimų į prekybos centrą, liks tik pagrindiniai įėjimai.

„Maxima“ keičia pirkėjų srautų reguliavimą

Tuo tarpu prekybos tinklas „Maxima“ mažina ne tik automobilių stovėjimo vietų skaičių, bet ir keičia klientų srautų reguliavimo tvarką.

Tinklas nurodo, kad jau kuris laikas „Maxima“ parduotuvėse pirkėjų srautai buvo stebimi ir reguliuojami apsaugos darbuotojų, tačiau nuo šiandien pirkėjų srautas papildomai bus ribojamas pagal pirkinių krepšelius ir vežimėlius.

„Jų bus tiek, kiek leistina vienu metu parduotuvėje lankytis žmonių. Pirkėjas privalės pasiimti dezinfekuotą pirkinių krepšelį ar vežimėlį. Šis principas jau buvo įgyvendinamas Šiaulių miesto savivaldybėje, o nuo šiol bus taikomas visoje Lietuvoje“, – sako „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Praėjusią savaitę prekybos tinklas „Iki“ taip pat informavo, kad pirkėjų srautus riboja pagal pirkinių krepšelius bei vežimėlius. Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė komentavo, kad pirkėjai į prekybos vietą apsipirkti turi įeiti su prekybiniu vežimėliu ar krepšeliu

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė anksčiau BNS sakė, kad ribojimai prekybininkams labai griežti, bet reikalavimų bus laikomasi.

Reikalavimų paiso ne visi

Trečiadienio rytą kauniečiai pradėjo fiksuoti ir draudimų nepaisančius prekybos centrus. „Pagal naujas taisykles turi būti užpildyta tik 20 proc. stovėjimo aikštelės, o ne atvirkščiai – 80 proc. Kauno Savanorių „Hyper Maxima“ 9 val. ryte“, – nuotrauka dalijosi skaitytojas.

Savanorių pr. „Hyper Maxima“ / Skaitytojo nuotr.

Pokyčius prekybos centrų aikštelėse stebintis kaunietis šiek tiek po 11 val. pasidalijo dar viena nuotrauka. „Kaunas Savanorių „Maxima xxx“ laikas 11.25 val. beveik pilna aikštelė. Vairuotojai prisiparkuoja kaip tik išmano“, – komentavo skaitytojas.

Tiesa, kaip jau rašyta, ne visas automobilių stovėjimo aikšteles administruoja patys prekybos centrai, todėl naujų reikalavimų užtikrinti negali. Taip pat daugelis parduotuvių įsikūrusios gyvenamuosiuose mikrorajonuose, į parduotuvių stovėjimo aikšteles patekimas nėra reguliuojamas, jose automobilius stato aplinkinių namų gyventojai, kurie nėra pirkėjai.

Nuo trečiadienio tai pat rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų vietose nerengti akcijų, išpardavimų, nuolaidų valandų, kurios didina pirkėjų srautus, siūloma didinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip penki asmenys, nustatyti ilgesnį darbo laiką, parduotuvėse lankytis vienam šeimos asmeniui.

Visas sugriežtintas karantino sąlygas galite rasti čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.