Per Kauno eglutės įžiebimą karantino pažeidimų policija neužfiksavo – Kas vyksta Kaune

Per Kauno eglutės įžiebimą karantino pažeidimų policija neužfiksavo

BNS / Margiris Meilutis 2020/11/30 19:12

Nepaisant epidemiologų pasibaisėjimo dėl masinių susibūrimų, Vilniaus ir Kauno policija bei šių didmiesčių savivaldybių tarnybos per kalėdinių eglių įžiebimus šeštadienį karantino reikalavimų pažeidimų ar kitų incidentų neužfiksavo.

Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius BNS atsiųstame komentare teigė, kad eglutės įžiebimo šventėje dalyvavo tik keli šimtai žmonių ir sakė, kad savivaldybė ėmėsi priemonių, siekdama paskirstyti žmonių srautus po visą miestą – daugiau miesto erdvių papuošė dekoracijomis, švenčių laukimo laikotarpio pradžią žymėjo fejerverkai šešiuose miesto mikrorajonuose.

Žmonės renkasi į Rotušės aikštę

„Jei įprastai į eglutės įžiebimo renginius Kaune susirinkdavo daugiatūkstantinė minia, tai šįkart tebuvo vos keli šimtai žmonių – t. y. keliasdešimt kartų mažiau nei ankstesniais metais. Akivaizdu, kad tam įtakos turėjo išankstinė komunikacija, akcentuojant, jog šventinis renginys vyks uždaroje erdvėje ir geriausia jį stebėti būtent LRT televizijos eteryje“, – sakė T. Jarusevičius.

Pasak jo, Rotušės aikštę ir jos prieigas nuolat stebi policijos pareigūnai, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir papildomai savivaldybės pasamdyta apsauga. Teritorija taip nuolat stebima ir vaizdo kameromis.

Tiek Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, tiek apsaugos darbuotojai kontroliuoja lankytojų srautus šventinėje karuselėje ir eglutės viduje, tačiau, jei taip nepavyks užtikrinti saugumo, savivaldybė žada ieškoti ir kitokių sprendimų.

T. Jarusevičius taip pat pažymėjo, kad miesto valdžia yra pasiruošusi neatidėliojant reaguoti į oficialias visuomenės sveikatos specialistų rekomendacijas.

„Vis dėlto kol kas jų nesame gavę, o ir specialiųjų tarnybų pareigūnai šeštadienio vakaro situaciją per šventinį Kalėdų eglutės įžiebimo koncertą įvertino palankiai, didelių pažeidimų nenustatė, o pasitaikiusius pavienius atvejus teigė išsprendę geranoriškais žodiniais įspėjimais“, – kalbėjo mero patarėjas.

Įžiebta Kalėdinė eglė

Sostinės policijos teigimu, eglutės įžiebimą Katedros aikštėje galėjo stebėti apie 2 tūkst. žmonių, keli šimtai žmonių įžiebimą stebėjo Kaune.

Epidemiologai tokiais masiniais susibūrimais teigė esantys pasibaisėję, nes tai netrukus gali padidinti užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių.

Sostinės meras Remigijus Šimašius BNS perduotame komentare teigė, kad šiemet atsisakyta daugelio vilniečiams įprastų pramogų, dalis jų perkelta į elektroninę erdvę.

„Šventinį koncertą perkėlėme tik į ekranus, kad žmonės patogiai ir saugiai galėtų žiūrėti jį iš namų, šiemet nebus ir 3D pasakos, ir Kalėdų miestelis, paprastai juosiantis pagrindinę eglę ir pilnas gyvybės bei bendravimo, perkeltas į elektroninę erdvę“, – sakė meras.

Jis taip pat pabrėžė, kad Katedros aikštėje nuolat transliuojami garsiniai informaciniai pranešimai nesibūriuoti ir laikytis atstumų, aikštėje tvarką prižiūri viešosios tvarkos pareigūnai ir policijos ekipažas, savaitgalį planuojama prijungti ir dar vieną pareigūnų komandą, jų skaičius gali būti didinamas.

Lapkričio 7 dieną šalyje įsigaliojęs karantinas praėjusią savaitę buvo pratęstas iki gruodžio 17 dienos.

Karantino metu viešose vietose privaloma dėvėti kaukes, draudžiami visi renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų, draudžiama restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų, lošimo namų ir kitų pasilinksminimo vietų, sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla.

Taip pat galioja ribojimai, susiję su sveikatos priežiūra, prekybos vietomis, ugdymo įstaigomis, viešuoju transportu ir kitomis sritimis.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 61 tūkst. 325 asmenys, 46 tūkst. 378 – tebeserga, 14 tūkst. 211 – pasveiko. Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 505 žmonės, dėl kitų priežasčių – 321 užsikrėtęs žmogus.

Praėjusį penktadienį šalyje užfiksuotas naujas paros susirgimų koronavirusu atvejų rekordas – 2339.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA