Atskleista informacija apie eglutės įžiebimą Kaune – Kas vyksta Kaune

Atskleista informacija apie eglutės įžiebimą Kaune šventę galima bus stebėti tiesiogiai

R. Tenio nuotr.

Lietuvą ir pasaulį sukausčiusi pandemija jaukia įprastą kasdienybę, tačiau negali užgožti gražiausių metų švenčių pasitikimo. Šių dienų sąlygomis renginiai keliasi į virtualią erdvę. Ne išimtis ir viena laukiamiausių tradicijų Kaune – pagrindinės Kalėdų eglės įžiebimas.

Šventiškas koncertas pirmąkart vyks ne Rotušės aikštėje: saugant savo ir aplinkinių sveikatą, kitą šeštadienį (lapkričio 28 d.) kauniečiai bei žiūrovai visoje Lietuvoje kviečiami jį patogiai stebėti namuose per LRT televiziją. Eglutės įžiebimo transliaciją rengia ir portalas „Kas vyksta Kaune“, ją galima bus stebėti tiek naujienų portale, tiek Facebook puslapyje.

Praėjusių metų Kauno Kalėdų eglutės

Dar viena unikali kompozicija

Nors iki didžiųjų metų švenčių liko dar visas mėnuo, menininkės Jolantos Šmidtienės dirbtuvėse – pats darbų įkarštis. Šiemet eglutės puošybos elementai primins saldžią Kalėdų pasaką. Jie kuriami iš ekologiškos medžiagos – izolono.

„Pagrindinį Kalėdų simbolį Kaune vėl kuria unikalių eglučių autorė – menininkė Jolanta Šmidtienė. Jos idėjos ir darbai kasmet maloniai nustebina ir džiugina kauniečius bei miesto svečius. Pernai Rotušės aikštėje dominavusias ryškiaspalves „kosmines“ dekoracijas pakeis kalėdinės pasakos motyvai. Eglė bus visiškai kitokia, bet tradiciškai kerinti ir šventiška.

Metai buvo sudėtingi, tad Kalėdos Kaune tegul bus ramios ir lengvos. Tai atspindi ir šių metų šūkis: „Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“. Į Rotušės aikštę sugrįš šviesios spalvos, o čia vykdavusios veiklos ir pramogos iš kalėdinio miestelio persikels į virtualią erdvę ir miestiečių namus“, – pasakojo Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Atsižvelgiant į šalyje galiojančius saugumo reikalavimus bei rekomendacijas, šįkart tradicinės miestelio veiklos iš Rotušės aikštės persikels į virtualią erdvę. Mažųjų kauniečių ypač pamėgtos edukacijos, dirbtuvėlės ir kitos veiklos drauge su kalėdiniu paštu lankytojų lauks internete: artimiausiu metu startuos interneto svetainė kaledos.kaunas.lt.

Šviesi, šventiška bei saldžią pasaką menanti pagrindinė miesto eglė kauniečių lauks iki pat Trijų karalių. Pasigrožėti ja ir pasimėgauti išpuoštu miestu saugiai, be didelių žmonių susibūrimų spės visi.

Kalėdų eglutės dirbtuvės

Įkvėpimo sėmėsi iš morengų

J. Šmidtienė atskleidė, kad inspiracija šių metų Kalėdų simboliui ją aplankė netikėtai. Namuose, smaližiaudama morengais, ji atkreipė dėmesį į dailią deserto tekstūrą. Žinoma tekstilininkė tiki, kad saldumynai yra neatskiriama švenčių dalis, ypač šių dienų kontekste, kai žmonės namuose praleidžia itin daug laiko.

„Norėjosi sukurti tokią, kuri būtų saldi, lengva ir kvepianti namais. Bandėme išgauti skirtingas tekstūras ir galiausiai atradome vieną, kuri ypač primena morengą ar plaktą grietinėlę. Dabar iš to ir gimsta Kauno kalėdų eglė“, – šypsodamasi pasakojo menininkė.

Bendradarbiaudama su Kauno kultūros centru, šiųmečius kalėdinio miestelio papuošimus menininkė kuria panaudodama 2018 metais miesto įsigytus šventinių dekoracijų pagrindus, karkasus bei detales. Kaip įprastai, intensyviuose darbuose talkina gausi savanorių komanda.

Pasak autorės, papuošimų gamyba jau eina į pabaigą. Kitą savaitę laukia didžiausias iššūkis – „morengines“ dekoracijas sujungti į bendrą visumą, Rotušės aikštę paversiančią saldžia kalėdine pasaka.

Koncertas – tik TV ekranuose

Kasmet eglutės įžiebimas į Rotušės aikštę pritraukia tūkstančius žiūrovų, tačiau šiemet renginys vyks kitaip. Koncerto transliacija su garsiausiomis šalies scenos žvaigždėmis LRT televizijos eteryje prasidės lapkričio 28 d. 18 val.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ eglutės įžiebimo momentą transliuos tiesiogiai internetu, tad saugiai, niekur neidami iš namų, galėsite pamatyti pirmieji, kaip atrodys ką tik įžiebta Kauno Kalėdų eglė.

„Švenčių laukimo pradžią pasipuošęs Kaunas skelbs ne tik skambiai įžiebdamas Kalėdų eglę, bet ir nutvieksdamas padangę įspūdingais fejerverkais. Kol kas išduosime tik tiek, kad jie vienu metu plykstelės net 6 skirtingose erdvėse. Fejerverkai puikiai daugumai kauniečių, tad saugiai pasidžiaugti reginiu jie galės neišeidami iš namų“, – pasakojo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Papuoš tūkstančiai švieselių

Kalėdinę dvasią visame Kaune jau žadina įsibėgėję miesto puošimo darbai. „Lietučio“ girliandos sužibės virš pagrindinių miesto gatvių, o žiemiškai „apšerkšnijusiomis“ dekoracijomis pasipuoš Kauno tiltai. Tradiciškai švieselėmis pasidabins ir senamiesčio gatvės, Santakos parkas bei Smetonos alėja.

Rotušės aikštė kauniečius taip pat pasitiks gerokai šviesesnė nei anksčiau. Šiemet kur kas daugiau lempučių ir girliandų sužibs medžiuose, o aikštę supančių pastatų fasadus išryškins prožektorių šviesos.

„Aišku viena – nors šiemet gražiausios žiemos šventės bus kitokios nei įprastai, jas vis tiek pasitiksime šviesiai ir jaukiai, leisdami laiką artimiausių žmonių draugijoje, nesibūriuodami ir mėgaudamiesi pasipuošusiu miestu iki pat Trijų karalių“, – pasakojo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Į naujai atgijusios Laisvės alėjos liepas jau „nutūpė“ daugiau kaip 12 tūkst. švieselių, traukiančių praeivių žvilgsnius. Netrukus beveik šimtas šviečiančių eglučių sužibs ir klombose prie Kauno miesto savivaldybės pastato.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.