J. Bidenas išrinktas 46-uoju JAV prezidentu | Kas vyksta Kaune

J. Bidenas išrinktas 46-uoju JAV prezidentu

BNS 2020/11/07 19:18
Joebiden.com nuotr.

Demokratas Joe Bidenas įveikė respublikoną Donaldą Trumpą ir laimėjo JAV prezidento rinkimus, šeštadienį prognozavo amerikiečių televizijos.

Remiantis CNN, „NBC News“ ir „CBS News“ prognozėmis, padėtis susiklostė 77 metų buvusio viceprezidento naudai, jam pavykus pasiekti lemtingą pergalę Pensilvanijos valstijoje.

Sveikinimai iš Lietuvos vadovų

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis šeštadienio vakarą pasveikino Joe Bideną (Džo Baideną) su pergale Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose ir pabrėžė JAV vaidmenį užtikrinant šalies nacionalinį saugumą.

„Sveikinu J. Bideną laimėjus JAV prezidento rinkimus. Tikiuosi tęsti strateginį dvišalį bendradarbiavimą! Lietuva labai vertina tvirtą transatlantinį ryšį ir JAV lyderystę NATO, Baltijos šalių saugumo garantijas“, – tviteryje parašė G. Nausėda.

Po kelių minučių sveikinimą tviteryje paskelbė ir premjeras Saulius Skvernelis. Jis pavadino J. Bideną išrinktuoju prezidentu.

„Sulaukus naujausių žinių, noriu pasveikinti išrinktąjį prezidentą J. Bideną ir jo komandą. JAV yra Lietuvos draugė, svarbi sąjungininkė ir partnerė, tikiuosi, kad kartu mes šią partnerystę dar sustiprinsime“, – parašė S. Skvernelis.

Sveikinimus Lietuvos vadovai paskelbė praėjus kiek daugiau nei valandai po to, kai JAV žiniasklaida paskelbė, kad J. Bidenas užsitikrino pergalę rinkimuose.

Perrinkimo siekęs Donaldas Trumpas kol kas atsisakė pripažinti pralaimėjimą.

JAV prezidento rinkimai vyko antradienį, tačiau balsų skaičiavimas tęsiasi iki šiol.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Joe Bidenas buvo JAV viceprezidentas, kada šalį nuo 2009 iki 2017 metų valdė Barakas Obama.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA