S. Skvernelis: artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mums įprasto gyvenimo – Kas vyksta Kaune

S. Skvernelis: artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mums įprasto gyvenimo

R. Tenio nuotr.

Šeštadienio popietę premjeras Saulius Skvernelis socialiniame tinkle „Facebook“ prakalbo apie neraminančius koronaviruso skaičius ir laukiančią itin sunkią žiemą.

„Visoje Europoje turime sparčiai prastėjančią COVID-19 situaciją. Tai bus nepaprastai sunki žiema. Kasdien augantys susirgimų ir netekčių skaičiai aiškiai signalizuoja, kad privalome imtis griežtesnių veiksmų.

Jau kelias dienas ir asmeniškai kalbuosi su mūsų mokslininkais bei medikais. Faktas kaip blynas: priemonių pasirinkimas nėra didelis. Panašu, kad artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mums įprasto gyvenimo“, – rašė S. Skvernelis.

Premjeras teigė, kad antradienį į posėdį rinksis suburta medikų ir mokslininkų grupė, kurios bus prašoma pateikti konkrečius siūlymus dėl naujų priemonių. Iškart po to vyks COVID-19 komiteto posėdis, tada – sprendimai.

„Siūlysiu Vyriausybei plėsti ir griežtinti karantiną raudonosiose savivaldybėse, taip pat – įvesti karantino režimą geltonosiose. Bent trims savaitėms. Šis režimas, mano įsitikinimu, turi būti daug griežtesnis, nei dabar galiojantys ribojimai.

Visų Europos (ir ne tik) šalių praktika rodo viena: kokių tik veiksmų nebuvo imtasi, kokių strategijų nebuvo taikyta, vis tiek galiausiai prieinama prie vienos ir tos pačios išvados: sustabdyti infekcines ligas gali tik karantinas arba vakcina. Pastarosios kol kas neturime, lieka pirmasis variantas“, – rašė premjeras.

Anot S. Skvernelio, jei rezultatai bus tenkinantys, karantino pratęsimo gali ir neprireikti, bet tai priklausys nuo visuomenės elgesio.

„Prašau visų susitelkimo ir supratingumo. Pavasarį įrodėme, kad galime tai išgyventi. Dabar turime pakartoti šią sėkmės istoriją“, – ragino S. Skvernelis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT