G. Nausėda imasi iniciatyvos: steigiama sveikatos ekspertų taryba (papildyta) – Kas vyksta Kaune

G. Nausėda imasi iniciatyvos: steigiama sveikatos ekspertų taryba (papildyta)

BNS 2020/10/29 12:45
R. Tenio nuotr.

Prie Prezidentūros steigiama sveikatos ekspertų taryba, padėsianti valdyti koronaviruso (COVID-19) krizę.

„Šiandien prezidentas bendravo su keletu pačių geriausių Lietuvos sveikatos ekspertų, prezidentas priėmė sprendimą prie Prezidentūros steigti sveikatos ekspertų patariamąją tarybą, užtikrinti, kad ekspertų balsas būtų girdimas ir įgalintas“, – ketvirtadienį pranešė prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

Anot jo, ekspertų taryba patarinės esamai valdžiai, tačiau taip pat padės „užtikrinti kiek įmanoma sklandesnį koronaviruso krizės valdymo perdavimą“ po Seimo rinkimų keičiantis Vyriausybei.

S. Krėpštos teigimu, prie Prezidentūros ši taryba veiks laikinai, vėliau ji bus perduota naujajai valdžiai, kuri ir priims sprendimą dėl jos ateities.

„Esame bendravę su naujai į Seimą išrinktomis partijomis. (…) Esam gavę patikinimus, kad jie taip pat planuoja turėti ekspertus prie savęs. Kokia forma tai bus, be abejo, tai bus jų sprendimas, bet mes su mielu noru šią tarybą atiduosime naujajai vykdančiajai valdžiai“, – kalbėjo jis.

Šalies vadovas tokį sprendimą priėmė susitikęs su sveikatos specialistais, medicinos profesoriais.

Šiuo metu Vyriausybėje jau veikia medicinos ekspertų darbo grupė, tačiau, pasak prezidento patarėjo, naujoji taryba apims platesnį klausimų spektrą.

„Nėra vieno darinio, kur būtų apjungtas pakankamai didelis ekspertų ratas ir jie dirbtų, pradedant nuo duomenų analizės, kaip tas virusas ir kur jis plinta, taip pat pereinant į visuomenės sveikatos priemonių taikymo sritį, kokios priemonės yra pačios efektyviausios, kas pasiteisino kitose šalyse, ir baigiant gydymo įstaigų ir ligoninių klausimais“, – sakė jis.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas pridūrė, kad minėta medikų darbo grupė rinkdavosi nereguliariai.

„Kuo šita prezidento iniciatyva skiriasi nuo to, kas buvo prie Vyriausybės – ta darbo grupė buvo nereguliari. Jei yra kažkoks sprendimas, problema – sukviečia, dalyvauja, tariamės“, – komentavo jis.

Planuojama, kad ekspertų taryba sudarys apie 30 specialistų, tačiau jie kol kas nėra įvardijami, nes nėra atrinkti. Tą, pasak M. Stankūno, planuojama padaryti artimiausiu metu. Ekspertų taryba turėtų darbą pradėti kitą savaitę.

„Situacija – sunkiai valdoma“

Kaip teigė LSMU profesorius, vienas iš pirmųjų jo, kaip tarybos nario, darbų – išanalizuoti esamą situaciją.

„Turime inventorizuoti, ką mes turime Lietuvoje šiuo metu. Na, Lietuvoje realiai nebuvome normalios analizės padarę. Pavyzdžiui, kad ir apie tą testavimą kalbant, dabar testuojam 10 tūkst., tai kiek galim testuoti daugiau, kur galim tą daryti. (…) Galbūt vienose grupėse testavimas yra netikslingas“, – sakė jis.

Paklaustas apie galbūt dabartinės valdžios padarytas klaidas, M. Stankūnas teigė, kad dar liepą buvo galima numanyti apie būsimą naujų atvejų augimą ir būtinybę stiprinti epidemiologinę atvejų analizę Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre.

„Tikrai buvo galima pamąstyti, kad tikrai reikės kontaktų atsekamumo“, – sakė jis, tačiau pridūrė, kad dabar reikia galvoti apie tai, kaip šiuo metu galime padaryti geriau.

Profesorius taip pat teigė, kad šiuo metu situacija yra sunkiai valdoma ir gali prireikti nacionalinio karantino.

„Aš manau, kad ji yra sunkiai valdoma. (…) Dėl karantino, (…) manau, kad, žiūrint į visą tą perspektyvą, vienokio ar kitokio karantino reikės“, – kalbėjo M. Stankūnas.

Anot jo, tai leistų pristabdyti spartų viruso plitimą, o per tą laiką būtų galima įvertinti toliau taikytinas priemones. Tačiau profesorius taip pat teigė, kad galbūt „dar yra vilties“, jog nacionalinio karantino neprireiks.

Pastaruoju metu Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių fiksuojamas spartus koronaviruso atvejų skaičiaus augimas, dėl to šalys įveda įvairius socialinio gyvenimo ribojimus.

Praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtintas dar vienas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 950, taip pat mirė šeši žmonės, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.