Rekomendacijos Vėlinių savaitgaliui: A. Veryga prašo neorganizuoti pasisėdėjimų su giminaičiais – Kas vyksta Kaune

Rekomendacijos Vėlinių savaitgaliui: A. Veryga prašo neorganizuoti pasisėdėjimų su giminaičiais

delfi.lt 2020/10/27 11:12
R. Tenio nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pirmadienį pranešė apie dar vieną naujų susirgimų koronavirusu rekordą – 766 atvejai, ištyrus kiek daugiau nei 3 tūkstančius ėminių. Vyriausybė pirmadienį apsisprendė lokalų karantiną įvesti dar 8 šalies savivaldybėse, šį kartą nepamiršti ir didieji miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienio popietę Žinių radijo laidoje „Aktualusis interviu“ kalbėjo apie naujausius pokyčius.

Naujausi pokyčiai

Apsauginės veido kaukės savivaldybėse, kuriose paskelbtas lokalus karantinas bus privalomos visose viešose erdvėse. Ministras įvardijo, kada galima jų nedėvėti.

„Yra papildomas reikalavimas dėvėti kaukes viešose vietose vyresniems nei 6 metų asmenims. Šis reikalavimas negaliotų sportuojant, taip pat aukštojo meistriškumo sportininkams, viešojo maitinimo įstaigose, kuomet jau sėdima prie stalo, taip pat neįgaliems asmenims. Taip pat tas reikalavimas nebūtų taikomas už gyvenamos vietovės, kaip ir buvo pavasarį“, – kalbėjo ministras.

Jis teigė, kad nauji pokyčiai bus svarstomi ir trečiadienį Vyriausybės posėdžio metu.

„O dar trečiadienį Vyriausybės posėdyje bus svarstomi siūlymai dėl atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamų renginių, susibūrimų draudimo. Ir ten taip pat būtų siūlomos tam tikros išimtys: aukšto meistriškumo varžyboms be žiūrovų, kultūros renginiams. Aišku, jeigu bilietai platinami elektroniniu būdu arba registruojami žiūrovai ir jei tarp jų būtų išlaikomas ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas. Bet dėl šito dar Vyriausybė turėtų apsispręsti“, – sakė jis.

Ministras teigė, kad nuo penktadienio sporto varžybos bus be žiūrovų, bet spektakliai teatruose ar klasikinės muzikos koncertai vis dar galės vykti su žiūrovais.

„Tai būtų galima kai kuriose įstaigose lankytis, nes tikrai yra skirtumas tarp lankytojų sporto, krepšinio sirgalių arenose ir žmonių, kurie tiesiog ateina pažiūrėti spektaklio, klasikinės muziko koncerto“, – sakė ministras A. Veryga.

Jis teigė, kad dabartinė situacija tikrai stipriai skiriasi nuo turėtos pavasarį.

„Pavasarį, prisimename, nedirbo nemaža dalis parduotuvių, paslaugos buvo stabdomos, planinės sveikatos paslaugos apribotos labai ženkliai. Šitų apribojimų šiuo metu nėra, nes visuomenė, nepaisant labai blogos situacijos, turi tam tikras paslaugas išlaikyti, kalbant apie sveikatos priežiūros paslaugos“, – laidoje „Aktualusis interviu“ pirmadienį kalbėjo ministras.

Jis teigė, kad nors sveikatos priežiūros paslaugos nebus ribojamos, tai gali atsitikti savaime. Jeigu kurioje nors gydymo įstaigose infekcija išplis tarp personalo, ten paslaugos būna apribotos arba visai neteikiamos. Taip pat, didinant lovų skaičių, skirtų gydyti koronavirusu sergančius pacientus, planinės paslaugos ten tuo metu nebus teikiamos.

Nuo pirmadienio prasidėjusios mokinių atostogos šiemet taip pat bus kitokios. Kitą savaitę 5–12 klasių mokiniai mokslus tęs nuotoliniu būdu, o pradinukai – keliaus į mokyklas. Kol kas jokių pokyčių nėra planuojama.

„Kol kas nesikeičia. (…) Ir toliau kalbėsime su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, ką daryti su pagrindinio, vidurinio ugdymo moksleiviais, jei situacija ir toliau blogės. Tikrai norėtųsi sudaryti bent minimalias galimybes sudaryti jiems gauti kontaktinį mokymą“, – kalbėjo A. Veryga.

Jis laidoje taip pat priminė kai kuriose mokykloje taikomą 2 savaičių darbą kontaktiniu, o vėliau – 2 savaičių nuotolinį ugdymą.

Anot ministro, gali būti kalbama ir apie kaukių dėvėjimo pakeitimą pagrindinio, vidurinio ugdymo įstaigų mokiniams.

„Bet tai yra ateičiai, apie tai kalbėsime šią savaitę“, – sakė A. Veryga.

Kodėl tik dabar?

Paklaustas, kodėl šie griežtinimai įvedami tik dabar, kai naujų susirgimų skaičius viršijo 700 ir ar sprendimai dar nėra pavėluoti, ministras A. Veryga tikino, jog ribojimai buvo įvedami ir anksčiau. O griežtinami jie todėl, kad nebuvo laikomasi.

„Tam tikri griežtinimai buvo priimami ir anksčiau. (…) Matome, kad tų reikalavimų, kurie buvo nustatyti, bet kai kuriomis aplinkybėmis jų nebuvo laikomasi. Ir šiandien turėjome diskusiją, kad kadangi jų nėra laikomasi, reikia imtis naujų sprendimų“, – sakė jis.

Pirmadienį NVSC pranešė, jog iš naujų 766 atvejų neištirti yra 468 atvejai.

„Jeigu atvejų skaičius ir toliau augs tokiu greičiu, tai neatmestina, jog ir ateityje gali būti tam tikra dalis atvejų, kurių tiesiog nespės ištirti NVSC“, – teigė pašnekovas.

Rekomendacijos Vėlinių savaitgaliui

Artėja ilgasis Vėlinių savaitgalis. Ministras A. Veryga Žinių radijo eteryje ragino laikytis rekomendacijų ir būti atsargiems.

„Keli tokie svarbūs dalykai – įsigalios jau tada kaukių dėvėjimo reikalavimas, ten, kur yra paskelbti karantinai. Žmonės turi pasidomėti į kokią savivaldybę jie vyksta, ar ten negalioja susibūrimų ribojimas, kaukių dėvėjimas. O jei net yra vykstama į savivaldybę, kur nėra dar paskelbtas karantinas, tikrai nebus per daug, jei žmonės ir ten dėvės kaukes ir saugosis“, – kalbėjo A. Veryga.

Jis taip pat prašė neorganizuoti bendrų pasisėdėjimų su giminaičiais.

„Ir dar vienas patarimas – pats kapinių lankymas, jei žmonės ten nesibūriuoja, nesusitikinėdami su kažkuo, tai rizikos nekelia. Bet prašymas žmonėms yra nevažiuoti ir nelankyti giminaičių. Taip pat neorganizuoti susitikimų, pasisėdėjimų prie bendro stalo“, – ragino ministras.

„Būkime sąmoningi, pasistenkime, kad šis savaitgalis nevirstų į dar didesnę problemą, nei turime dabar“, – Žinių radijo eteryje sakė ministras A. Veryga.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.