Nuo kitos savaitės planuoja įvesti naują tvarką: savivaldybes skirstys į tris zonas – Kas vyksta Kaune

Nuo kitos savaitės planuoja įvesti naują tvarką: savivaldybes skirstys į tris zonas

BNS 2020/10/19 20:18

Savivaldybes į zonas pagal sergamumą koronavirusu planuojama skirstyti nuo kitos savaitės, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Priklausomai nuo situacijos, savivaldybes ketinama skirstyti į žalią, geltoną ir raudoną zonas, o Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai teiktų joms skirtingas rekomendacijas.

„Labiausiai tikėtina, kad visa tai galėtų įsigalioti nuo kitos savaitės“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė ministras.

Anksčiau pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad savivaldybės pagal sergamumo koronavirusu rodiklį bus suskirstytos į tris zonas: žaliąją, geltonąją ir raudonąją.

A. Verygos teigimu, pagal tai bus sprendžiama, kokias viruso plitimo valdymo rekomendacijas savivaldai teikti: „Žaliai grupei kokių nors papildomų priemonių niekas nesiūlys naudoti. Toms savivaldybėms, kurios pateks į geltoną zoną, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras teiks specifines rekomendacijas, priklausomai nuo to, kur virusas plinta, vertinant savivaldybės individualumą.“

Anot sveikatos apsaugos ministro, į raudoną zoną patekusioms savivaldybėms bus teikiamos rekomendacijos dėl renginių ribojimo, nuotolinio darbo, ugdymo, sveikatos priežiūros paslaugų peržiūrėjimo, srautų ribojimo prekybos vietose bei kaukių dėvėjimo. Taip pat joms bus rekomenduojama „apsispręsti dėl lokalaus karantino skelbimo“.

„Pasiekus tam tikrą spalvą, iš pradžių būtų duodami nurodymai, rekomendacijos, kurias tektų įgyvendinti pačiai savivaldybei“, – sakė ministras.

Registrų centro duomenimis, didžiausias sergamumas lieka Raseinių rajono savivaldybėje, čia 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų teko apie 840 sergančiųjų. Toliau eina Kelmės, Švenčionių, Joniškio, Plungės rajonų savivaldybės.

Mažiausias sergamumas COVID-19 yra Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybėse. Jose per pastarąsias dvi savaites nenustatyta naujų infekcijos atvejų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA