Pradedama Žaliakalnio viaduko rekonstrukcija: bus draudžiamas transporto judėjimas | Kas vyksta Kaune

Pradedama Žaliakalnio viaduko rekonstrukcija: bus draudžiamas transporto judėjimas

Kaunas.lt nuotr.

Žemaičių gatvėje 60 metų skaičiuojantis viadukas netrukus bus naujai perstatytas – darbai prasideda jau šiomis dienomis, praneša „Kauno tiltai“. Avarinės būklės statinys bus demontuotas, o jį pakeis naujas ir saugus viadukas. Statybas tikimasi užbaigti iki metų pabaigos.

[galerija kiek=”4″]

„Informuojame, jog pradedami viaduko Žemaičių g. per P. Kalpoko g. Kaune paruošiamieji darbai. Darbų pradžia numatoma rugpjūčio 13-ąją, o juos baigti žadama gruodžio 31-ąją. Šiuo laikotarpiu vykdant viaduko rekonstrukciją, numatomi laikini eismo ribojimai – transporto judėjimas bus draudžiamas“, – praneša „Kauno tiltai“.

Pasak bendrovės, rugpjūčio 13-ąją planuojama uždaryti eismą viaduku Žemaičių gatvėje, o nuo rugpjūčio 14-osios ir P. Kalpoko gatvėje. „Bus iškeliami esami dujų, ryšių, elektros ir apšvietimo tinklai, trukdantys sklandžiai pradėti viaduko ardymo darbus“, – teigia „Kauno tiltų“ atstovai.

Transporto priemonių judėjimas bus organizuojamas laikina apylanka esamomis gatvėmis. „Eismo dalyvius prašysime būti atidžius ir stebėti informacinius stendus. Atsiprašome už galimus nesklandumus ir iš anksto dėkojame už kantrybę“.

Eismo ribojimai / Kaunas.lt nuotr.

Kaip skelbia Kauno miesto savivaldybė, po rekonstrukcijos važiuojamoji viaduko dalis šiek tiek praplatės – bus įrengtos dvi 3 metrų pločio eismo juostos. Viaduko šonuose pėstiesiems nusidrieks po beveik 2 metrus pločio siekiantys šalitilčiai. Tuo pačiu bus sutvarkyta ir po viaduku einanti P. Kalpoko gatvės atkarpa.

„Lygiagrečiai rengiame P. Kalpoko gatvės važiuojamosios dalies bei šaligatvių sutvarkymo projektą. Čia planuojame startuoti kitąmet“, – ateities planus išdėstė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Pernai Žemaičių gatvėje buvo paklotas naujas asfaltas, įrengti nauji šaligatviai ir apšvietimas, taip pat sutvarkytas slenkantis šlaitas bei atskirtos buities ir lietaus nuotekų sistemos.

Žaliakalnio viaduko būklė kauniečiams ir specialistams jau kurį laiką pagrįstai kėlė nerimą: fasade buvo aiškiai matomi įtrūkiai. Projektuotojų teigimu, dėl konstrukcijose esančių pažeidimų statinys nebegali būti toliau eksploatuojamas.

„Daugiau kaip prieš pusę amžiaus statytas viadukas yra vienoje seniausių Kauno miesto dalių – Žaliakalnyje. Bendradarbiaujant su statytoju ir statybų rangovu, atsakingai parinkti tinkamiausi projekto sprendiniai, saugant unikalų miesto veidą ir atsižvelgiant į technines galimybes juos įgyvendinti“, – pabrėžė „TEC Infrastructure“ projektų vadovas-koordinatorius Andrius Indriliūnas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA