Koronavirusas nustatytas Kaune esančios „Maximos“ darbuotojai

Asociatyvi / Bendrovės archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip pirmadienį skelbia prekybos tinklas „Maxima“, naujas koronaviruso atvejis užfiksuotas Vaišvydavoje esančios parduotuvės darbuotojai. Bendrovės pranešime spaudai nurodoma, kad moteris darbe turėjo vieną artimą, apie situaciją informuotos visos institucijos.

Pirmadienį, rugpjūčio 3 d., Kauno raj., Vaišvydavoje, veikiančios „Maxima X“ parduotuvės darbuotojai diagnozuotas koronavirusas. Šiai darbuotojai tyrimas atliktas rugpjūčio 2 d. Paskutinį kartą į darbą ji buvo atvykusi prieš šešias dienas, liepos 29 d.

Su susirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia darbuotoja palaikomas nuolatinis ryšys. Šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Kaune, Didžioji g. 102, esančios parduotuvės darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus.

„Esame pasiruošę tokioms situacijoms ir elgiamės pagal su atsakingomis institucijomis suderintą veiksmų planą. Paskutinį kartą darbuotoja darbe lankėsi liepos 29 d. O nuo liepos 30 iki rugpjūčio 2 d. buvo išeiginėse.

Laisvadienių metu darbuotoja pasijuto prastai ir kreipėsi į šeimos gydytoją. Jai buvo paskirtas testas dėl koronaviruso, kurį atlikus, atsakymas buvo teigiamas. Mūsų žiniomis, šiuo metu darbuotoja jaučiasi gerai, kaip rekomenduota, yra savo namuose“, – pranešime cituojama prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Pasak prekybos tinklo atstovės, rugpjūčio 3 d., gavus teigiamą atsakymą dėl koronaviruso, iš karto buvo išsiaiškinta, kad šiuo metu saviizoliacijoje esanti darbuotoja darbe turėjo vieną artimą kontaktą. Žmogus buvo nedelsiant informuotas ir jau yra saviizoliacijoje.

Šio asmens kontaktai perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Apie nustatytą koronaviruso atvejį, laikantis visų taisyklių, informuoti ir atsakingų institucijų atstovai bei nuolat konsultuojamasi su NVSC dėl tolesnių veiksmų.

„Jaučiame didžiulę atsakomybę užtikrinti „Maximos“ darbuotojų saugumą. Tikime, kad prevencinės apsaugos priemonės, kurių esame ėmęsi, padės išvengti COVID-19 susirgimo plitimo, tačiau ne mažiau svarbu, kad ligos atveju būtų garantuotas ir finansinis saugumas. Savo esamus ir būsimus darbuotojus esame apdraudę specialiu draudimu nuo koronaviruso. Susirgus COVID-19 infekcija ir gydantis ligoninėje, išmokas gaus dabartiniai bei naujai „Maximoje“ įsidarbinsiantys asmenys“, – aiškina E. Dapkienė.

Iki šiol dėl koronaviruso yra ištirti 459 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai: 442 testai buvo neigiami, 14 – teigiamų. Penki darbuotojai jau yra pasveikę. Izoliuoti dėl kontakto su sergančiais COVID-19 – dešimt. Šiuo metu trijų darbuotojų testų atsakymų dar laukiama.

50 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena (foto)

Kaune planuojama apmokyti sparčiai populiarėjančios srities specialistus

Medinis namas Žaliakalnyje atgijo londonietiško kolorito spalvomis

Daugiausia užsikrėtimų ir dar dvi mirtys fiksuotos Kaune: virusas plinta muzikiniame teatre, mokymo įstaigose

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyta 90 naujų koronaviruso susirgimų

Norėdami apžiūrėti Karo techniką, eilėse laukia kelias valandas (foto)

Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai nustatytas koronavirusas