Blogėjant koronaviruso situacijai, A. Veryga trumpina atostogas (papildyta)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda per pokalbį telefonu su atostogaujančiu sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga aptarė pasirengimą koronaviruso pandemijos (COVID-19) antrajai bangai ir viešųjų sveikatos paslaugų Lietuvos gyventojams užtikrinimą.

Pokalbio metu dėmesys skirtas Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro pasirengimui vykdyti savo funkcijas, gydymo įstaigų galimybėms veikti išaugus ligonių skaičiui, taip pat valstybės kaupiamam asmens apsaugos priemonių ir testavimo pajėgumų rezervui, rašoma Prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Prezidentas pabrėžė, kad antrosios COVID-19 bangos suvaldymui skirtame plane turi būti aiškiai sudėlioti sergamumo kriterijai, pagal kuriuos būtų sprendžiami klausimai, susiję su kaukių dėvėjimu, mokyklų ir kitų įstaigų veiklos, įvairių renginių ribojimu.

„Tiek Lietuva, tiek kitos valstybės jau yra sukaupusios nemažai pandemijos valdymo patirties. Negalima leisti, kad pandemijos suaktyvėjimas mus antrą kartą užkluptų netikėtai“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas taip pat klausė ministro A. Verygos, dėl kokių priežasčių dalis sveikatos įstaigų iki šiol teikia tik dalį paslaugų, ir kokių veiksmų imamasi, kad padėtis pradėtų gerėti. Pasak šalies vadovo, net ir prireikus įvesti papildomų ribojimų, įprastinių sveikatos paslaugų teikimas negali nutrūkti.

Tam būtina kruopščiai pasirengti – aprūpinti ligonines ir poliklinikas asmens apsaugos priemonėmis, taip pat kiekvienoje gydymo įstaigoje turėti iš anksto paruoštas pacientų srautų valdymo sistemas.

Ministras A. Veryga informavo Prezidentą, kad, atsižvelgdamas į besikeičiančią situaciją, planuoja sutrumpinti suplanuotas atostogas nuo penkių iki keturių savaičių, taip pat atostogų metu grįžti į darbą kiekvieną penktadienį.

Papildyta 14.23 val.

Kaip teigė A. Verygos patarėja Lina Bušinskaitė, ministras į darbą anksčiau grįš, reaguodamas į „besikeičiančią epidemiologinę situaciją šalyje, didėjantį užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių, e.sveikatos trikdžius, kurie kelia nepatogumų ir atstačius jos veikimą, pavyzdžiui, vaistų išdavimą pagal elektroninius receptus“.

„Darbe jis bus šį ir kitą penktadienį, t. y. liepos 31 dieną ir rugpjūčio 7 dieną, o į darbus pilnai grįš savaite anksčiau, t. y. rugpjūčio 17 dieną“, – sakė L. Bušinskaitė.

„Atostogų atšaukimo formalumai šiuo metu tvarkomi“, – pridūrė ji.

Anot patarėjos, apie šio ir kito penktadienio ministro darbotvarkes bus informuojama atskirai.

„Jei epidemiologinė situacija dar labiau prastės, gali būti ir daugiau pokyčių dėl ministro A. Verygos atostogų“, – kalbėjo L. Bušinskaitė.

Sveikatos apsaugos ministras atostogų išėjo praėjusį pirmadienį ir planavo atostogauti penkias savaites.

Jį šiuo metu pavaduoja teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

29 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prašoma visuomenės pagalbos: Kauno pareigūnai ieško į namus nesugrįžusio vyro

Susisiekimo ministerija inicijuoja ilgalaikę programą laivybai Nemunu atnaujinti

Kaune elektrinių paspirtukų vairuotojams buvo dalinami šalmai

Šalia Kauno įkūrė krevečių auginimo ūkį: bandys užkariauti Europą

Kauno Sobore įsibėgėjo kapitaliniai restauracijos darbai

Kauno apskrities policininkams įkliuvo ne vienas gerokai įkaušęs vairuotojas

Lietuvoje patvirtinti dar 37 koronaviruso atvejai, 29 iš jų - Kauno apskrityje

Kauniečiai vėl užfiksavo neįprastą reiškinį virš Kauno

Tiesioginė transliacija: Jonava švenčia 270-tąjį gimtadienį

„Drąsos kelias“ sugrįžta – su N. Venckiene priešakyje veržiasi į Seimą