Blogėjant koronaviruso situacijai, A. Veryga trumpina atostogas (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Blogėjant koronaviruso situacijai, A. Veryga trumpina atostogas (papildyta)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda per pokalbį telefonu su atostogaujančiu sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga aptarė pasirengimą koronaviruso pandemijos (COVID-19) antrajai bangai ir viešųjų sveikatos paslaugų Lietuvos gyventojams užtikrinimą.

Pokalbio metu dėmesys skirtas Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro pasirengimui vykdyti savo funkcijas, gydymo įstaigų galimybėms veikti išaugus ligonių skaičiui, taip pat valstybės kaupiamam asmens apsaugos priemonių ir testavimo pajėgumų rezervui, rašoma Prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Prezidentas pabrėžė, kad antrosios COVID-19 bangos suvaldymui skirtame plane turi būti aiškiai sudėlioti sergamumo kriterijai, pagal kuriuos būtų sprendžiami klausimai, susiję su kaukių dėvėjimu, mokyklų ir kitų įstaigų veiklos, įvairių renginių ribojimu.

„Tiek Lietuva, tiek kitos valstybės jau yra sukaupusios nemažai pandemijos valdymo patirties. Negalima leisti, kad pandemijos suaktyvėjimas mus antrą kartą užkluptų netikėtai“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas taip pat klausė ministro A. Verygos, dėl kokių priežasčių dalis sveikatos įstaigų iki šiol teikia tik dalį paslaugų, ir kokių veiksmų imamasi, kad padėtis pradėtų gerėti. Pasak šalies vadovo, net ir prireikus įvesti papildomų ribojimų, įprastinių sveikatos paslaugų teikimas negali nutrūkti.

Tam būtina kruopščiai pasirengti – aprūpinti ligonines ir poliklinikas asmens apsaugos priemonėmis, taip pat kiekvienoje gydymo įstaigoje turėti iš anksto paruoštas pacientų srautų valdymo sistemas.

Ministras A. Veryga informavo Prezidentą, kad, atsižvelgdamas į besikeičiančią situaciją, planuoja sutrumpinti suplanuotas atostogas nuo penkių iki keturių savaičių, taip pat atostogų metu grįžti į darbą kiekvieną penktadienį.

Papildyta 14.23 val.

Kaip teigė A. Verygos patarėja Lina Bušinskaitė, ministras į darbą anksčiau grįš, reaguodamas į „besikeičiančią epidemiologinę situaciją šalyje, didėjantį užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių, e.sveikatos trikdžius, kurie kelia nepatogumų ir atstačius jos veikimą, pavyzdžiui, vaistų išdavimą pagal elektroninius receptus“.

„Darbe jis bus šį ir kitą penktadienį, t. y. liepos 31 dieną ir rugpjūčio 7 dieną, o į darbus pilnai grįš savaite anksčiau, t. y. rugpjūčio 17 dieną“, – sakė L. Bušinskaitė.

„Atostogų atšaukimo formalumai šiuo metu tvarkomi“, – pridūrė ji.

Anot patarėjos, apie šio ir kito penktadienio ministro darbotvarkes bus informuojama atskirai.

„Jei epidemiologinė situacija dar labiau prastės, gali būti ir daugiau pokyčių dėl ministro A. Verygos atostogų“, – kalbėjo L. Bušinskaitė.

Sveikatos apsaugos ministras atostogų išėjo praėjusį pirmadienį ir planavo atostogauti penkias savaites.

Jį šiuo metu pavaduoja teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA