Mirė buvęs ilgametis Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus vadovas O. Daugelis (papildyta)

Osvaldas Daugelis ir Walteris Kauffmannas A. Mečys studijoje Hamburge / Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Eidamas 65-uosius metus po ligos sekmadienį mirė buvęs ilgametis Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kaune direktorius Osvaldas Daugelis.

Apie tai savo socialinių tinklų paskyrose pranešė muziejus.

O. Daugelis buvo garsus Lietuvos dailės istorikas, muziejininkas. Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui jis vadovavo nuo 1992 iki 2019 metų.

Pagrindinė O. Daugelio tyrinėjimų sritis buvo XIX ir XX amžių Lietuvos dailės kolekcijų istorija.

Dailės istorikas yra paskelbęs straipsnių apie M. K. Čiurlionio kūrybą, Lietuvos kultūros paveldą, užsienio dailę, parengė parodų ekspozicijų, sudarė katalogų, albumų.

Jis yra pelnęs valstybinius Lietuvos, Norvegijos, Lenkijos, Belgijos, Olandijos apdovanojimus.

Papildyta 16.28 val.

G. Nausėda pabrėžia O. Daugelio nuopelnus pasauliui

Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį pareiškė užuojautą dėl dailės istoriko ir muziejininko Osvaldo Daugelio mirties, pabrėždamas jo vaidmenį pristatant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą pasauliui.

„Tai iškili asmenybė, kurios gyvenimo kelias pasižymėjo nuosekliu užsibrėžto tikslo siekiu. Šviesaus atminimo Osvaldo Daugelio gyvenimo misija reikėtų laikyti nenuilstamą ir nuoseklų siekį M.K. Čiurlionį be jo kūrybą pristatyti pasauliui, o kartu kryptingai ir nuolat užsienyje skleisti žinią apie Lietuvą ir jos dailės bei kultūros lobius“, – rašoma prezidento užuojautoje.

Ilgametis Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kaune direktorius Osvaldas Daugelis mirė šeštadienį eidamas 65-uosius metus.

Lietuvių dailės istorikas, muziejininkas O. Daugelis M. K. Čiurlionio dailės muziejui vadovavo nuo 1992-ųjų iki 2019-ųjų.

Pagrindinė O. Daugelio tyrinėjimų sritis buvo XIX ir XX amžių Lietuvos dailės kolekcijų istorija.

Dailės istorikas yra paskelbęs straipsnių apie M. K. Čiurlionio kūrybą, Lietuvos kultūros paveldą, užsienio dailę, parengė parodų ekspozicijų, sudarė katalogų, albumų.

Jis yra pelnęs valstybinius Lietuvos, Norvegijos, Lenkijos, Belgijos, Olandijos apdovanojimus.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas teigia, kad mirus O. Daugeliui Lietuva neteko „ryškios asmenybės, erudito, tikro savo srities profesionalo, gyvenimą paskyrusio Lietuvos dailei, jos vertingiausio paveldo išsaugojimui ir sklaidai“.

„O. Daugelio vardas neatsiejamas nuo Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir šio kūrėjo darbų garsinimo pasaulyje. Už kultūrinių ryšių stiprinimą O. Daugelis įvertintas valstybiniais ir tarptautiniais apdovanojimais, kurie šiandien byloja, kad tai didelė netektis ne tik mūsų, bet ir kitų šalių kultūros bendruomenėms“, – teigė kultūros ministras.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Triukšmautojams ateina sunkūs laikai: planuose didesnės baudos ir veiklų ribojimas

Advokatė atsako: pora butą pirko uošvienės vardu, o dabar gali tapti benamiais

Keičiasi artimųjų lankymo tvarka: registracija, kaukės ir koronaviruso ligonių lankymas

Skaitytojai stebisi: atveskite savo vaikus pažaisti į „saugiausią“ aikštelę Kaune

Socialiniuose tinkluose plinta A. Verygą pašiepianti nuotrauka

S. Skvernelis pakomentavo kalbas apie spalio 16-ąją įvedamą karantiną

Liūties nebuvo, bet Kaunas skęsta

Gastrolės tęsiasi: ieškoma prieš dvi savaites Kaune dingusi keturiolikmetė

Koreguojama atvykimo į Lietuvą tvarka

A. Veryga ragina farmacininkus sumažinti vaistų kainas