Nemuno krantinėje pradėti montuoti ilgai laukti atitvarai – Kas vyksta Kaune

Nemuno krantinėje pradėti montuoti ilgai laukti atitvarai

E. Šostakaitės nuotr.

Dar praėjusių metų rudenį baigta tvarkyti Nemuno krantinė stebino dėl praleistos detalės – atitvarų nusprendė nemontuoti. Tačiau viena po kitos sekusios nelaimės dar kovo mėnesį privertė Kauno miesto savivaldybės atstovus imtis veiksmų, kad ateityje mirtinų nelaimių būtų išvengta.

„Jau dedamos apsauginės tvorelės Nemuno krantinėje“, – ketvirtadienio popietę pranešė portalo skaitytojas Laurynas. Nuvykus į nurodytą vietą, po geležinkelio tiltu, paaiškėjo, jog iš tiesų krantinėje montuojami pirmieji atitvarai, nors darbai tik pačioje pradinėje fazėje ir juda ne itin sparčiai.

Atitvarų laukti teks iki rudens

Pastebėjus pradėtus darbus „Kas vyksta Kaune“ susisiekė su Kauno savivaldybės atstovais – administracijos direktorius Vilius Šiliauskas portalui pateiktame komentare pranešė, jog darbai iš tiesų pradėti, o atlikti jie bus per likusią vasarą.

„Nauji atitvarai bus tokio pat dizaino kaip ir ant tilto, vedančio į „Žalgirio“ areną. Juos planuojama sumontuoti iki rugsėjo 1 dienos. Darbus patikėta atlikti įmonei „Kauno švara“. Medžiagų ir darbų vertė – apie 300 tūkst. eurų“, – komentavo jis.

Anot V. Šiliausko, atitvarai privalės ne tik apsaugoti pėsčiuosius bei dviratininkus, bet tuo pačiu atliks estetinę funkciją, kad būtų patrauklūs akiai ir puoštų vaizdingą krantinę.

Savivaldybės administracijos direktorius pastebėjo, kad Nemuno krantinės atkarpa, kurioje bus sumontuoti apsauginiai atitvarai, siekianti daugiau nei 3 kilometrus, todėl ir užtruko jų gamyba bei pristatymas, tuo pačiu – ir montavimo darbų pradžia.

Nutiko ne vienas skaudus incidentas

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, kad anksčiau krantinėje be turėklų neišvengta nemalonių situacijų, kai į Nemuną įkrito ne vienas gyventojas, o išlipti galimybių neturėjo – nelaimėlius vaduoti teko priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai.

Dar šių metų kovo 24 dieną vienam kauniečiui padėti jau nepavyko – į vandenį įkritęs vyras neišgyveno. Po nelaimės diskusijos savivaldybėje baigėsi ir nuspręsta krantinėje grąžinti apsauginius atitvarkus.

„Šiandien įvykusi tragiška nelaimė sukrėtė, todėl ilgiau svarstyti nebegalima. Nedelsiant bus priimti sprendimai, nežiūrint jokių vertinimų iš šalies, kad pirmiausia būtų užtikrintas žmonių saugumas. Atitvarai šioje vietoje yra neišvengiami ir jie bus įrengti kaip įmanoma greičiau“, – po kovą įvykusios tragedijos komentavo Tomas Jarusevičius.

Tačiau tuo metu sprendimai skubiai įgyvendinti nebuvo ir gegužės 26 dieną įvyko dar viena nelaimė, tačiau pasibaigė ji laimingai, įkritusį žvejį išgelbėjo ugniagesiai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.