Po koronaviruso protrūkio Kaune – mero prašymas A. Verygai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Koronavirusas Kauno transporto įmonėje nustatytas 18 darbuotojų. Specialistai laikosi prielaidos, kad jie į Lietuvą jau atvyko susirgę. Tuo tarpu, Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras prakalbo apie pagrindines užduotis valdant naująjį infekcijos protrūkį.

Kaune įmonėje „Hegelmann Transporte“ kilus koronaviruso protrūkiui tiriami apie 200 šios bendrovės darbuotojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, kurią citavo naujienų agentūra BNS.

Anot jos, šiuo metu tiriami asmenys neturėjo artimo kontakto su užsikrėtusiais, tad užsikrėtusiųjų skaičius neturėtų labai augti. Iš viso koronavirusas įmonėje kol kas nustatytas 18 asmenų. Pasak NVSC atstovės, iš jų – keturiolika atvejų buvo nustatyta antradienį.

R. Lingienės teigimu, visi asmenys buvo izoliuoti įmonei priklausančiose patalpose. NVSC nefiksavo saviizoliacijos pažeidimų.

Specialistai laikosi prielaidos, kad darbuotojai iš Uzbekijos jau atvyko užsikrėtę koronavirusu.

„Gali būti dvi versijos, bet mes šiuo atveju laikomės pirmosios – kad visi atvejai atvyko į Lietuvą jau užsikrėtę Uzbekijoje, nes jie susirgo per inkubacinį periodą. (…)Jeigu atsimenate, prieš keletą dienų kalbėjome apie Vilniuje užsikrėtusį asmenį, kuris atvyko iš Uzbekijos. Tas asmuo atvyko tuo pačiu lėktuvu, ir mes tvirtinama savo hipotezę, kad jis užsikrėtė lėktuve“, – sakė R. Lingienė.

NSVC atstovė teigė, kad visi didelį sąlytį turėję asmenys buvo izoliuoti. Tokių asmenų buvo 31.

Taip pat yra numatytas visų įmonės transporto departamento darbuotojų ištyrimas. Iš viso bus tiriama apie 200 asmenų. NVSC atstovė yra sakiusi, kad pirmasis asmuo susirgo liepos 3 dieną, į Lietuvą atvyko išvakarėse.

„Iš vakaro atvyko, ryte susirgo, vadinasi, jis buvo užsikrėtęs savo buvimo šalyje, t.y. Uzbekijoje. Kitas asmuo susirgo liepos 9 dieną ir visi kiti susirgimai, du oficialiai patvirtinti per vakar dieną ir dar keturiolika oficialiai nėra patvirtinti, jie susirgo vėliau. Keista, neturėjo normalia tvarka susirgti,jei jie tikrai laikėsi izoliavimosi režimo, nes jie buvo izoliuoti susirgus pačiam pirmajam asmeniui“, – BNS sakė R. Lingienė.

Papasakojo, kokiomis sąlygomis darbuotojai gyveno

NVSC Kauno departamento Užkrečiamų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė pasakojo, kad iki liepos 2 dienos į įmonę jau buvo atvykusių ir daugiau darbuotojų iš Uzbekijos. Iš viso į įmonę dirbti atvyko 24 darbuotojai iš šios šalies.

„Mes matome, kad tie 18 jau yra sergantys. Kai kurie jau yra išvykę į reisus, tie asmenys yra nesusirgę“, – sakė O. Ivanauskienė.

Specialistė paaiškino, kad tokie darbuotojai paprastai atvyksta į įmonės mokymo bazę, ir ten dvi savaites ar mėnesį laiko turi mokymus, ir po to yra įdarbinami vairuotojais.

„Jie turi apgyvendinimo patalpas, visas sąlygas gyvenimui. Tai yra bendrabučio tipo sąlygos, bet yra vieta, kur jie gali nusipirkti maisto. Tas kelias dienas jie vaikščiojo aplinkui esančiose įstaigose, – sakė O. Ivanauskienė.

NSVC atstovės iš Kauno teigimu, bendrovė sustabdė darbą, ir laukia tyrimų rezultatų. Ji patikino, kad iki liepos 22 dienos įmonė jokių veiksmų dėl naujų darbuotojų nesiims.

Kauno meras kreipėsi į A. Verygą

Užfiksavus koronaviruso protrūkį vienoje Kaune veikiančių įmonių pagrindinė užduotis šiai dienai – maksimaliai suvaldyti situaciją lokaliame koronaviruso židinyje, sako Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

„Kol kas tai vyksta sklandžiai. Laukiame naujausių tyrimų duomenų, kuriais vadovaudamiesi nedelsiant imsimės tolesnių veiksmų. Tyrimų rezultatus tikimės gauti artimiausiomis valandomis. Išsamių asmens duomenų apie tiriamus žmones teikti negalime, tačiau patvirtiname, kad be Uzbekijos Respublikos piliečių taip pat ištirta beveik pusšimtis ukrainiečių, dirbančių toje pačioje bendrovėje“, – protrūkio situaciją komentuoja P. Keras.

Pasak P. Kero, atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Kauno miesto meras šiandien kreipėsi į Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą su siūlymu parengti teisės aktą, kuriuo būtų numatytas privalomas asmenų, atvykusių iš trečiųjų šalių, ištyrimas mobiliuosiuose patikros punktuose dėl koronaviruso infekcijos.

Taip pat siūloma įtvirtinti pareigą darbdaviams užtikrinti tinkamas apgyvendinimo sąlygas iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykusiems darbuotojams.

Koronavirusas nustatytas ir vairuotojui, atvykusiam iš Ukrainos

Iš septynių naujų koronaviruso atvejų penki yra įvežtiniai, trečiadienį pranešė NVSC, kurį citavo BNS.

„Po vieną atvejį registruoti Marijampolės ir Klaipėdos apskrityse, trys – Vilniuje, du – Kaune“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė R. Lingienė.

Į šią statistiką neįeina dar 14 Kauno įmonės darbuotojų iš Uzbekijos, kuriems virusas patvirtintas vėliau antradienį. Iš viso šioje bendrovėje registruota 18 atvejų, bet, pasak R. Lingienės, jų gali daugėti. Visi susirgusieji – užsieniečiai.

35 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Gali būti reikalaujama atstatyti Žaliakalnyje pusiau nugriautą namą

Gidė R. Mikalavičienė: šioje Kauno bažnyčioje sustoja laikas

Raudondvaryje pareigūnams patikrinus automobilį – netikėtas radinys keleivės rankose

Kaune žuvo elektros instaliavimo darbus vykdęs darbuotojas

Nuo koronaviruso mirė dar 5 žmonės – dalies užsikrėtimo aplinkybės liko neišaiškintos

415 naujų koronaviruso atvejų – Kaune virusas plinta sporto centruose, gydymo įstaigose

Artėja laikas keisti padangas: šiais metais geriau nelaukti paskutinės dienos

Rinkimų savaitė nepraėjo be intrigų – policija pradėjo du ikiteisminius tyrimus

Susirgus Seimo nariui pradedamas epidemiologinis tyrimas: pranešė, kas turės izoliuotis

Praneša skaitytojai: Aleksoto-Vilijampolės rinkėjai turėjo prašyti praeivių pagalbos