Koronaviruso protrūkis Kaune: patvirtinta 14 naujų atvejų (papildyta)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vienai Kauno įmonių šios dienos – įtemptos. Liepos 2-ąją iš Uzbekijos į Lietuvą atskridus 22-iems potencialiems logistikos bendrovės „Hegelmann Transporte“ darbuotojams, trims iš jų buvo nustatyta koronaviruso infekcija. Įmonė anksčiau antradienį teigė, kad šiuo metu kitiems darbuotojams atliekami tyrimai, tačiau žiniasklaidoje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovai jau patvirtino apie 14 naujų susirgimų.

NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė portalui kauno.diena.lt antradienio vakarą nurodė, kad bendrovėje „Hegelmann Transporte“ nustatyta 14 susirgimų koronavirusu. Dar keturiems asmenimis infekcija diagnozuota anksčiau – trys gydomi ligoninėje, o 14 naujų pacientų bus pervežti į Abromiškes.

Kaune įsikūrusios logistikos įmonės UAB „Hegelmann Transporte“ žmogiškųjų išteklių vadovė Aistė Mardosaitė kiek anksčiau antradienį DELFI pasakojo, kad anksčiau susirgę asmenys atvyko į Kauną įsidarbinti. Jie šiuo metu gydomi ligoninėje, o būklė – nesudėtinga.

„Liepos 2 d. 22 Uzbekijos Respublikos asmenys lėktuvu atskrido į Rygą, iš kur firmai prisiklausančiu autobusu atvyko į Kauną. Atvykę asmenys yra kandidatai įsidarbinti UAB „Hegelmann Transporte“ tolimųjų reisų vairuotojais.

Išklausę ir sėkmingai praėję nustatytus mokymus atvykę asmenys gali būti įdarbinti įmonėje. Tai pirmoji kandidatų įsidarbinti įmonėje grupė iš užsienio po karantino. Būtina paminėti, kad asmenys atvyko iš šalių, kurioms netaikoma privaloma izoliacija.

Atvykę į Lietuvą šie asmenys buvo apgyvendinti viešbutyje skirtame vairuotojams. Viešbutyje įrengta visa reikalinga infrastruktūra. Grupė apgyvendinta viename viešbučio aukšte ir neturėjo jokio kontakto su kituose aukštuose apgyvendintais asmenimis“, – teigė A. Mardosaitė.

Atstovė aiškino, kad būsimiems darbuotojams atvykus, prevenciškai buvo imtasi visų būtinų priemonių: kasdien prieš prasidedant mokymams ir reguliariai buvo matuojama temperatūra, o užfiksavus pakilusią temperatūrą – iškviesti medikai.

„Įgyvendinant visus reikalavimus apie nustatytus atvejus informuoti atsakingų institucijų atstovai, taip pat palaikome ryšį ir konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru“, – DELFI teigė A. Mardosaitė.

Šiuo metu be visos 22 asmenų atvykusios grupės, kaip aiškino, saviizoliacijoje taip pat yra trys įmonės darbuotojai, kurie turėjo neišvengiamą kontaktą su grupe, o dar trims nustatytas koronavirusas.

„Kiti asmenys, turintys simptomų, taip pat yra tiriami – jų testų rezultatai bus žinomi vėliau. Šiandien ir rytoj yra organizuojami papildomi įmonės darbuotojų ištyrimai dėl COVID-19“, – tikino žmogiškųjų išteklių vadovė.

Papildyta 20.43 val.

Kaune įmonėje „Hegelmann Transporte“ antradienį registruotas koronaviruso protrūkis – infekcinė liga nustatyta 18 asmenų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Visi minėti asmenys atvyko iš Uzbekistano. Apie du užsikrėtusius asmenis buvo pranešta prieš porą dienų“, – teigiama pranešime.

Anot ministerijos, pirminiais duomenimis, visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje atvyko įsidarbinti į tarptautinius pervežimus vykdančią įmonę.

Kaip teigia SAM, šiuo metu visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai aiškinasi, ar užsikrėtę asmenys turėjo kontaktą su kitais asmenimis. NSVC darbuotojai taip pat atlieka kitus būtinus veiksmus ligos protrūkiui valdyti.

Apie pirmąjį atvejį šioje įmonėje NVSC pranešė praėjusią savaitę – ketvirtadienį, apie antrąjį – šį pirmadienį.

187 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Neabejingi kauniečiai išreiškė palaikymą protestuotojams Baltarusijoje

Kaunietis pristato naują dainą: po ilgų paieškų rasta paslaptinga mergina įkvėpė užbaigti kūrinį

Lietuva skyrė 50 tūkst. eurų paramą tragiškos nelaimės sukrėstam Libanui

Nepaprastas reginys: pačiame Kauno centre sudūzgė laukinių bičių spiečius

Griežtesnė kontrolė Latvijos ir Lenkijos pasieniuose: aktyviau tikrins atvykstančius keliautojus

Kauno pareigūnai ir medikai gyventojus kvietė nelikti abejingiems: kiekvienas gali būti herojumi

Užsikrėtęs „Adform kiemelio“ darbuotojas taip pat dirbo Rotušės aikštėje esančiame restorane

Kauno rajone koronaviruso infekcija nustatyta vaistininkei

Lietuvoje pradėtas masinis koronaviruso testavimas: ištirti pirmieji savanoriai

Lietuva pasiruošusi suteikti prieglobstį persekiojamiems baltarusiams