VDU tapo ambicingo „Europos universitetų“ tinklo dalimi – Kas vyksta Kaune

VDU tapo ambicingo „Europos universitetų“ tinklo dalimi

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Europos Komisija patvirtino universitetų aljansus – tarp jų ir „Transform4Europe – T4E“, kuris vienija septynis Europos universitetus: Vytauto Didžiojo (Lietuva), Saro krašto (Vokietija), Alikantės (Ispanija), Triesto (Italija), Sofijos šv. Klimento Ohridskio (Bulgarija) universitetus, Silezijos universitetą Katovicuose (Lenkija) ir Estijos menų akademiją.

Kartu šie universitetai dirbs, kad sukurtų vieningą jungtinį, darnų, plačios apimties Europos universitetą, turintį jungtinę valdžią ir paslaugų struktūras, rašoma VDU pranešime žiniasklaidai.

Universitetams ieškant kuo įvairesnių būdų bendradarbiauti tiek globalioje, tiek skaitmeninėje erdvėje, vis dažniau besiformuojantys universitetų tinklai suteikia naujų galimybių studentams, dėstytojams ir kitiems su aukštuoju mokslu susijusiems asmenims.

Liepos 9 dieną Europos Komisija paskelbė Europos pripažintų universitetinių tinklų sąrašą, patvirtintą nepriklausomų tarptautinių ekspertų.

T4E aljansas sieks vystyti jungtines akademines iniciatyvas, padėsiančias spręsti įvairius realaus pasaulio iššūkius. Aljanso vizijoje numatoma, kad jos turėtų būti grįstos įvairiomis tarpdisciplininėmis jungtimis, kalbų mokymusi ir inovatyviais žinių kūrimo formatais, skirtais padėti universiteto studentams, darbuotojams, antrepreneriams ir įvairių sričių praktikams.

Įvairiapusiškos būtų ir mokymosi aplinkos, padedančios pasiekti ne tik studentus, akademijos atstovus, bet ir vietines, regiono bendruomenes. Kita sritis, kuriai bus skiriamas dėmesys – sklandus ir įtraukus mobilumas susivienijusioje tarptautinėje T4E infrastruktūroje bei gyvybinga Europos universitetų dvasia.

Tarptautinių ryšių prorektorės prof. Inetos Dabašinskienės teigimu, ši universitetų iniciatyva atvers galimybes daug glaudžiau ir intensyviau bendradarbiauti, kurti bendras infrastruktūras, dalintis esamais ištekliais, vykdyti daugiau ir aukštesnės kokybės jungtinio laipsnio programas, bendrus mokslo tyrimus.

„Šiuo projektu siekiama atsigręžti į regiono bendruomenę, kultūrą, menus, verslą ir kurti drauge aplinką, palankią įvairioms ir prasmingoms iniciatyvoms“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto atstovė.

T4E aljanso veikla siekia ne tik transformuoti įvairias akademinio bendradarbiavimo sritis, bet ir pasiūlyti naujus, lanksčius mobilumo modelius, kuriuos būtų galima įvairiapusiškai pritaikyti visose Europos aukštosiose mokyklose.

Toks visus partnerius vienijantis požiūris leido sklandžiai išdiskutuoti ir sukurti darnią bendradarbiavimo strategiją, skirtą ugdyti motyvuotus ir talentingus naujos kartos Europos žinių antreprenerius: pokyčių iniciatorius ir įgalintojus, turinčius tarpdisciplinines, verslumo, skaitmenines, daugiakalbystės ir tarpkultūrines kompetencijas, reikalingas siekiant aktyviai prisidėti prie būsimų transformacijos procesų Europoje ir globaliame pasaulyje.

Aljansą sudaro apie 116 tūkst. studentų ir apie 18,5 tūkst. darbuotojų, atsidavusių bendrai Europos idėjai.

Šiame tarpregioniniame žinių ir inovacijų tinkle studentai, mokslininkai ir kiti suinteresuoti visuomenės gerovės procesų skatinimo dalyviai iš visos Europos bendradarbiaus siekdami generuoti naujas empirines žinias, susijusias su transformacijomis skaitmeninėje erdvėje, išmaniaisiais regionais, tvariais aplinkos ir visuomenės pokyčiais, taip tolygiai skatinant Europos bei Europos švietimo erdvės plėtrą bei dalinantis geriausiomis skirtingose šalyse taikomomis praktikomis.

Neabejojama, kad T4E aljansas taps sektinu pavyzdžiu, kaip sistemiškai ir darniai plėtoti bendrą universitetų veiklą Europoje, remiantis turtinga įvairių jos partnerių patirtimi ir metodais.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.