VDU tapo ambicingo „Europos universitetų“ tinklo dalimi – Kas vyksta Kaune

VDU tapo ambicingo „Europos universitetų“ tinklo dalimi

Europos Komisija patvirtino universitetų aljansus – tarp jų ir „Transform4Europe – T4E“, kuris vienija septynis Europos universitetus: Vytauto Didžiojo (Lietuva), Saro krašto (Vokietija), Alikantės (Ispanija), Triesto (Italija), Sofijos šv. Klimento Ohridskio (Bulgarija) universitetus, Silezijos universitetą Katovicuose (Lenkija) ir Estijos menų akademiją.

Kartu šie universitetai dirbs, kad sukurtų vieningą jungtinį, darnų, plačios apimties Europos universitetą, turintį jungtinę valdžią ir paslaugų struktūras, rašoma VDU pranešime žiniasklaidai.

Universitetams ieškant kuo įvairesnių būdų bendradarbiauti tiek globalioje, tiek skaitmeninėje erdvėje, vis dažniau besiformuojantys universitetų tinklai suteikia naujų galimybių studentams, dėstytojams ir kitiems su aukštuoju mokslu susijusiems asmenims.

Liepos 9 dieną Europos Komisija paskelbė Europos pripažintų universitetinių tinklų sąrašą, patvirtintą nepriklausomų tarptautinių ekspertų.

T4E aljansas sieks vystyti jungtines akademines iniciatyvas, padėsiančias spręsti įvairius realaus pasaulio iššūkius. Aljanso vizijoje numatoma, kad jos turėtų būti grįstos įvairiomis tarpdisciplininėmis jungtimis, kalbų mokymusi ir inovatyviais žinių kūrimo formatais, skirtais padėti universiteto studentams, darbuotojams, antrepreneriams ir įvairių sričių praktikams.

Įvairiapusiškos būtų ir mokymosi aplinkos, padedančios pasiekti ne tik studentus, akademijos atstovus, bet ir vietines, regiono bendruomenes. Kita sritis, kuriai bus skiriamas dėmesys – sklandus ir įtraukus mobilumas susivienijusioje tarptautinėje T4E infrastruktūroje bei gyvybinga Europos universitetų dvasia.

Tarptautinių ryšių prorektorės prof. Inetos Dabašinskienės teigimu, ši universitetų iniciatyva atvers galimybes daug glaudžiau ir intensyviau bendradarbiauti, kurti bendras infrastruktūras, dalintis esamais ištekliais, vykdyti daugiau ir aukštesnės kokybės jungtinio laipsnio programas, bendrus mokslo tyrimus.

„Šiuo projektu siekiama atsigręžti į regiono bendruomenę, kultūrą, menus, verslą ir kurti drauge aplinką, palankią įvairioms ir prasmingoms iniciatyvoms“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto atstovė.

T4E aljanso veikla siekia ne tik transformuoti įvairias akademinio bendradarbiavimo sritis, bet ir pasiūlyti naujus, lanksčius mobilumo modelius, kuriuos būtų galima įvairiapusiškai pritaikyti visose Europos aukštosiose mokyklose.

Toks visus partnerius vienijantis požiūris leido sklandžiai išdiskutuoti ir sukurti darnią bendradarbiavimo strategiją, skirtą ugdyti motyvuotus ir talentingus naujos kartos Europos žinių antreprenerius: pokyčių iniciatorius ir įgalintojus, turinčius tarpdisciplinines, verslumo, skaitmenines, daugiakalbystės ir tarpkultūrines kompetencijas, reikalingas siekiant aktyviai prisidėti prie būsimų transformacijos procesų Europoje ir globaliame pasaulyje.

Aljansą sudaro apie 116 tūkst. studentų ir apie 18,5 tūkst. darbuotojų, atsidavusių bendrai Europos idėjai.

Šiame tarpregioniniame žinių ir inovacijų tinkle studentai, mokslininkai ir kiti suinteresuoti visuomenės gerovės procesų skatinimo dalyviai iš visos Europos bendradarbiaus siekdami generuoti naujas empirines žinias, susijusias su transformacijomis skaitmeninėje erdvėje, išmaniaisiais regionais, tvariais aplinkos ir visuomenės pokyčiais, taip tolygiai skatinant Europos bei Europos švietimo erdvės plėtrą bei dalinantis geriausiomis skirtingose šalyse taikomomis praktikomis.

Neabejojama, kad T4E aljansas taps sektinu pavyzdžiu, kaip sistemiškai ir darniai plėtoti bendrą universitetų veiklą Europoje, remiantis turtinga įvairių jos partnerių patirtimi ir metodais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA