Prokurorų korupcijos byloje kardomosios priemonės skirtos visiems sulaikytiems asmenims

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Visiems vienuolikai trečiadienį prokurorų korupcijos byloje sulaikytų asmenų skirtos kardomosios priemonės – keturi iš jų teismo sprendimu suimti, septyniems skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas, BNS pranešė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

„Keturi yra suimti, kitiems yra skirtos kitos kardomosios priemonės nesusijusios su laisvės apribojimu. Šiuo metu tikrai viskas jau paskirta – pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas visiems, kurie nebuvo suimti“, – penktadienį ryte sakė E. Martinonienė.

Pasak jos, vėliausiai penktadienį ryte buvo paleisti paskutiniai iš nesuimtų sulaikytųjų, tarp kurių ir prokuroras Ugnius Vyčinas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį leido suimti šioje byloje įtariamus prokurorus Nerijų Marcinkevičių ir Donatą Puziną, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūną Nerijų Valatką bei advokatą Šarūną Mickevičių.

Dėl galimo trukdymo ikiteisminiam tyrimui Š. Mickevičius, D. Puzinas ir N. Valatka buvo suimti dešimčiai dienų, o N. Marcinkevičiui skirtas suėmimas septynioms dienoms.

Prokurorai Š. Mickevičių ir D. Puziną teismo prašė suimti vienam mėnesiui N. Valatką – 20, o N. Marcinkevičių – 15 dienų.

Iš viso vienuolika asmenų trečiadienį ryte buvo sulaikyti ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo.

Tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai N. Marcinkevičius ir U. Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras D. Puzinas bei FNTT Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas N. Valatka, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėja su Kaune praktikuojančiu advokatu Š. Mickevičiumi ir aptaria jų žinioje esančių finansinių-ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys.

Manoma, kad tokiu būdu tam tikrais atvejais siekta materialinės ar kitokios naudos.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sakė, jog „tokie veiksmai galėjo būti atlikti ypatingai didelę reikšmę turinčiose bylose dėl turto iššvaistymo Ūkio banke, Kreditų unijos bylose“.

Ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pačiame miesto centre kauniečiai liko be vandens

Seime naujas siūlymas: nori įteisinti nacionalines profesines sąjungas

Veiklą atnaujino skandaluose skendusi „Grigeo Klaipėda“

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams