Dešimčiai dienų suimtas Kauno apygardos prokuroras D. Puzinas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vilniaus apylinkės teismas ketvirtadienį leido dešimčiai dienų suimti Kauno apygardos prokuratūros prokurorą Donatą Puziną. Teismo atstovė Rimantė Kraulišė BNS pranešė, kad prokurorai D. Puziną prašė suimti vienam mėnesiui.

Taip pat ketvirtadienį teismas dešimčiai dienų leido suimti tame pačiame ikiteisminiame tyrime įtariamą advokatą Šarūną Mickevičių ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūną Nerijui Valatką. Prokurorai teismo juos prašė suimti atitinkamai vienam mėnesiui ir 20 dienų.

Prokurorą N. Marcinkevičių Vilniaus apylinkės teismas leido suimti septynioms dienoms. Prokuratūra jam prašė skirti suėmimą 15 dienų.

Prokuratūra trečiadienį skelbė, kad trims privatiems ikiteisminiame tyrime figūruojantiems asmenims skirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Dar keturi įtariamieji lieka sulaikyti, sprendimai dėl jiems taikytinų kardomųjų priemonių iki ketvirtadienio popietės nebuvo priimti. Visi šie asmenys trečiadienį sulaikyti ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo.

Tyrimas pradėtas gavus duomenų apie tai, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai N. Marcinkevičius ir Ugnius Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras D. Puzinas bei FNTT Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas N. Valatka, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėja su Kaune praktikuojančiu advokatu Š. Mickevičiumi.

Teisėsaugos žiniomis, minėti asmenys aptarinėdavo jų žinioje esančių finansinių–ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys. Manoma, kad tokiu būdu tam tikrais atvejais buvo siekiama materialinės ar kitokios naudos.

Manoma, kad tokiu būdu tam tikrais atvejais siekta materialinės ar kitokios naudos. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sakė, jog „tokie veiksmai galėjo būti atlikti ypatingai didelę reikšmę turinčiose bylose dėl turto iššvaistymo Ūkio banke, Kreditų unijos bylose“.

Ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune užfiksuotas sparčiausiai augantis darbo užmokestis Lietuvoje

Ką tik atvertą Vienybės aikštę išmargino juodos žymės

VTEK: nėra duomenų, kad S. Skvernelis supainiojo interesus dėl lėšų jo gatvės asfaltavimui

Į korupcijos skandalą įsivėlusiems „Kauno tiltams“ – stambus užsakymas uostamiestyje

Atsiveria dar viena lietuvių pamėgta atostogų kryptis

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, rodantis visų Lietuvos medikų atlyginimus

Kitais metais Sausio 13-oji gali būti paskelbta nedarbo diena

Skaudi nelaimė Šilainiuose: motorolerio vairuotojas atsidūrė ligoninėje

Koronavirusas patvirtintas „Humanos“ sandėlio darbuotojai

Prie Draugystės parko užsiliepsnojo jaunimo pamėgtas apleistas pastatas