Apklausa parodė: atsidarantys vaikų darželiai bus užpildyti iki 60 procentų (papildyta) - Kas vyksta Kaune

Apklausa parodė: atsidarantys vaikų darželiai bus užpildyti iki 60 procentų (papildyta)

BNS 2020/05/13 10:14
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo pirmadienio duris pilnai atveriantys vaikų darželiai bus užpildyti ne daugiau nei 60 proc., teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Tuo tarpu nedarbingumo išdavimo tėvams tvarka išliks tokia pati ir atsidarius darželiams.

„Mūsų skaičiavimais, geriausiu atveju, vaikų skaičius pasieks 60 proc. visos apimties. Tėvų apklausos rodo, kad skirtingose savivaldybėse lankys nuo 30 iki 60 proc., ir nemaža dalis vaikų liks namuose“, – trečiadienį per nuotolinį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė ministras.

Šiuo metu dalis darželių priima tėvų, privalančių eiti į darbą, vaikus. A. Monkevičius teigė, jog šiuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko per tūkstantis vaikų, jų skaičius pamažu auga.

„Šiuo metu vaikų skaičius ikimokyklinėse įstaigose po truputį auga, yra šiek tiek per tūkstantį, kasdien prisideda per šimtą ar penkiasdešimt vaikų“, – teigė ministras.

Pasak A. Monkevičiaus, vaikų skaičius nuo pirmadienio atsidarančiose grupėse nebus ribojimas, bet grupės turės būti izoliuotos viena nuo kitos.

„Įstaigoms vėl taikoma higienos norma, pagal kurią nėra ribojamas ugdytinių skaičius grupėje, bet reikalaujama kad grupės būtų izoliuotos, darbuotojai dirbtų tik vienoje grupėje, būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontaktų, tiek viduje, tiek lauke“, – sąlygas pristatė A. Monkevičius.

Į darželius negalės būti priimami vaikai, turintys 37,3 laipsnių temperatūros, viršutinių kvėpavimų takų infekcijų požymių, tokių kaip sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.

Rizikos grupės pedagogai dirbs nuotoliniu būdu, darželiams nuo pirmadienio teikiant nebe tik priežiūros, bet ir ugdymo paslaugas. Pasak ministro, ugdymo paslaugos turėtų būti prieinamos ir namie likusiems vaikams.

„Įstaigoms bus aktuali pagalba, ji išvystyta, yra daug rekomendacijų, yra metodinių priemonių bankas sukauptas, visomis tomis priemonės naudojantis bus galima tą mišrų būdą taikyti“, – kalbėjo ministras.

Vyriausybė yra priėmusi sprendimą nuo gegužės 18 dienos atnaujinti vaikų darželių darbą. Pagal patvirtintas ikimokyklinio ugdymo organizavimo taisykles, su vaikais negalės dirbti rizikos grupės žmonės, reikės laikytis grupių izoliacijos principo.

Papildyta 10.29 val.

Nedarbingumo išdavimo tėvams tvarka išliks

„Iš esmės nedarbingumo išdavimo tvarka lieka ta pati ir tėvai patys apsisprendžia, naudotis nedarbingumo pažymėjimu ar ne“, – trečiadienį Vyriausybės spaudos konferencijoje sakė ministras.

Jo teigimu, ne visiems tėvams rekomenduojama vesti savo vaikus į darželius.

Sveikatos apsaugos ministerija nerekomenduoja vesti į darželius vaikų su lėtinėmis ligomis ir vaikų, kurie gyvena su rizikos grupėms priskiriamais giminaičiais – vyresniais nei 60 metų amžiaus arba sergančiais sunkiomis lėtinėmis ligomis“, – kalbėjo L. Kukuraitis.

Tokiems tėvams, kurie neleis savo vaikų į darželius, pasak ministro, bus galimybė gauti nedarbingumą.

„Šiems žmonėms toliau bus išduodamas nedarbingumas ir mokama ligos išmoka – kaip ir iki šiol per karantiną. Kiti tėvai gali prašyti tęsti nedarbingumą – net jeigu ir darželiai atsidaro, jeigu jiems egzistuoja būtinybė prižiūrėti ikimokyklinio ar priešmokyklinio amžiaus vaikus“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras.

„Pavyzdžiui, jeigu darželis atsidaro nepilnai ir negali ugdyti visų iki karantino darželį lankiusių vaikų“, – pridūrė jis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA