Vakarinį Kauną papuošė įvairiaspalviai Vienybės aikštės fontano purslai – Kas vyksta Kaune

Vakarinį Kauną papuošė įvairiaspalviai Vienybės aikštės fontano purslai

R. Tenio nuotr.

Sekmadienį, per simbolinį aikštės įteikimą, po beveik trejų metų vykusių darbų, įjungtas moderniausias šalyje šokantis spalvotai nušviestas 40-ies purkštukų fontanas. Aikštės viduryje taip pat čiurlena dirbtinis specialiai apšviestas upelis. Kaune atgijusi erdvė traukia miesto gyventojus pasigrožėti vakariniais fontano pasirodymais.

Vienybės aikštės darbų pabaigtuvėms sutapus su karantinu, ji miestiečiams buvo perduota be kontakto – muzikos pagalba. Aikštėje įvyko netikėtas iš anksto nereklamuotas Kauno atlikėjų pasirodymas.

Šalia Vytauto Didžiojo karo muziejaus, Laisvės paminklo ir SBA plėtojamo BLC verslo centro nusidriekusios Vienybės aikštės architektūrinę koncepciją sukūrė tarptautinė architektūros ir dizaino kompanija „3Deluxe“.

Įgyvendinimo projektą kartu su šia kompanija rengė architektas Rimantas Giedraitis. Prieš pusantrų metų Vienybės aikštės architektūrinė koncepcija pelnė aukščiausią įvertinimą tarptautiniuose Vokietijos parlamento įsteigtos Dizaino Tarybos apdovanojimuose.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pasakojo fontaną įrengusios bendrovės „Poolservice.lt“ vadovas Mantvydas Šakalys, fontane sumontuoti 40 modulių, kurį sudaro šviestuvas ir greitaeigis vožtuvas. Jis geba vandens srovę perkirsti 10 kartų per sekundę – tai, anot pašnekovo, yra didžiausias šiuo metu pasaulyje įmanomas greitis. Atitinkamai, kiekvienas tos sistemos taškas gali veikti individualiai arba sinchroniškai su kitais.

Fontano darbo režimą, nurodė M. Šakalys, nustato užsakovas. Sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio, su galimybe įjungimą paankstinti ar pavėlinti priklausomai nuo klimatinių sąlygų, o įprastai fontanai veikia nuo 8 val. iki vidurnakčio. Tamsiuoju paros metu suveikia apšvietimą aktyvuojanti automatika.

„Daugiausia galimybių Lietuvoje turintis yra Vilniaus Lukiškių aikštės fontanas. Vienybės aikštės fontanas jam analogiškas, tik mes jau turime daugiau patirties ir esame geriau išdirbę valdiklį, jis turi geresnius kokybinius rodiklius“, – aiškino bendrovė vadovas.

Pasak jo, įmanoma aukštesnė valdiklio talpa, informacijos apdorojimas, šviesų sekos greitis – tai leidžia sukurti daugiau vizualių sprendinių. Vieną šviesos spalvos pasikeitimą anksčiau, pavyzdį pateikė M. Šakalys, buvo galima atlikti per 0,5 sek., o dabar – 0,1 sek.

Neseniai taip pat buvo įjungtas ir legendinis Laisvės alėjos fontanas, kuris taip pat pasižymi naujausiais technologiniais sprendimais.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA