Premjeras griežtai laikosi nuomonės: medžioklė su lankais negali įsigalioti – Kas vyksta Kaune

Premjeras griežtai laikosi nuomonės: medžioklė su lankais negali įsigalioti

BNS 2020/05/11 15:33

Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos įsakymu įteisinta medžioklė su lankais negali įsigalioti, teigia premjeras Saulius Skvernelis.

„Šiandien apie tai kalbėjausi su aplinkos ministru. Mano nuomonė nepasikeitė: tokia priemonė yra neišdiskutuota, nereikalinga ir nepriimtina. Tokia priemonė įsigalioti negali“, – feisbuke pirmadienį po pietų paskelbė Vyriausybės vadovas.

K. Mažeika po susitikimo su premjeru teigė, kad sprendimą priėmė Medžioklės taryba, tačiau žadėjo, kad dėl to bus plačiau diskutuojama. Jis taip pat sakė, kad penktadienį jo pasirašytu įsakymu medžioklė su lankais taptų galima tik nuo 2022 metų.

Ministro sprendimas įteisinti medžioklę su lankais sulaukė kritikos tiek iš visuomenininkų, tiek iš opozicijos bei valdančiųjų Seimo narių.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė ir jos frakcijos kolega Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius pirmadienį pasiūlė išbraukti prieštaringai vertinamą leidimą medžioti lankais bei įregistravo Medžioklės įstatymo pataisą, kuri iš viso neleistų ministrui, tvirtinant medžioklės taisykles, spręsti dėl leidžiamų ir draudžiamų medžioklės įrankių.

Opozicinės konservatorių frakcijos atstovai Mykolas Majauskas ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė savaitgalį taip pat pranešė teiksiantys Medžioklės įstatymo pataisas, nustatant, kad lankas yra draudžiamas medžioklės įrankis.

Lanką medžioklėje naudoti buvo leidžiama iki 2004 metų, vėliau uždrausta.

Lankų naudojimo priešininkai teigia, jog tylus šūvio paleidimas palengvina galimybes brakonieriauti, tačiau šalininkai teigia, jog tyli medžioklė yra būdas apsaugoti aplinkinius gyventojus nuo šūvių triukšmo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA