Griuvėsių nebeliko: kauniečiai grįžta prie senojo maršruto per Gričiupio upelį - Kas vyksta Kaune

Griuvėsių nebeliko: kauniečiai grįžta prie senojo maršruto per Gričiupio upelį

kaunas.lt nuotr.

KTU studentų miestelyje dar sovietmečiu statyti Gričiupio laiptai ir tiltelis jau kuris laikas buvo tapę apkalbų objektu. Sena ir nepatvari konstrukcija galiausiai neatlaikė ir sugriuvo. Neįpusėjus metams, šią miesto žaizdą Kaunas sėkmingai išgydė. Dar nesibaigus karantinui, KTU studentija jau gali kursuoti per Gričiupio upelį, kuris jungia fakultetų kompleksą su bendrabučių kvartalu.

Pakitę studentų maršrutai

Gričiupio parkelyje ties Studentų gatve vasariškoms liūtims paplovus šlaitus, ypač nukentėjo daubą kertantys laiptai ir betoninis tiltelis. Sovietmetį menančios senos konstrukcijos pajudėjo, atsivėrė plyšiai, o galiausiai dalis tilto atramų bei laiptų pakopų subyrėjo ir nugarmėjo žemyn.

Pro slėnį vedantys laiptai ir tiltas užtikrindavo greitesnį susisiekimą tarp Studentų ir Saulės gatvių. Dėl avarinės atkarpos būklės studentams bei šalimais gyvenantiems kauniečiams nuo pernai birželio iki šiol teko koreguoti įprastus maršrutus ir rinktis Gričiupio ar Rytų gatves. Grėsmę aplinkiniams kėlęs ruožas buvo
uždarytas siekiant užtikrinti ten vaikščiojusių gyventojų ir studentų saugumą.

„Suprantame, kad pakitę maršrutai sukėlė nepatogumų visiems Gričiupio seniūnijos gyventojams ir akademinei bendruomenei, tačiau dabar viskas grįžta į įprastas vėžes. Darbai užbaigti ir po karantino kauniečiai vėl galės keliauti pamėgtu taku per atsinaujinusį pėsčiųjų tiltą“, – teigė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Atnaujinimo ir kontrolės darbai

Prieš pradedant parko viduryje esančių laiptų ir per vandens kanalą nutiesto tilto remonto darbus, specialistai įvertino nepažeistų konstrukcijų būklę, mechaninį atsparumą, tilto apkrovą bei kitus rodiklius. Atlikti techniniai skaičiavimai ir parametrų vertinimas leido nustatyti remonto darbų mastelį.

„Rekonstrukcijos procesai nėra tapatu vinių į lentą įkalimui. Reikia atsižvelgti į daug kintamųjų, kruopščiai pasirengti ir suplanuoti darbus. Ypač, kai kalbama apie senus statinius ir jų atnaujinimą. Konsultavomės su ekspertais, o gavę jų vertinimus – ėmėmės konkrečių remonto darbų. Tikimės, kad dabar jis bus kur kas patvaresnis ir ilgaamžiškesnis“, – akcentavo A. Pakalniškis.

Atnaujinant avarinės būklės atkarpą, pagal specialistų rekomendacijas buvo įrengtos polinės atramos, kurios padidino viso statinio tvirtumą, taip pat buvo išbetonuota dalis laiptų, perdažyti apsauginiai turėklai.

Daug dėmesio skirta neatnaujintų dalių patikrai: konstrukcijų būklės įvertinimui, galimų defektų ir pažeidimų analizei bei šalinimui.

Tikrina ir ieško teršėjų

Parko erdvėje taip pat intensyvėja upelio taršos kontrolė, vykdoma nuosavų namų kontrolė. Tikrinama, kaip nuosavų namų šeimininkai naudojasi vietine nuotekų sistema, siekiama nustatyti švaros taisyklių nesilaikančius miestiečius. Nustačius prasižengimą jiems numatomas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų, o už pakartotinį pažeidimą – iki 600 eurų.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad apie Gričiupio upelio taršos problemas, naujienų portalas jau yra informavęs savo skaitytojus. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Gyventojai taip pat skatinami vengti aplinkos teršimo ir jungtis prie centralizuotų miesto tinklų. Daugiau informacijos apie prisijungimo sąlygas prie centralizuotų miesto nuotekų tinklų bei prašymų teikimo tvarką galima rasti internete.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA