Rezonansinė aštuoniolikmečio nužudymo byla keliauja į Kauno apygardos teismą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Išaiškintas didelį atgarsį sukėlęs jaunuolio nužudymas Jurbarke – baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui. Kaltinimai dėl nužudymo veikiant organizuotoje grupėje pareikšti dviem nepilnamečiams jurbarkiečiams, pranešė Kauno apygardos prokuratūra.

„Pareigūnus nustebino, kad tokį sunkų nusikaltimą padarę paaugliai buvo iš anksto gerai apgalvoję draugo nužudymo planą“, – pranešime cituojamas ikiteisminį tyrimą organizavęs ir kontroliavęs Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Stelionis.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2019 m. gegužės pradžioje Jurbarke dingo aštuoniolikmetis jaunuolis. Nedelsiant, gegužės 10 d., buvo paskelbta jo paieška ir pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Policijos pareigūnai ir prokurorai skyrė didelį dėmesį paieškoms. Po kelių savaičių, gegužės 23 d., jaunuolio kūnas su durtiniais-pjautiniais sužalojimais buvo rastas Jurbarke, apleistame vaikų darželio pastate.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad dėl asmeninių nesutarimų labai sunkus nusikaltimas buvo iš anksto suplanuotas ir įvykdytas dviejų nepilnamečių asmenų. Kaltinamieji ir nužudytas jaunuolis buvo pažįstami, palaikė draugiškus tarpusavio santykius.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklausta daug liudytojų, gautos specialistų išvados, atlikti kiti procesiniai veiksmai. Vienam kaltinamųjų skirta kardomoji priemonė – suėmimas, kitam – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros prokuroras T. Stelionis.

Baudžiamasis įstatymas už nužudymą numato nuo septynerių iki penkiolikos metų laisvės atėmimo bausmę. Nepilnamečiams asmenims gali būti paskirta ne griežtesnė kaip dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pačiame miesto centre kauniečiai liko be vandens

Seime naujas siūlymas: nori įteisinti nacionalines profesines sąjungas

Veiklą atnaujino skandaluose skendusi „Grigeo Klaipėda“

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams