Karantino metu darbo vietose dažnai nesilaikoma saugos reikalavimų, sako vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius. Anot Jono Griciaus, tokie pažeidimai pastaruoju metu sudaro 70 proc. visų pažeidimų. Vis dėlto pastaruoju metu padėtis gerėja.
„Visada fiksuodavome daugiau pažeidimų dėl darbo teisės, neapmokėjimą už viršvalandinį laiką, darbo ir poilsio laiko režimų pažeidimai, bet karantino laikotarpiu išryškėjo aktyvi tendencija, jog daugiausiai pažeidimų nustatoma dėl darbų saugos reikalavimų nesilaikymo“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė J. Gricius.
„Esminis momentas artėjant COVID-19 infekcijai buvo profesinės rizikos vertinimas, pasiruošti šitai infekcijai ir paruošti darbo vietas, asmenines apsaugos priemones. Ne paslaptis, kad šito trūko, bet pastaruoju metu galima patikinti, ką rodo ir inspektavimai, kad situacija gerėja“, – pridūrė jis.
Pasak jo, iš viso per karantiną gauta 400 pranešimų, susijiusių su darbų sauga ar darbo teise, iš jų išnagrinėta 350, surašyta apie apie 50 administracinių teisės pažeidimų protokolų ir skirta apie 6 tūkst. eurų baudų.
„Sudėtingas darbas, bet jis bus ir toliau aktyviai vykdomas. Tie darbuotojai, kurie yra blogesnėje situacijoje, kurie jaučia, kad jų teisės pažeidžiamos, turi būti ginami ir jie bus ginami“, – teigė J. Gricius.
Pasak jo, per mėnesį patikrinta 100 nelegalaus darbo atvejų, apie 120 -monių dirbo nelegaliai. Tuo metu darbo ginčų komisijose skundų sumažėjo, per mėnesį darbuotojų naudai nurodyta išieškoti 900 tūkst. eurų.
Iš viso per karantiną Darbo inspekcija konsultavo 17 tūkst. asmenų, arba apie 1,5 tūkst. per dieną.