Dėl neteisėto poveikio STT pareigūnui sulaikyti trys advokatai ir verslininkas (papildyta)

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prokuratūra antradienį pranešė, kad sulaikyti trys advokatai ir vienas verslininkas, tiriant bandymą neteisėtai paveikti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnus.

Generalinio prokuroro pavaduotojas Žydrūnas Radišauskas teigė, kad pas įtariamuosius rasta surinkta informacija apie STT pareigūną.

„Galimai prasižengta su veikimo teisėtumu. Yra keturi įtariamieji, turime duomenis, kad pas tuos įtariamuosius atsirado informacija apie kitą asmenį, kurios jie neturėtų turėti“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė Ž. Radišauskas.

„Asmeninio ir tarnybinio pobūdžio informacija, kuri buvo asmens telefone“, – pridūrė Ž. Radišauskas.

Naudojantis surinktais duomenimis, galimai buvo bandoma pasiekti, kad aukštas pareigas užimantys STT pareigūnai priimtų verslininkui palankius sprendimus.

Ikiteisminio tyrimo metu sulaikytas verslininkas yra įtariamasis byloje, kurioje dėl sukurstymo ir padėjimo piktnaudžiauti bei prekybos poveikiu Nacionaliniame kraujo centre yra įtariami du asmenys. Vienas iš sulaikytųjų advokatų yra jo gynėjas.

Tyrimą šioje byloje vykdo būtent STT.

Papildyta 16:20 val.

Įtariant neteisėtu poveikiu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnui antradienį sulaikyti trys sostinės advokatai – advokatų profesinės bendrijos „WINT law firm“ advokatas Giedrius Danėlius ir advokatų profesinės bendrijos „Intra lex“ advokatai Valdas Rakauskas ir Dainius Baronas, teigia šaltiniai.

Visų šių advokatų mobilieji telefonai antradienio popietę buvo išjungti.

G. Danėlius yra verslininko bendrovės „Solis Tribus“ akcininko Antano Petrošiaus vienas iš gynėjų STT atliekamame tyrime dėl Nacionalinio kraujo centro. BNS žiniomis, A. Petrošius taip pat yra sulaikytas.

Prokuratūra antradienį pranešė, kad sulaikyti trys advokatai ir vienas verslininkas, tiriant bandymą neteisėtai paveikti STT vadovą Žydrūną Bartkų ir vieną tyrėją, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje.

Papildyta 16:35 val.

„WINT law firm“ vadovaujanti partnerė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė teigė kol kas nieko nežinanti, kad būtų sulaikytas jos kolega G. Danėlius.

„Pirmą kartą girdžiu, aš, aišku, kad šituo pasidomėsiu, bet nieko apie tai nežinau“, – BNS sakė advokatė.

G. Danėlius pastaruoju metu politinės korupcijos byloje atstovavo ir buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Anksčiau advokatas gynė ir buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę 2016 metais išteisinimu pasibaigusioje byloje dėl valstybės paslapties atskleidimo.

Prieš tai G. Danėlius ketverius metus yra vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūrai, tačiau 2013 metais iš tarnybos pasitraukė savo noru, o 2018 metais jis premjero Sauliaus Skvernelio buvo siūlomas į teisingumo ministrus postą palikus Mildai Vainiutei, tačiau kandidatūrą atmetė prezidentė D. Grybauskaitė.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kryžkalnyje iškilmingai atidengtas paminklas visiems Lietuvos partizanams

Kauniečių apklausa: baimingai stebi koronaviruso skaičius, bet labiausiai gąsdina ne liga

Žalgiriečiai pirmose sezono rungtynėse nušlavė svečius iš Šiaulių

Legendinėje Kauno kavinėje apsilankiusi moteris buvo priblokšta: kaip taip galima?

Transliacija iš Kauno choralinės sinagogos: žydų tradicijos ir papročiai

Akylai saugomas objektas netoli Kauno, nuo kurio priklauso visa Lietuva: darbą pradeda per 2 minutes

Pirmą kartą kauniečiams atvėrė muziejaus saugyklos duris

Kaune pričiuptas daugybę žmonių apgavęs jaunas vyras

Apie Lavrinovičių skandalą prabilo kalėjimo duonos ragavęs Dž. Butkutės vyras: yra vienas „bet“

Portale „Kas vyksta Kaune“ - F2 pasaulio čempionatas iš Kauno marių tiesiogiai