Kai kur radiatoriai jau užsukti, tačiau šildymo sezono Kaune baigti dar neketinama | Kas vyksta Kaune

Kai kur radiatoriai jau užsukti, tačiau šildymo sezono Kaune baigti dar neketinama

BNS, „Kas vyksta Kaune“ inf. 2020/04/09 19:02
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pastarosiomis dienomis šalį užplūdus itin šiltiems orams, gyventojai ėmė atakuoti redakciją klausdami, kada mieste bus nutrauktas šildymo sezonas. Nors, kaip pranešė Kauno savivaldybė, mokyklos ir darželiai jau nebešildomi (visai suprantama, turint omeny į virtualią erdvę perkeltą ugdymo procesą), baigti sezono gyvenamuosiuose namuose dar neplanuojama.

Kaip naujienų agentūrai BNS šiandien sakė savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis, Kauno darželiuose ir mokyklose šildymo sezonas baigtas trečiadienį, o dėl visų pastatų sprendimas kol kas nepriimtas.

„Nors dienos metu pakankamai šilta, tačiau naktimis temperatūra vos pakyla virš 0. Stebime orų prognozes ir matome, jog šventinį savaitgalį žadamas atšalimas. Atsižvelgiant į tai, jog šiuo metu žmonės laiką leidžia namuose, nenorime jiems sukelti diskomforto. Tačiau primename, jog gyventojai šildymo sezoną gali baigti kada tik nori“, – BNS aiškino R. Endrikis.

„Kas vysta Kaune“ primena, kad šildymo sezono pabaiga įprastai skelbiama, kai vidutinė oro temperatūra tris paras iš eilės yra ne mažesnė nei 10 laipsnių šilumos. Nors teisinėje bazėje šios nuostatos nebeliko, miestai toliau vadovaujasi objektyviais temperatūros duomenimis kaip gairėmis sprendimui priimti.

Savivaldybės ir „Kauno energijos“ specialistai anksčiau ne kartą yra minėję, kad namo bendruomenė bet kada gali pati nuspręsti užsukti šildymą, jeigu su tuo sutinka 50 proc. ir dar vienas gyventojas. Analogiškai, esant daugumos pritarimui, namas gali būti šildomas ir pabaigus sezoną. Apie tokį sprendimą daugiabučio administratorius turi informuoti šilumos tiekėją.

Pernai radiatoriai Kauno daugiabučiuose ir įstaigose atvėso balandžio 23 d., 2018 m. šildymo sezonas baigtas balandžio 11 d., o 2017 m. – tik gegužės 3 d.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA