S. Skvernelis: karantiną svarstoma pratęsti dviem savaitėms

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybė svarsto pratęsti karantiną dar dviem savaitėms, tačiau po Velykų ketinama leisti atsidaryti kai kuriam smulkiam verslui, jei jis užtikrins reikiamas apsaugos priemones.

„Jeigu Vyriausybė apsispręs rytoj, tai bus pratęsta dviem savaitėm. Švelninimo sąlygos bus po Velykų“, – žurnalistams Seime antradienį sakė ministras pirmininkas.

Jo teigimu, prekybos vietose numatoma riboti žmonių srautus, įpareigoti pardavėjus ir klientus naudoti apsaugos priemones, pardavėjai negalės priklausyti rizikos grupėms.

Tikslūs karantino režimo pakeitimai turėtų būti patvirtinti vėliau šią savaitę.

„Mes, matyt, atpalaiduosime tam tikrą smulkų verslą ir sudėliosime labai aiškias sąlygas. Pavyzdžiui, jei į parduotuvę yra patekimas iš gatvės – kiek klientų gali būti, klientai ir pardavėjai tik su apsaugos priemonėmis, pardavėjai negali būti rizikos grupėse, turi būti dezinfekcinis skystis, įėjimo-išėjimo kontrolė. Tokioms sąlygoms esant galės smulkus verslas pasileisti“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras pabrėžė, kad sprendimus lems tai, ar neatsiras nauja susirgimų banga. S. Skvernelis sakė, kad kritinis bus šventinis Velykų savaitgalis, ir paragino žmones jo metu likti namie.

„Šis savaitgalis yra kritinis. Jeigu mes kaip valstybė ir visuomenė pademonstruosime brandą ir šitą savaitgalį atlaikysime, analitikų prognozės leidžia kalbėti, kad stabilizavome situaciją. Svarbu nesulaukti šuolio“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Jeigu bus savaitgalinis šuolis, vadinasi 10 maždaug parų šuolio suvaldymui ir dar 10-12 parų stabilizavimui. Būkime kantrūs, pakentėkime šį savaitgalį, bus papildomos priemonės, bet po to galime kalbėti apie socialinio gyvenimo šiek tiek laisvesnį režimą“, – teigė premjeras.

Siekiant užkirsti kelią viruso platinimui per žmonių keliones, šventinį savaitgalį numatoma riboti patekimą į Lietuvos miestus ir miestelius.

Pagal paskutinį Vyriausybės nutarimą, karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos.

104 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Į netoli Kauno esantį pramonės parką valstybė tikisi pritraukti stambių duomenų centrų

Naujų židinių nenustatyta, tačiau koronaviruso atvejų augimas neramina

Į Kauno kino centrą „Romuva“ grįžo ankstyvojo kino festivalis

Aplinkai žalos pridarę pažeidėjai šiais metais smarkiai tuštino kišenes

Greit į Kauno gatves išriedės nauji hibridiniai autobusai: keleivius lepins išskirtinis komfortas

Kontrabandos priedanga neišdegė: muitininkai sulaikė 2,5 mln. eurų vertės nelegalų krovinį

Naujas siūlymas dėl elektroninių cigarečių: nori drausti rūkalų skonius be nikotino

Pareigūnai prašo pagalbos: įrankius pasiėmė, bet susimokėti pamiršo

S. Skambinas su nauja mylimąja Kaune pakrikštijo dukrelę (foto)

Per parą nustatyta 111 naujų koronaviruso atvejų: daugiau nei pusė – Kauno apskrityje