Nors dalis laikų Kauno patikros punkte liko neužpildyti, skaitytojai fiksuoja eiles

Skaitytojo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Savaitgalį pastebimas smarkiai sumažėjęs skaičius norinčiųjų registruotis į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus. Karštąją koronaviruso liniją administruojačios Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) direktorius Nerijus Mikelionis žiniasklaidai sakė, kad šeštadienį dalis rytinių laikų juose taip ir liko neužpildyti, nors „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai apie vidurdienį Jonavos gatvėje fiksavo pasitikrinti norinčių miestiečių eilę.

„Šiai dienai, šeštadieniui, pas mus dar yra labai daug laisvų vietų ir labai gaila, bet dalis jų ir liko neužpildytų rytinių ir laikas jau praėjęs“, – sakė jis.

Paradoksalu, bet portalo skaitytojų kiek po vidurdienio atsiųstose nuotraukose matyti Jonavos gatvėje, prie įvažiavimo į Kauno kempingą nusidriekusi kelių automobilių eilė.

Eilė Kauno koronaviruso patikros punkte / Skaitytojo nuotr.

Tuo metu N. Mikelionis vardijo, kad Alytuje šeštadienį nieko nėra registruota nuo 11 val., Kaune viena linija laisva nuo 15.30 val., kita – nuo 14 val. iki 18.15 val., trečia – nuo 10.40 val. iki pat darbo pabaigos. Marijampolėje paskutinis žmogus šeštadieniui kol kas registruotas 11.10 val. Vilniuje, Savanorių prospekto punkte, nuo 10.40 val. iki darbo pabaigos taip pat yra tuščia, V. Gerulaičio gatvėje irgi buvo laisvų vietų iki 11 valandos.

Panevėžyje, Tauragėje, Utenoje taip pat yra laisvų vietų šeštadieniui. Dalyje punktų, kuriuose pradėta registracija sekmadieniui, kol kas nėra prisiregistravęs nė vienas žmogus.

„Kaip matome, noras žmonių tirtis ir skambinti į 1808 koreliuoja su geru oru, savaitgaliu. Tikrai vietų yra“, – sakė Kauno GMPS vadovas.

N. Mikelionio teigimu, žmonių savaitgalį mažiau registruojama dėl to, kad gerokai sumažėja ir skambinančiųjų: skambučių srautai skirtingomis savaitės dienomis skiriasi kelis kartus.

„Pirmadienį mes matomai turėsime didžiulį antplūdį, kaip ir praėjusį pirmadienį, kai mes turėjome 14,7 tūkst. skambučių. Visi, grįžę po savaitgalio, puola skambintis“, – sakė jis.

Tuo tarpu penktadienį skambučių buvo kiek daugiau nei 4,5 tūkst., vidurkis būna apie 6 tūkst. N. Mikelionis svarstė, kad įgavus patirties, punktų darbo laiką greičiausiai reikės koreguoti atsižvelgiant į apkrovimą skirtingomis savaitės dienomis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienio vakarą pasirašė įsakymą, numatantį, kad nuo sekmadienio Lietuvos savivaldybių administracijos turi užtikrinti, jog mieste veiktų „ne daugiau nei vienas mobilus punktas“ ir ėminius dėl koronaviruso jis rinktų „ne ilgiau nei 6 valandas per dieną“.

Toks sprendimas, remiantis ministro pasirašytu dokumentu, galiotų sekmadienį bei pirmadienį ir tik Vilniuje bei Kaune, nes būtent šiuose miestuose šiuo metu veikia po tris patikros punktus.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tokie pakeitimai galios dvi dienas – nuo sekmadienio, iki antradienio, kuomet įsigalios antroji sprendimo dalis, leisianti didžiosioms savivaldybėms vėl grąžinti norimą kiekį mobiliųjų punktų, tačiau jų veikla turės būti suderinta su laboratorijų pajėgumais ištirti ėminius.

Šeštadienio duomenimis, neištirtų ėminių skaičius per parą sumažėjo daugiau nei tūkstančiu – šiuo metu laboratorijose likę neištirti 2072 ėminiai, penktadienį šis skaičius siekė 3288.

N. Mikelionio duomenimis, ketvirtadienį patikros punktuose visoje Lietuvoje buvo užregistruoti 1338 žmonės, penktadienį – 981.

Lietuvoje iki šeštadienio ryto patvirtintas 771 koronaviruso atvejis, per praėjusią dieną buvo nustatyti nauji 75 atvejai. Iš viso per penktadienį ištirti 2944 ėminiai dėl koronaviruso.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Mažeikių tragedijos atomazga: rastas žudiko lavonas

Stiprius narkotikus skrandyje gabenusiam Nigerijos piliečiui iš Pravieniškių ištrūkti nepavyko

Kauno klinikose žengtas istorinis žingsnis genetinių tyrimų srityje

Lėktuvai netrukus vėl leisis ir Kaune – informuoja kaip išvengti nesklandumų

Mažeikių dramoje kitas svarbus žingsnis – šią naktį (foto)

Pokyčių lyderis kunigas A. Toliatas: „Gyvenimas yra nuolatinis pokytis“

„Raketa“ pirmąkart šiemet pasiekė Nidą ir grįžo atgal: skelbiamos bilietų kainos

Po skaudaus įvykio, V. Ušacko šeimoje - dar viena netektis

Pirmadienį visoje Lietuvoje suskambės nemokami iniciatyvos „Ačiū, Lietuva!“ koncertai

Keičiami reikalavimai kavinėms ir restoranams: galės dirbti ilgiau