S. Skvernelis: nuo balandžio bus keliami medikų atlyginimai

Asociatyvi / Kauno klinikinės ligoninės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pranešė, kad nuo balandžio mėnesio keliami visų medikų atlyginimai.

Tam papildomai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo bus skirta apie 130 milijonų eurų. Medikų darbo užmokesčio fondas didės 18 procentų.

„Iššūkiai ir grėsmės verčia priimti greitus sprendimus. Ką tik priėmėme sprendimą didinti medikų atlyginimus. Ne priedus – atlyginimus“, – feisbuke paskelbė premjeras.

Anot jo, šis pakėlimas buvo planuotas nuo rugsėjo, tačiau su finansų ir sveikatos apsaugos ministrais sutarta, kad algos kyla nuo balandžio pradžios.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė Lina Bušinskaitė BNS patvirtino, kad šiam padidinimui įstatymų keisti nereikės, tam pakaks sveikatos apsaugos ministro ir Valstybinės ligonių kasos vadovo įsakymų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad bus ankstinamas galutinis medikų atlyginimų didinimo etapas, dėl kurio buvo sutarta pasirašant susitarimą su medikų profesinėmis sąjungomis: medikų algos didės jau balandį, o ne rugsėjį, kaip buvo numatyta anksčiau.

„Dabar yra tinkamiausias metas įgyvendinti mūsų susitarimą su profesinėmis sąjungomis. Tai, ką šiuo metu daro medikai, yra neįkainojama, tai – žygdarbis vardan Lietuvos žmonių. Didesnis darbo užmokestis bus bent nedidelė kompensacija ir paskatinimas tiems, kurie šiuo metu rizikuoja savo sveikata ir gyvybe“, – pranešime cituojamas A. Veryga.

Ministerijos teigimu, paskelbti sprendimai reiškia, kad pagal susitarimą su profesinėmis sąjungomis gydytojų vidutinis atlyginimas turi pasiekti 3250, o slaugytojų – 1625 eurus.

SAM skaičiavimu, praėjusių metų rugsėjį gydytojų vidutinis darbo užmokestis, palyginti su metų pradžia, didėjo 11 proc., o slaugytojų – 10 proc. Tam buvo didinti gydymo paslaugų įkainiai ir papildomai skirta 41,5 mln. eurų nuo 2019 metų rugsėjo suteiktų gydymo paslaugų išlaidoms apmokėti.

Premjeras savo pasisakyme taip pat pažymėjo, kad priedai medikams, dirbantiems koronaviruso židiniuose, bus keliami dar papildomai. Tam Seime antradienį bus teikiamos pataisos.

Valdantieji „valstiečiai“ Seime registravo pataisas, kad ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams atlyginimų koeficientai būtų didinami nuo 60 iki 100 procentų.

Padidinti atlyginimai būtų skaičiuojami nuo karantino pradžios. Karantinas šalyje suvaldyti koronaviruso plitimą buvo paskelbtas kovo 16 dieną.

Pataisas „valstiečiai“ registravo, kai šią savaitę Seime susikirtus valdantiesiems ir opozicijai nepavyko priimti kitų pataisų dėl medikų algų kėlimo.

25 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Pačiame miesto centre kauniečiai liko be vandens

Seime naujas siūlymas: nori įteisinti nacionalines profesines sąjungas

Veiklą atnaujino skandaluose skendusi „Grigeo Klaipėda“

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams