Vienkartinių priemonių politika Kauno klinikinėje ligoninėje pribloškė: kažkoks kosmosas

D. Žeimytės-Bilienės „Facebook“ nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį popiet žinomos žurnalistės, laidų vedėjos Daivos Žeimytės-Bilienės „Facebook“ paskyroje patalpintas įrašas tiesiog išsprogdino socialinį tinklą. Pasirodo, Kauno klinikinėje ligoninėje panaudoti vienkartiniai kostiumai užuot utilizavus dedami į vardinius maišus ir kaupiami. Gydymo įstaigos atstovų teigimu, kol kas apsaugos priemonių užtenka – šios aprangos laikomos juodai dienai, o darbuotojų ir pacientų sveikata nerizikuojama.

„Čia yra vienkartiniai rūbai, sudėti po gydytojų pamainos Kauno infekcinėje ligoninėje. Man rašo, kad sistema dabar ten tokia – nusirengi ir įdedi į maišą. Užrašai vardą. Atėjęs sekančią pamainą susirandi savo maišiuką ir rengiesi vėl. Rengiesi dar kartą. Vienkartinius rūbus. Infekcinėje ligoninėje. Suprantat? Kosmosas kažkoks“, – piktinosi D. Žeimytė-Bilienė.

Jos žiniomis, ligoninė taupo, nes neturi apsaugos priemonių. „Žiūriu aš į tuos maišus ir galvoju – ar kas nors iš priimančių sprendimus realiai supranta kokioj, atsiprašau už tą žodį, šūdinoj situacijos yra mūsų medikai? Gal jiems reikia tuos rūbus atvežti ir paprašyti apsirengti, kad suprastų?“ – apmaudo neslėpė žurnalistė.

Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad darbuotojų sveikata gydymo įstaigai yra visų svarbiausia tiek dėl žmogiškumo, tiek dėl atsakomybės prieš visuomenę, „nes kas daugiau, jei ne medikai kovos su pavojinga liga“.

„Apsauginiai kostiumai dedami į atskirus individualius maišelius iki tol, kol nepatvirtinama diagnozė. Jie būna panaudojami tik po vieną kartą einant pas tą patį pacientą. Jei stebimam pacientui diagnozuojamas COVID-19, visas sukauptas rinkinys iškart utilizuojamas. Jei paaiškėja, kad pacientas neserga COVID-19, kostiumai vėl panaudojami kitam ciklui to paties darbuotojo.

Nuo vasario pradžios stebėjome apie 300 pacientų, kuriems COVID-19 diagnozė nepasitvirtino. Kiekvienam pacientui per parą panaudojama iki 6 komplektų brangių kostiumų“, – aiškino S. Tvirbutas, patikinęs, kad po kiekvieno vizito pas koronavirusu sergančius pacientus vienkartiniai kostiumai be išimties išmetami.

Rengiantis įvairiems pandemijos masto variantams, nurodė jis, nuspręsta nemesti brangių apsaugos priemonių, nes neaišku, kiek resursų dar gali prireikti.

Vienkartinių priemonių kaupimo politika, pridėjo S. Tvirbutas, taikoma tik tuo atveju, jeigu tai nesukelia nė menkiausio pavojaus darbuotojų bei pacientų sveikatai. Jis patikslino, kad šiuo metu iš esmės naudojami nauji kostiumai ir apsaugos priemonių yra pakankamai, bet specialios aprangos kaupiamos juodai dienai, jei pandemija išsiplėstų ir priemonių pradėtų rimtai trūkti.

111 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš naujų koronaviruso atvejų vienas užfiksuotas Kauno gydymo įstaigoje

Karantinas Lietuvoje gali baigtis tik liepą

Fiksuoja skaitytojas: Nemune rastas artefaktas, gal kažkas ieško?

Vietoj atspausdintų mokyklinių vadovėlių – pamokos internetiniame žaidime

Mėnesiui pratęstas neformalusis ugdymas Kauno menų mokyklose ir centruose

Atskleista daugiau detalių apie dar dvi mirtis nuo koronaviruso infekcijos

Karantinas švelnėja: kavinėms ir naktiniams klubams bus leista dirbti ilgiau

Lūžis grožio pasaulyje: „Konkurencingoje rinkoje ryškėja verslumo svarba“

Pradedami M. K. Čiurlionio koncertų centro projektavimo darbai, lėšų statyboms nėra skirta

Karantiną pratęsti siūloma iki birželio pabaigos: režimo panaikinimas remsis keturiais kriterijais (papildyta)