Kauno koronaviruso dienoraštis #4 – Kas vyksta Kaune

Kauno koronaviruso dienoraštis #4

Skaitytojų nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Šiltas penktadienis džiugino kauniečius, o šie su „Kas vyksta Kaune“ dalijosi karantino metu užfiksuotomis aktualijomis. Nors rekomenduojama nesibūriuoti didesnėms žmonių grupėms, kai kurie gyventojai toliau leidžia laiką drauge. Visgi dienos „vinimi“ tapo kiek kurioziški filmavimo darbai prie požeminių šiukšlių konteinerių.

Tvirtovės sergėtojai

Ištikimas portalo skaitytojas Ramūnas pasidalino susirūpinimu dėl susidariusios situacijos I-ojo forto prieigose. Esą ten apsigyvenęs žmogus, kuris su savo keturkojais draugais baugina atvykstančius tyrinėtojus.

I forto „sargyba“ / Skaitytojo nuotr.

„Ar tai jau laikoma normalu, kuomet I-ojo forto apylinkėse apsigyvenęs gana keistas jo sargas su savo „kovine keturkojų brigada“ saugo fortą? Į jį patekti eiliniui lankytojui tampa tiesiog iššūkiu. Su šiuo personažu kartu čia gyvenantys šunys gina šio forto teritoriją, tarsi ji būtų jų.

Tvirtovės parko administracija ir šio forto įgula nežino, kaip būtų galima išspręsti susidariusią problemą. Ar savivaldybės atitinkamos institucijos kažkaip gali imtis išspręsti, kad lankytojams, atvykusiems pažintiniais tikslais, patekimas į jo teritoriją nebūtų toks komplikuotas?“ – apie forto teritorijoje savivaliaujančius gyventojus pasakojo skaitytojas Ramūnas.

Ar tai sultys, ar tai dezinfekcinis skystis?

Marius Pareščius pasidalino džiugia ir tuo pačiu komiška situacija. Savo „Facebook“ paskyroje jis patalpino nuotraukas, kuriose matomas į sulčių pakuotes supakuotas dezinfekantas.

Netyčia nepaskaitę etiketės, kas nors gali sumanyti ir atsigerti.  „Dezinfekato nebėra į ką fasuoti. Sulčių pakuotės 5L 29,99€ Norfa bazė“, – prie įrašo pridūrė M. Pereščius.

Karantinas – ne visiems suprantama sąvoka

Akyli skaitytojai taip pat užfiksavo ne tokius atsakingus miestiečius, kurie, nepaisant sudėtingos situacijos šalyje, nesilaiko nurodymų. Karantino metu, žmonės neturėtų būriuotis ar artimai bendrauti, taip mažindami tikimybę plisti koronavirusui.

Baikeriai prie Kauno marių / Skaitytojo nuotr.

„Karantinas“, kovo 27 d., 17 val., prie Kauno marių. Atsiprašau už kokybę – fotografuota pro automobilio langą ir prieš saulę“, – atsiųstą nuotrauką, kurioje matomas būrys motociklininkų, komentavo skaitytojas.

„Kiekvieną dieną taip būriuojasi. Ukmergės gatvė 14“, – apie karantino sąlygų nesilaikančius vaikus šnekėjo skaitytojas Juris.

Jaunimo susibūrimas Ukmergės gatvėje / Skaitytojo nuotr.

Švariau ir būti negali – svarbiausia operatoriaus priežiūra

Skaitytoja dalinosi šmaikščiu įrašu, kaip daugiabučių namų teritorijoje „Kauno švaros“ darbuotojas dezinfekuoja ir plauna konteinerius. Vaizdo įrašą pagyvina aplink darbuotoją lakstantis ir atliekamus darbus fiksuojantis operatorius.

„Kauno švara“ rūpinasi gyventojų saugumu“, –  vaizdo įrašą komentavo Sonata.

O štai kitas skaitytojas piktinosi, jog tokie ar panašūs darbai nėra atliekami prie jo namo sustatytiems konteineriams „Šiukšles neša visi, o dangčiai nevalomi ir nedezinfekuojami“, – piktinosi Jonas.

Nešvarus konteineris / Skaitytojo nuotr.

Pagirtinas kauniečių elgesys

Nors pasitaiko miestiečių, kurie nesupranta situacijos rimtumo, tačiau bendras miesto vaizdas atrodo pagirtinai. Skaitytojas Rokas užfiksavo miestą karantino metu ir pasidalino savo vaizdo įrašu. Mes džiugiai dalinamės jo užfiksuotais vaizdais, ir tikimės, jog miestas greitai atsigaus, o miestiečiai vėl galės nevaržomai džiaugtis pavasariu.

Parengta pagal portalo „Kas vyksta Kaune“ bendruomenės narių informaciją.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Kauno koronaviruso dienoraštis – tai subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis paremtas straipsnių ciklas, kuriame kviečiame kauniečius dalintis savo pastebėjimais. Portalo „Kas vyksta Kaune” redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis, iš kurių sudaromi dienoraščio įrašai.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.