Kauno klinikose gydomai pacientei nustatyta koronaviruso infekcija (papildyta)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienio vakarą Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje gydomai pacientei nustatyta COVID-19 infekcija.

Pacientė praeitą savaitę į Kauno klinikas paguldyta dėl kraujavimo į virškinamąjį traktą. Nepalankių epidemiologinių aplinkybių, galinčių įtarti COVID-19, nenustatyta, todėl pacientė stacionarizuota Gastroenterologijos skyriuje, rašoma Kauno klinikų pranešime žiniasklaidai.

Sustabdžius kraujavimą, stabilizavus būklę, pacientė penktadienį išleista į namus. Tą patį vakarą moteriai sukarščiavus, ji atvežta į Kauno klinikas, atlikus tyrimą dėl pneumonijos, jos požymių nenustatyta. Dėl to pacientė tolesniam stebėjimui ir tyrimams buvo stacionarizuota atgal į Gastroenterologijos skyrių, įtariant, kad karščiavimas yra susijęs su pirmine jos diagnoze – kepenų patologija.

Pirmadienį atsiradus naujiems simptomams – kvėpavimo nepakankamumui, pakartotinai atliktas plaučių tyrimas, kuris parodė pneumonijos požymius. Taip pat paimtas COVID-19 ėminys. Pirmadienio vakarą paaiškėjo, kad tyrimo atsakymas dėl šios infekcijos – teigiamas.

Sužinojus apie teigiamą pacientės COVID-19 tyrimo atsakymą, imtasi visų reikiamų veiksmų tolesnio infekcijos plitimo Kauno klinikose sustabdymui. Pacientė GMP automobiliu saugiai pervežta į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų kliniką.

Per naktį identifikuoti visi su ja kontaktavę Kauno klinikų darbuotojai ir pacientai. Tiesioginį kontaktą turėję darbuotojai išleisti namo saviizoliuotis, jiems visiems šiandien planuojama atlikti COVID-19 tyrimą.

Neturėję tiesioginio kontakto su konkrečia paciente darbuotojai, dirbę skyriuje tuo metu, irgi yra saviizoliacijoje, jiems taip pat planuojama atlikti COVID-19 tyrimą, pirmenybę teikiant tiems, kuriems pasireikš bent minimaliausi infekcijos simptomai.

Siekiant apsaugoti likusius Gastroenterologijos klinikos pacientus, medicinos personalas ėmėsi visų apsaugos priemonių. Tolesnius epidemiologinius tyrimus atlieka Kauno klinikų specialistai ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Kauno klinikos visiems galimiems COVID-19 infekcijos plitimo scenarijams ruošėsi jau daugiau nei mėnesį, o visoje šalyje paskelbus karantiną, griežtai įgyvendino visus Vyriausybės nurodymus. Ligoninės medicinos darbuotojai dirba pamainų principu, siekiant išsaugoti maksimalų kiekį sveikų medicinos darbuotojų namuose, kad esant reikalui – jie visi galėtų atvykti į Kauno klinikas ir prisijungti prie kolegų komandos.

Nuo praeitos savaitės visi Kauno klinikų darbuotojai darbo vietose privalo būti su apsauginėmis veido kaukėmis, o pas karščiuojantį pacientą einantys darbuotojai turi dėvėti chalatą, respiratorių, pirštines ir kitas būtinas asmens apsaugos priemones.

Praeitą savaitę sustabdžius planinį ligoninės darbą, Kauno klinikose šįryt turime net 872 laisvas lovas, todėl susidariusiai situacijai suvaldyti turime pakankamai resursų.

Papildyta 13.16 val.

Saviizoliacijoje – 77 darbuotojai

„Saviizoliacijoje yra 77 klinikos darbuotojai, o visiems pacientams, turėjusiems kontaktą, yra paimti dėl COVID-19 ėminiai šiandien“, – BNS sakė ligoninės atstovė Eglė Audickaitė.

Ligoninės atstovės teigimu, saviizoliavusis personalui, klinikos darbas perorganizuotas.

„Yra pasitelkti kiti darbuotojai, buvo perorganizuotas klinikos darbas ir veikla tęsiama“, – sakė ji.

Neturėję tiesioginio kontakto su konkrečia paciente darbuotojai, dirbę skyriuje tuo metu, irgi yra saviizoliacijoje, jiems taip pat planuojama atlikti COVID-19 tyrimą, pirmenybę teikiant tiems, kuriems pasireikš bent minimaliausi infekcijos simptomai.

Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 187 ligos atvejai, 1 ligonis mirė ir 1 – pasveiko. Sergamumo situaciją Lietuvoje galite stebėti nuolat atnaujinamame žemėlapyje čia.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Įspėja kelininkai: naktį eismo sąlygas sunkins plikledis

Koronaviruso infekcija patvirtinta dar vienai medikei

Karantinas – privalomas visiems: kauniečiai gali pranešti apie pažeidimus

Pernai politinės partijos gavo daugiau kaip 8,5 mln. pajamų – turtingiausi buvo socialdemokratai

SAM: dėl koronaviruso bus tiriami visi, kuriems pasireiškia simptomai

Gūsingas vėjas dalį kauniečių paliko be elektros

Lietuvos narystei NATO – jau 16 metų

Maisto technologijų startuolis iš Kauno siekia užkariauti Europą

Iniciatyva „Mokykla namuose“ surinko daugiau nei 600 kompiuterių Lietuvos moksleiviams

Kaune nusileido antrasis lėktuvas su apsaugos priemonėmis medikams (atnaujinta)