Karantino „Drive-in“ stotelę Kaunas įkurdins Jonavos gatvėje – Kas vyksta Kaune

Karantino „Drive-in“ stotelę Kaunas įkurdins Jonavos gatvėje

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Pirmadienio pavakarę Kauno miesto savivaldybė paskelbė, kur artimiausiu metu bus įrengtas mobilus koronaviruso tyrimų punktas. Jonavos gatvės gale, gana atokioje vietoje, dėl infekcijos bus tikrinami gydytojo siuntimą turintys gyventojai.

„Mobilų tyrimų dėl koronaviruso punktą nusprendėme įkurti Kauno kempinge (Jonavos g. 51A). Į šią vietą patogu atvykti automobiliu iš daugelio miesto vietovių, o taip pat jis greitai ir paprastai pasiekiamas atvykstantiems iš kitur. Atoki teritorija saugiai aptverta, tinkama sklandžiam automobilių srautų judėjimui“, – „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare sako miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Jis nurodė, kad artimiausiu metu medikai kartu su savivaldybės darbuotojais parūpins visą reikalingą įrangą, bus sudarytos komandos, kurios čia dirbs. Suruošus mobilią laboratoriją, žadama pateikti daugiau informacijos.

„Be to, svarbu pabrėžti, kad tyrimai bus atliekami pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą algoritmą, tik turint šeimos gydytojo siuntimą“, – pridūrė V. Matijošaitis.

„Kas vyksta Kaune“ taip pat primena, kad šalyje įvedus griežtus apribojimus ir paskelbus karantiną, Kauno savivaldybė pacientų izoliacijai bei gydymui nutarė panaudoti prieš trejus metus Kulautuvoje uždarytos ligoninės patalpas. Kaip pirmadienį sakė savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius Paulius Keras, pastatas jau baigiamas ruošti.

„Šiame pastate galėtų būti gydomi nesunkių ligos formų pacientai tam, kad pagrindinėms gydymo įstaigoms krūvis sumažėtų ir ten būtų gydomi tik itin sunkūs pacientai. Pastatas ruošiamas pastarąsias dvi savaites, iki šios savaitės pabaigos čia bus įrengta 50 vietų koronavirusu apsikrėtusiems asmenims, pagal poreikį pajėgumus galima išplėsti iki 200 vietų“, – kalbėjo P. Keras.

Anot jo, statinys neeksploatuotas trejus metus, nors tokiai funkcijai tinkamas. Čia sutvarkyta lietaus nuotekų sistema, įrengiamas teritorijos apšvietimas, pertvaros palatose. Atkurtas vandentiekis, suremontuota santechnika, elektros instaliacija – padaryta viskas, kad korpusas galėtų vėl funkcionuoti.

P. Keras pridėjo, kad patekimas į Kauno viešąjį transportą neribojamas, užtikrinamas rekomenduojamas srautas, kad keleivių tankumas transporto priemonėse nebūtų per didelis, tačiau žmonių šiuo metu ir taip važiuoja mažiau. Autobusai ir troleibusai papildomai dezinfekuojami, o už keliones privaloma atsiskaityti elektroninėmis priemonėmis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.