Lietuvoje bus atidaryta 10 „drive-in“ koronaviruso testavimo vietų – Kas vyksta Kaune

Lietuvoje bus atidaryta 10 „drive-in“ koronaviruso testavimo vietų

BNS / Milena Andrukaitytė, Jūratė Skėrytė 2020/03/15 17:05
Asociatyvi / R.Tenio nuotr.

Po susitikimo su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu, sveikatos apsaugos ministras teigė, jog kitą savaitę dešimtyje apskričių bus atidaryti koronaviruso patikros „drive-in“ punktai.

Į juos automobiliu atvykę gyventojai galės atlikti tyrimus ir važiuoti namo laukti rezultatų, pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Kitą savaitę suplanuota, kad startuoja dešimt punktų Lietuvoje vadinamųjų drive-in, kaip šalys kitos naudoja techniką, kai žmonės atvykę automobiliu gali tą tyrimą atlikti, po to važiuoti namo ir laukti rezultato, kad jiems nereikėtų į ligoninę važiuoti“, – sekmadienį per spaudos konferenciją Kaune sakė A. Veryga.

Ministras teigė kol kas negalintis pasakyti, kokiais atvejais žmonės galės tuos tyrimus atlikti, ar tik jaučiantys simptomus, įtariantys kontaktą su apsikrėtusiais asmenimis, taip pat, kur šie patikros punktai bus įrengti.

„Ketinama tuos taškus, (pasitikrinti žmonėms – BNS) kurie turi simptomus, išplėsti, dešimtyje apskričių specialistai ruošia aprašą. Kai bus suderinta su įtaigoms, bus paskelbta, kur galima atvažiuot ir kam“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat patvirtino, kad galimybė medikų brigadoms vykti į namus paimti koronaviruso tyrimų yra „labai teorinė galimybė“.

„Supraskite, kad atvykusi į namus komanda turi būt pilnai apsirengusi, tai vėlgi didžiuliai ištekliai, ta komanda turi važiuoti. Paprasčiau, kad gyventojai patys atvažiuoja į tam tikrą punktą, nes absoliuti dauguma jų yra su labai nesunkiais simptomais“, – kalbėjo ministras.

Jis taip pat pabrėžė, kad net ir neigiamas tyrimo rezultatas nereiškia, kad iš užsienio grįžę gyventojai galės nesilaikyti saviizoliacijos taisyklių.

„Nesureikšminkime taip tų tyrimų. Tai, kad tyrimų daug padarysime, visiškai nepaneigsime saviizoliacijos, karantinavimo būtinybės. Jei yra bent menkiausias įtarimas, kad turėjote kontaktą, karščiuojate, sloguojate, sėdėkite namuose – tokia yra rekomendacija. Ne važinėtis kažkur, aiškintis ir rizikuot, kaip atsitiko kai kuriais atvejais, kad žmonėms pakeliavo, pavažiavo autobusais, dabar mes jų net kontaktų nebegalime atsekti, nes nebeįmanoma, o tiesiog būti namie, – dabar pagrindinė rekomendacija“, – kalbėjo A. Veryga.

Lietuvoje kol kas nustatyti devyni koronaviruso atvejai, visi – atvežtiniai.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo pirmadienio Vyriausybė šalyje įveda karantiną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.