Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso infekcijos atvejai (dar papildyta)

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Lietuvoje nustatyti trys nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai.

Penktadienio duomenimis, Lietuvoje iki šiol užfiksuoti 6 koronaviruso atvejai.

Lietuvoje patvirtinti dar trys koronaviruso infekcijos atvejai, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Turime nustatytus tris naujus atvejus, kol kas gera žinia, kad jie visi yra įvežtiniai, tai reiškia, kad mes nepareiname į kitą fazę, kur virusas plinta nuo mūsų gyventojų viduje“, – per spaudos konferenciją informavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak jo, vienas naujas atvejis nustatytas Klaipėdoje, antras – Vilniuje Ispanijos pilietei, trečias – Kaune.

„Ispanijos pilietė – iš Madrido, jai nustatytas virusas Vilniuje, Klaipėdoje užkrėsta atvykusi iš Tenerifės moteris, Kaune kaunietis – grįžęs iš Italijos“, – sakė A. Veryga.

Santaros klinikos praneša, jog jauna pacientė kovo 9 dieną atvyko iš Ispanijos ir kitą dieną pajutusi ligos simptomus 12 dienos naktį kreipėsi į Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių.

Šiuo metu pacientės būklė nesunki, ji yra izoliuota ir stebima Santaros klinikų Infekcinių ligų centre.

Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad nė vieno iš trijų pacientų būklė, jo žiniomis, nėra sudėtinga, jie nepriklauso rizikos grupei.

„Nė vienas, kiek turiu informacijos, nėra sunkus pacientas, sveikatos būklė nėra kuo nors ypatinga, visi nėra pagyvenę, nėra rizikos grupės, tiek galiu suteikti informacijos“, – sakė A. Veryga.

Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų klinikos vadovė Auksė Mickienė teigė, kad Kaune gydomas vyras nėra susijęs su ankstesniais dviem nustatytais koronaviruso atvejais.

„Mano žiniomis, tai nėra susiję su tais dviem, tikrai detalios informacijos dar nežinau ir negaliu žinoti, kiek yra žinoma, tai tiesiog žmogus, slidinėjęs Šiaurės Italijoje, grįžęs vasario 29 dieną ir susirgo“, – sakė A. Mickienė.

Kauno klinikinės ligoninės vadovo žiniomis, iš Italijos grįžęs vyras maistą užsisakydavo per kurjerį, bendravo tik su seserimi, kuri taip pat bus tiriama dėl infekcijos.

„Save izoliavo, bet gyveno kartu su seseria. Sesuo taip pat jau karščiuoja ir, mano žiniomis, taip pat ji tikrinsis dėl COVID-19 infekcijos. Kartu skrido dar šeši žmonės, jie yra save izoliavę“,– žurnalistams sakė Kauno klinikinės ligoninės direktorius Albinas Naudžiūnas.

„Pati paciento būklė, kiek jis leido apie save informuoti, yra nebloga, vakar jis karščiavo ir skaudėjo gerklę, šiandien temperatūra yra normali, savijauta jo yra normali“, – sakė ligoninės vadovas.

Vis dėlto medikas mano, kad esami atvejai – tik pradžia, o neišaiškinų atvejų yra daugiau.

„Tai, kas nustatyta dabar Lietuvoje, tie šeši atvejai, tai yra ledkalnio viršūnė, greičiausiai yra žymiai daugiau užsikrėtę ta infekcija ir už savaitės-dviejų reikės laukti sunkesnių pacientų“, – teigė A. Naudžiūnas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis žurnalistams sakė, jog pacientė ligoninėje atsidūrė ketvirtadienį.

„Atvežta patenkinamos būklės: sloguojanti, truputį pakarščiuojanti“, – sakė jis.

50-ies neturinti moteris iš Tenerifės grįžo kovo 9 dieną lėktuvu per Barseloną į Palangą ir automobiliu iki savo namų. Moteris grįžo su vyru, jis izoliavosi namuose. Ji teigia jokių kontaktų neturėjusi.

„Ji jaučiasi gerai, viskas tvarkoje“, – sakė gydytojas.

Moteris iš karto pajuto ligos simptomus, į ligoninę kreipėsi kovo 12 dieną, ji atvežta greitosios.

Šiuo metu Klaipėdos ligoninėje dėl įtariamo koronaviruso stebima 13 pacientų, laukiama jų tyrimų rezultatų.

Ragina vyresnio amžiaus žmones likti namuose

Ministras rizikos grupėse esančius vyresnius žmones ragino, kiek įmanoma, likti namuose. Jis patvirtino, kad virusas galėjo plisti, nes „yra žmonių, kurie, panašu, nebūtinai laikėsi režimų, jie yra vaikščioję visuomenėj“.

„Dabar jau nuo mūsų susitelkimo priklausys, ar mes turėsime tuos scenarijus, kuriuos turi italai, ar neturėsime, ir čia jau ne skrydžių draudimo klausimas“, – pažymėjo A. Veryga.

„Norėčiau kreiptis į vyresnio amžiaus žmones ir paprašyti susitelkti ir maksimaliai stengtis likti namuose, paprašyti, kad artimieji pasirūpintų, parnešti maisto, nesilankyti maldos namuose, vengti viešų vietų, ypatingai, jei tie vyresnio amžiaus žmonės serga lėtinėmis ligomis“, – kalbėjo A. Veryga.

Grįžusius iš užsienio su vaikais ministras perspėjo jų neperduoti rūpintis seneliams, dėl koronaviruso dviem savaitėms paskelbus atostogas mokyklose.

„Šeimoms, kurios su vaikais lankėsi tuose regionuose, kur yra ligos plitimas, ar tai Italija, ar Prancūzija ar Vokietija, dabar, kai vaikų atostogos ir ugdymo procesas sustojęs, nenuvežkit tų vaikų seneliams prižiūrėt, ne sjie yra didelėj rizikoj“, – kalbėjo A. Veryga.

„Koronavirusas – deja, bet jau ir Klaipėdoje. Tik ką gautas patvirtinimas, kad vidutinio amžiaus klaipėdietei, vakar GMP automobiliu pristatytai į Klaipėdos universitetinę ligoninę, diagnozuotas „COVID-19″ virusas. Tad Klaipėdoje taip pat jau pilna apimtimi aktyvuotas ir veikia šios grėsmės suvaldymo planas, identifikavus užsikrėtimo atvejus.

Kadangi tokiai situacijai ruoštasi buvo rimtai ir iš anksto, todėl niekam panikuoti nereikia, kviečiu ir raginu visus elgtis ramiai, santūriai ir žinoma labai atsakingai, bet suvokti, kad šis grėsmingasis virusas jau ir uostamiestyje, – BŪTINA. Būkite dėmesingi, būkite atsargūs ir VISI rūpinkimės vieni kitų saugumu“, – „Facebook“ rašo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Anksčiau koronavirusas nustatytas 3 asmenims. Du iš jų asmenys izoliuoti Kaune (diagnozuota kovo 10 dieną), vienas – Šiauliuose (diagnozuota vasario 28 dieną). Šie 3 asmenys į Lietuvą grįžo iš Šiaurės Italijos.

Pasaulinę sergamumo koronavirusu statistiką galima stebėti čia. Naujausiais duomenimis, patvirtintų susirgimo atvejų yra 135 382, iš kurių mirė 4 981 ir 69 645 žmonės pasveiko.

60 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaimynų vasarą Pakaunės gyventojai minės išradingai: laukia muzikinės staigmenos ir iškylos

Visos specialiosios tarnybos naktį skubėjo į Partizanų gatvę

Mažeikių tragedijos atomazga: rastas žudiko lavonas

Stiprius narkotikus skrandyje gabenusiam Nigerijos piliečiui iš Pravieniškių ištrūkti nepavyko

Kauno klinikose žengtas istorinis žingsnis genetinių tyrimų srityje

Lėktuvai netrukus vėl leisis ir Kaune – informuoja kaip išvengti nesklandumų

Mažeikių dramoje kitas svarbus žingsnis – šią naktį

Pokyčių lyderis kunigas A. Toliatas: „Gyvenimas yra nuolatinis pokytis“

„Raketa“ pirmąkart šiemet pasiekė Nidą ir grįžo atgal: skelbiamos bilietų kainos

Po skaudaus įvykio, V. Ušacko šeimoje - dar viena netektis