Siautėjanti audra jau pareikalavo aukų

Asociatyvi archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ketvirtadienį per dvi valandas nuo 16 val. sulaukė daugiau nei 110 iškvietimų dėl Lietuvoje siaučiančios audros padarinių.

PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus (SKS) atstovas BNS sakė, kad daugiausiai skambučių sulaukiama dėl ant kelio ar elektros linijų nuvirtusių medžių pašalinimo.

Pasak SKS atstovo, Į iškvietimus važiuojantiems gelbėtojams dažnai tenka šalinti ir kitus ant kelio ar laidų nuvirtusius medžius, dėl kurių iškvietimai dar nebūna gauti.

Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) duomenimis, apie 18 valandą visoje Lietuvoje buvo užregistruota maždaug 20 tūkst. namų ūkių, kuriems sutrikęs elektros tiekimas.

Siaučiantis vėjas jau pareikalavo ir vienos gyvybės. Ukmergėje vėjo nuplėštas stogo fragmentas prispaudė ir mirtinai sužalojo pro šalį ėjusią moterį.

Lietuvoje ketvirtadienio vakarą ir naktį prognozuojama stipri audra, vėjo gūsiai gali siekti 20–25 m/s, o pajūryje net iki 32 m/s.

Įspėjama, jog stiprus vėjas laužys medžių šakas, o penktadienio naktį prognozuojamos audros metu gali laužyti ir silpnesnius medžius, pakelti ir nešti nepritvirtintus daiktus, griauti laikinus statinius, tvoras.

Patariama nepalikti atdarų langų, pasisaugoti vėjo nešamų nuolaužų, nestatyti automobilių po medžiais, nevaikščioti arti statybviečių ar reklaminių skydų.

17 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Į netoli Kauno esantį pramonės parką valstybė tikisi pritraukti stambių duomenų centrų

Naujų židinių nenustatyta, tačiau koronaviruso atvejų augimas neramina

Į Kauno kino centrą „Romuva“ grįžo ankstyvojo kino festivalis

Aplinkai žalos pridarę pažeidėjai šiais metais smarkiai tuštino kišenes

Greit į Kauno gatves išriedės nauji hibridiniai autobusai: keleivius lepins išskirtinis komfortas

Kontrabandos priedanga neišdegė: muitininkai sulaikė 2,5 mln. eurų vertės nelegalų krovinį

Naujas siūlymas dėl elektroninių cigarečių: nori drausti rūkalų skonius be nikotino

Pareigūnai prašo pagalbos: įrankius pasiėmė, bet susimokėti pamiršo

S. Skambinas su nauja mylimąja Kaune pakrikštijo dukrelę (foto)

Per parą nustatyta 111 naujų koronaviruso atvejų: daugiau nei pusė – Kauno apskrityje