Kauno centre nusidriekė masinės eitynės: vietoje tulpių moterims prašo teisių

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sekmadienį Kaune surengtos moterų solidarumo dienos eitynės, kuriomis siekiama atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris. Susirinkę prie Istorinės Lietuvos Prezidentūros, aktyvistai patraukė prie soboro, kur sušoko moterų pasipriešinimo smurtui šokį.

Moterų organizacijos, profesinės sąjungos ir prie iniciatyvos prisijungę kauniečiai 14 val. susirinko Istorinės Lietuvos Prezidentūros sodelyje, o vėliau tratant būgnams ir aidint švilpukams Vilniaus gatve ir Laisvės alėja pajudėjo į Nepriklausomybės aikštę.

Dalyvavusieji eitynėse kvietė solidarizuotis, aukštai iškeltuose plakatuose švytėjo reikalavimai vietoje tulpių gauti teisų, skatinimai ratifikuoti Stambulo konvenciją, griauti patriarchatą.

Nemažai triukšmo Kauno centre sukėlę mitinguotojai deklaravo, kad seksistinė valstybė užkniso, skelbė savo teises į laisvus sprendimus bei siekė atkreipti dėmesį į moterų patiriamą smurtą.

Prie Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios gausus būrys aktyvistų atliko moterų pasipriešinimo smurtui šokį „Prievartautojas (užpuolikas) tavo kelyje“.

Pasak organizatorių, akcijos dalyviai, išmainę raudonas tulpes į tos pačios spalvos kepures ir švilpukus siekia atkreipti dėmesį į Lietuvą ir pasaulį krečiantį smurtą prieš moteris.

„Kovo 8-ąją akcijos organizatorės kviečia kartu pasakyti smurtui „ne“ ir pareikšti, kad tokia santvarka moterų netenkina. Raginame keisti patiriamą smurtą ir socialinę, ekonominę, bei politinę nelygybę solidarizuojantis ir veikiant išvien“, – anksčiau rašyta organizatorių pranešime.

Statistikos departamento duomenimis, pernai aštuonios iš dešimties suaugusios smurto artimoje aplinkoje aukos buvo moterys, dauguma jų nukentėjo nuo savo partnerių. Devyni iš dešimties smurtu artimoje aplinkoje įtariamų ar kaltinamų asmenų buvo vyrai, apie pusė jų – 30–49 metų amžiaus.

Kaip primena naujienų agentūra BNS, Europos Komisijos šių metų ataskaitoje apie Lietuvą teigiama, jog šalyje yra palyginti maža lyčių nelygybė, o rodikliai geresni už Europos Sąjungos (ES) vidurkį.

Komisijos duomenimis, fizinio ir seksualinio smurto prieš moteris atvejų yra nedaug, o vyrų ir moterų užimtumo lygių skirtumas gana nedidelis, didesni skirtumai išryškėja versle ir politikoje: lyčių pusiausvyra valdžioje Lietuvoje siekia 30 proc. ES vidurkio.

Įmonių valdybose moterų yra vos pusė ES vidurkio, tačiau yra daug vadovių – dvigubai daugiau nei ES vidurkis.

Tarptautinę moters dieną mintimis apie lygias teises socialiniuose tinkluose pasidalijo ir visame pasaulyje žinoma septyniolikmetė aktyvistė iš Švedijos Greta Thunberg. Pasak jos, Kovo 8-osios nereikėtų suprasti kaip progos aukštinti moteris – verčiau apsvarstyti, kaip visuomenėje galėtų būti patobulinta lyčių lygybė.

„Pripažįstame, kad šiuolaikinėje visuomenėje toli gražu nėra pasiekta moterų ir vyrų lygybė. Be lyčių lygybės nebus ir klimato teisingumo. (…) Mes, moterys, šiandien ir kiekvieną dieną norime ne šventės ar sveikinimų, o lygybės“, – feisbuke rašė G. Thunberg.

320 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Spąstai: kavinės Laisvės alėjoje lankytojus pasitinka riebūs keiksmažodžiai

Prievolei dėvėti kaukę praėjusią parą nepakluso du piliečiai

Susidūrimas netoli Muravos viaduko: vairuotojus pasitinka spūstys

Neabejingi kauniečiai išreiškė palaikymą protestuotojams Baltarusijoje

Kaunietis pristato naują dainą: po ilgų paieškų rasta paslaptinga mergina įkvėpė užbaigti kūrinį

Lietuva skyrė 50 tūkst. eurų paramą tragiškos nelaimės sukrėstam Libanui

Nepaprastas reginys: pačiame Kauno centre sudūzgė laukinių bičių spiečius

Griežtesnė kontrolė Latvijos ir Lenkijos pasieniuose: aktyviau tikrins atvykstančius keliautojus

Kauno pareigūnai ir medikai gyventojus kvietė nelikti abejingiems: kiekvienas gali būti herojumi

Užsikrėtęs „Adform kiemelio“ darbuotojas taip pat dirbo Rotušės aikštėje esančiame restorane