Kauno klinikose dingsta medicininės kaukės: medikai siunčia žinią vagims

DELFI, R. Tenio nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno klinikų atstovai pasigedo medicininių kaukių. Paskelbtame Kauno klinikų socialinio tinklo „Facebook“ įraše, medikai įtaria, jog medicinines kaukes pasisavina ten esantys pacientai, todėl darbuotojai dar kartą praneša, jog kaukės nuo koronaviruso neapsaugo.

„Asmenims, kurie pastarosiomis dienomis išvykdami iš mūsų klinikos kaip padėkos už suteiktą pagalbą ženklą slapta išsinešinėjo mūsų medicinines kaukes su visomis dėžutėmis, norime priminti, kad jos nuo koronaviruso neapsaugo.

Netgi priešingai – daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad panika ir stresas, kurio apimti pasielgėte taip neracionaliai ir net nusikalstamai, silpnina mūsų imunitetą bei didina organizmo imlumą infekcinėms ligoms. O prisidėjus egoistiniam tokio poelgio faktoriui bei vagystės karmai minėtas imlumas gali ir dar padidėti“, – teigiama paskelbtame įraše.

Dėl susiklosčiusios situacijos Kauno klinikų atstovai pastebi, jog ligoninė galėtų kaukes slėpti seifuose ar kitaip bandyti slėpti reikalingą inventorių, tačiau tai eikvotų brangų personalo laiką ir problemos neišspręstų.

Galime skirti papildomai personalo kovai su bandančiais konfliktuoti ir nepaklusti įsigaliojusioms taisyklėms bei laikiniems apribojimams. Galime daug. BET. Kiekviena tokia intervencija sukelia nepatogumų, kainuoja laiko ir, svarbiausia, papildomo darbo, kurio šiuo metu, patikėkite, ir taip netrūksta“, – toliau aiškino Kauno klinikų atstovai.

„Nei grikiai, nei medicininės kaukės (ypač vogtos), nei kova už teises ar prieš apribojimus mūsų neišgelbės. Išgelbės NEPANIKAVIMAS, PASITIKĖJIMAS medikais ir kitais profesionalais, ĮSIKLAUSYMAS į jų prašymus ir SUPRATINGUMAS, SUPRATINGUMAS, SUPRATINGUMAS“, – patarimus dėstė „Facebook“ įraše.

Kauno klinikų medikai pastebi, jog dabartinės darbo sąlygos, kai Lietuvoje plinta dideli kiekiai informacijos apie koronavirusą, nėra lengvos, ir mieliau būtų dirbti „komforto zonoje“.

„Mieliau dirbtume kaip dirbę savo komforto zonoje ir nematytume problemų. Ligoninės administracija turbūt taip pat mieliau ramiai miegotų naktimis, užuot versdamasi per galvą, kad tik mums ir, svarbiausia, Jums, nieko nepristigtų.

Didžiulius informacijos srautus ir operatyvius veiksmus koordinuojantys Ministerijos, Nacionalinio Visuomenės sveikatos centro žmonės veikiausiai taip pat dirbtų ne 24/7 režimu. Tačiau visi suprantame, kad šioje situacijoje reikia elgtis taip, kaip ne visada norisi elgtis, ir daryti tai, ką reikia daryti. To supratingumo viliamės ir iš mūsų visuomenės“, – į gyventojus kreipiasi Kauno klinikų medikai.

Kaip rašė „Kas vyksta Kaune“, medicininių kaukių sunku rasti visose Kaune esančiose vaistinėse ir kitose parduotuvėse, o iš to, kai kurie pardavėjai bando pasipelnyti.

77 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prašoma visuomenės pagalbos: Kauno pareigūnai ieško į namus nesugrįžusio vyro

Susisiekimo ministerija inicijuoja ilgalaikę programą laivybai Nemunu atnaujinti

Kaune elektrinių paspirtukų vairuotojams buvo dalinami šalmai

Šalia Kauno įkūrė krevečių auginimo ūkį: bandys užkariauti Europą

Kauno Sobore įsibėgėjo kapitaliniai restauracijos darbai

Kauno apskrities policininkams įkliuvo ne vienas gerokai įkaušęs vairuotojas

Lietuvoje patvirtinti dar 37 koronaviruso atvejai, 29 iš jų - Kauno apskrityje

Kauniečiai vėl užfiksavo neįprastą reiškinį virš Kauno

Tiesioginė transliacija: Jonava švenčia 270-tąjį gimtadienį

„Drąsos kelias“ sugrįžta – su N. Venckiene priešakyje veržiasi į Seimą