Dėl koronaviruso plitimo siūlo skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją

M. Jaugelavičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija dėl koronaviruso grėsmės Vyriausybei siūlo skelbti ekstremalią situaciją.

„Dėl paskelbimo įsijungia kiti mechanizmai, galima naudotis tam tikromis priemonėmis prevencijai iš valstybės rezervo, ko dabar negalima daryti. (…) Esant pokyčiui situacijos, galėtume priimti sprendimus dėl papildomų priemonių įsigijimo be viešųjų pirkimų“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Pasak jo, sprendimas dėl ekstremalios situacijos turėtų būti priimtas artimiausiu metu, tačiau kada tiksliai, nenurodė.

Nuo sausio pabaigos kiekvienoje ministerijoje yra aktyvuoti operacijų centrai, kuriuose rengiamasi galimiems koronaviruso atvejams Lietuvoje.

„Mes pareigūnus parengėme galimiems tokiems atvejams. (…) Matome, kad vis dėlto būdų efektyviau, jei būtų vienas operacijos centras ir tokį siūlymą pateikėme Vyriausybei priimti“, – sakė VESK pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Sveikatos apsaugos viceministro teigimu, kol kas nėra svarstoma įvesti sienų kontrolę.

„Tai Šengeno erdvės lygmens klausimas. Lietuva apribojimų be Europos lygmens vienašališkai priimti negali. Bet mes kalbėjome, jog jei situacija būtų tokia, kad būtų priimti sprendimai tam tikrą patikrą daryti ir keliuose, ir jei tų priemonių, kurios dabar yra, nepakaktų, tai tikrai būtų svarstoma, kaip tai padaryti, kokiomis pajėgomis“, – kalbėjo A. Šešelgis.

„Galima būtų paprašyti žmonių, atvykstančių iš Šengeno zonos erdvės, kad jie pateiktų tam tikrą informaciją, o jei iš rizikos zonos važiuoja, galėtų pasitikrinti savo temperatūrą“, – pridūrė jis.

Komisijos posėdyje taip pat aptartos penktadienį Kaune turinčios vykti „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani Exchange Olimpia“ krepšinio klubų rungtynės. Anot viceministro, kol kas rekomendacijų dėl jų komisija nepateikė.

„Situacija bus stebima. (…) Kol kas sprendimai šiuo klausimu nepriimti. Jie turėtų būti priimti po galutinio sprendimo dėl ekstremalios situacijos skelbimo. Juolab, kad dar papildomai informacijos laukiama iš pačių sporto varžybų organizatorių. Su jais nuo pačio ryto kontaktuojama“, – sakė A. Šešelgis.

Reaguodama į Italijoje plintantį koronavirusą, Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį taip pat paskelbė, kad Lietuva imasi griežčiau tikrinti iš šios šalies atvykstančius keleivius – visi iš Italijos Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų atvykstantys asmenys bus tikrinami dar neišlipę iš lėktuvo – matuojama jų kūno temperatūra, vertinama bendra savijauta.

Oro uostuose Vilniuje ir Kaune taip pat bus pradėti naudoti termovizoriai.

Užsienio reikalų ministerija vykstantiesiems į šią šalį rekomenduoja imtis atsargos priemonių, nepataria vykti į 12 savivaldybių šiaurės Italijoje.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, iki sekmadienio užsikrėtusiųjų koronaviruso pasaulyje registruota 78 tūkst. 811 žmonių, mirė 2462.

Naujasis virusas COVID-19 jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Pranešama, kad Italijoje jau mirė keturi šiuo virusu užsikrėtę asmenys, užkratas šioje šalyje patvirtintas daugiau nei 150 žmonių, uždaryta per dešimt miestų draudžiant gyventojams išvykti ir patekti į juos.

Bus tikrinami atvykstantys iš Italijos

Užsienio reikalų ministerija vykstantiesiems į Italiją rekomenduoja imtis atsargos priemonių, nepataria vykti į 12 savivaldybių šiaurės Italijoje.

Pirmadienį atnaujintoje konsulinėje informacijoje nurodoma, kad rekomenduojama nevykti į šalies šiaurėje esančias kai kurias Lombardijos bei Veneto regionų savivaldybes.

Lombardijoje patariama nevykti į Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano savivaldybes, Veneto regione – į Vo’ Euganeo, Mira.

Diplomatai primena, kad Italijos valdžia uždraudė vykti į šias savivaldybes ir iš jų išvykti.

Koronaviruso protrūkio vietose stabdomi vieši renginiai, taip pat neveikia muziejai ir mokyklos.

Užsienio reikalų ministerija skelbia, kad šiuo metu judėjimas Šengeno erdve nėra ribojamas, tačiau šiuo metu esantiesiems Italijoje rekomenduojama stebėti situaciją.

Rekomenduojama dažnai plauti rankas, vengti neplautomis rankomis liesti akis, nosį, burną, taip pat palaikyti bent vieno metro atstumą nuo kitų asmenų, ypač turinčių kvėpavimo takų infekcijų.

Kosint ar čiaudint, rekomenduojama prisidengti burną ir nosį servetėle, o ne ranka.

Pasijutus blogai, rekomenduojama likti namuose, išskyrus atvejus, kai reikalinga medikų pagalba, taip pat rekomenduojama vengti kontakto su aplinkiniais, jeigu pablogėja sveikata.

Be kita ko, sergant, rekomenduojama nekeliauti.

Italijoje pirmadienį užregistruotas jau ketvirtas mirties nuo koronaviruso atvejis, visi jie registruoti Lombardijoje, kur jau registruota daugiau nei pusantro šimto atvejų.

Dabar koronaviruso protrūkis Italijoje yra didžiausias Europoje.

63 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Spąstai: kavinės Laisvės alėjoje lankytojus pasitinka riebūs keiksmažodžiai

Prievolei dėvėti kaukę praėjusią parą nepakluso du piliečiai

Susidūrimas netoli Muravos viaduko: vairuotojus pasitinka spūstys

Neabejingi kauniečiai išreiškė palaikymą protestuotojams Baltarusijoje

Kaunietis pristato naują dainą: po ilgų paieškų rasta paslaptinga mergina įkvėpė užbaigti kūrinį

Lietuva skyrė 50 tūkst. eurų paramą tragiškos nelaimės sukrėstam Libanui

Nepaprastas reginys: pačiame Kauno centre sudūzgė laukinių bičių spiečius

Griežtesnė kontrolė Latvijos ir Lenkijos pasieniuose: aktyviau tikrins atvykstančius keliautojus

Kauno pareigūnai ir medikai gyventojus kvietė nelikti abejingiems: kiekvienas gali būti herojumi

Užsikrėtęs „Adform kiemelio“ darbuotojas taip pat dirbo Rotušės aikštėje esančiame restorane