Paskelbtas šių metų Kauno biudžetas: lėšos auga visoms sritims – Kas vyksta Kaune

Paskelbtas šių metų Kauno biudžetas: lėšos auga visoms sritims

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Miesto valdžia pristatė šių metų ateities planus ir kviečia kauniečius susipažinti su 2020 metų Kauno miesto savivaldybės biudžeto projektu. Nors Kauno valdininkai jau paskirstę, kur išleis kiekvieną planuojamą gauti eurą, tačiau, kad įsigaliotų paruoštas projektas, jį tarybos posėdžio metu turi patvirtinti bent pusė tarybos narių.

Preliminariais duomenimis miesto biudžetas sieks 365,77 mln. eurų. Lyginant su pernykščiu jis bus 38,6 mln. eurų arba beveik 12 proc. didesnis.

Tradiciškai ženkliausia jo dalis bus skiriama švietimui – 159,63 mln. Eur. Antrą pagal dydį biudžeto dalį, 67,29 mln. eurų, Kauno valdantieji žada atriekti miesto infrastruktūrai ir tvarkymui.

Ne ką mažesnę dalį – 51,34 mln. Eur žada skirti bendroms valstybės paslaugoms ir beveik po lygiai biudžetą dalija socialinei apsaugai (28,65 mln. Eur) ir sportui (29,45 mln. Eur).

Kauno miesto 2020-ųjų metų biudžetas / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto kultūrai valdžia numačiusi 14, 29 mln. Eur. Beveik lygiomis biudžeto dalimis dalinsis plėtros projektai (5,84 mln. Eur) ir aplinkos apsauga (5,66 mln. Eur).

Mažiausią savivaldybės biudžeto dalį planuojama skirti sveikatos apsaugai – 3,68 mln. eurų.

Miesto gyventojai ir juridiniai asmenys pastabas ir pasiūlymus dėl biudžeto projekto gali teikti 7 dienas nuo projekto paskelbimo (vasario 11 d.) dienos elektroniniu paštu biudzetas@kaunas.lt arba raštu Finansų ir ekonomikos skyriui.

Biudžetą vasario 25 dieną tvirtins miesto taryba.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA