Drąsina svajojančius apie kirpėjo amatą: „Dvejoti yra kur kas sunkiau, nei susikaupti ir save išbandyti“ – Kas vyksta Kaune

Drąsina svajojančius apie kirpėjo amatą: „Dvejoti yra kur kas sunkiau, nei susikaupti ir save išbandyti“

R. Tenio nuotr.

Besirenkantys profesiją ar norintys keisti esamą sutiks, jog amato pasirinkimas yra sunki, daug ryžto ir apmąstymų reikalaujanti užduotis. Baiminamasi pasirinkti nepakankamai perspektyvią ar sau netinkamą specialybę, mokymosi procese prarasti turimą finansinį stabilumą. Vis dėlto, svajojantys apie darbą grožio srityje raginami šias baimes nugalėti. Kauniečių komandos dėka kirpėjai savarankišką darbą pradėti gali jau po keleto mokymosi mėnesių.

Nuo 1997 metų plaukų kirpėjos, dėstytojos ir, kiek vėliau, grožio salono „VI Beauty House“ vadovės pareigas derinanti Viktorija Gulaja teigia, jog norint žengti į grožio sritį, sėkmingam startui gali užtekti kelių intensyvaus mokymosi ir praktikos mėnesių.

„Grožio paslaugų srityje kaip technikė ir kirpėja dirbu daugiau nei 20 metų ir per šį laikotarpį ne vieną dešimtį kartų teko drąsinti žmones, norinčius, bet bijančius keisti savo profesiją.

Vienus kausto nežinomybė, kitus – rizika prarasti turimą finansinį stabilumą, dar kitus – nesėkmės baimė. Vis dėlto, iš patirties galiu pasakyti, dvejoti ir nesiryžti yra kur kas sunkiau, nei susikaupti ir save išbandyti“, – sako grožio salono „VI Beauty House“ įkūrėja, vadovė ir dėstytoja Viktorija Gulaja.

Kirpėjo profesijos ABC – per keletą mėnesių

Suprasdama, jog neužtikrintumas dėl savo sugebėjimų ir ilgas mokymosi procesas yra du labiausiai žmones gąsdinantys veiksniai, V. Gulaja ištobulino didelio intensyvumo, praktinių plataus profilio kirpėjų kursų programą.

„VI Beauty House“ įkūrėja ir dėstytoja Viktorija Gulaja / R. Tenio nuotr.

Šiandien jie Kaune organizuojami jau daugiau nei penkerius metus, o per šį laikotarpį „VI Beauty House“ salone paruošta per 100 kirpėjų, plaukų stilistų ir šukuosenų meistrų.

„Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog kirpėjo darbas apsiriboja tik kirpimo, dažymo ir šukavimo technikomis. Tiesa tai, jog mūsų profesija taip pat reikalauja ir psichologinių žinių bei profesinio loginio mąstymo įgūdžių.

Džiaugiamės, jog pavyko sukurti sistemą, kuri per gana trumpą laiką kursų dalyviams leidžia perteikti ne tik plataus profilio techninių žinių pradžiamokslį, bet ir supažindinti su bendravimo bei specialybinio mąstymo subtilybėmis“, – sako V. Gulaja.

Keturių mėnesių – 80 dienų arba 630 valandų – kursų metu dalyviai išmoksta moterų, vyrų ir vaikų kirpimo technikų, susipažįsta su pagrindiniais moterų plaukų dažymo būdais, sužino kaip teisingai parinkti plaukų priežiūros priemones, kaip prižiūrėti galvos odą, kokius dažymo ir kirpimo įrankius naudoti darbe.

Taip pat kursų metu dalyviai mokomi kurti skirtingo tipo šukuosenas, formuoti plaukus bei atlikti plaukų SPA procedūras.

„Kursų dalyviams dėstome dviese. Teorinę dalį veda daugiau nei 15 metų patirtį turinti, grožio srities pedagogikos ir psichologijos ekspertė Jolita Vilūnė. Tuo tarpu aš, būdama ne tik seminarų dėstytoja, technike, bet ir pagal specialybę kasdien dirbančia kirpėja, vedu praktinę kursų dalį“, – pasakoja V. Gulaja.

Anot ekspertės, rinkoje įprasta, jog kirpėjų kursai vedami arba teorinėje erdvėje – mokykloje, arba praktinėje – grožio salone. Plataus profilio kirpėjo kursuose, organizuojamuose „VI Beauty House“ grožio salone, abi šios aplinkos sujungiamos į vieną.

Dar teorinės kursų dalies metu dalyviai savo klausimus gali užduoti geranoriškai nusiteikusiems salono meistrams. Taip pat, jau mokymosi metu dalyviai turi galimybę susipažinti su tuo, kaip praktiškai veikia grožio salonas.

„Greito mokymosi proceso ir mokinių pažangos paslaptis – dėmesys praktiniams užsiėmimas. Teorija sudaro tik 30 proc. visos kursų programos, bet net ir ji yra pateikiama praktinėje aplinkoje.

Visą mokymų laikotarpį dirbame „VI Beauty House“ grožio salone, tad net ir teorinė medžiaga yra iliustruojama pavyzdžiais iš realios darbo vietos. Dėl šios priežasties, baigę kursų dalyviai jau gali pradėti savo karjerą darbo rinkoje, o žinių tobulinimą tęsti praktiniuose seminaruose ar konferencijose“, – kursų išskirtinumą pristato „VI Beauty House“ vadovė.

„VI Beauty House“ salonas / R. Tenio nuotr.

Džiaugiasi išdrįsusi daryti tai, kas patinka

Tiesa, grožio srities profesionalė atvirauja, jog ne vienas iš kursus baigusių pradedančiųjų toli nuo „VI Beauty House“ nenutolo. Kauno centre įsikūrusiame salone šiuo metu dirba trys buvę V. Gulajos ir J. Viliūnės mokiniai, savo profesinį kelią pradėję dėstytojų vedamuose plataus profilio kirpėjų mokymuose.

Viena jų, praėjusių metų spalį kursus baigusi ir dirbti pradėjusi kirpėja Paulina atvirauja, jog sunkiausia užduotis buvo nepasiduoti aplinkos spaudimui.

„Priimti profesinį sprendimą niekada nėra lengva. Vis dėlto, šiandien pasirinkimo kelyje esantiems linkiu mažiau klausyti kitų žmonių nuomonės apie tai, ką turime dirbti ar veikti. Tik mes patys žinome kas mus labiausiai domina, ir to turime siekti.

Na, o jei ir nežinome ar dvejojame, svarbu nebijoti, imti ir išbandyti. Būtent tai aš ir padariau, o šiandien labai džiaugiuosi savo baimę nugalėjusi drąsa“, – atvirauja „VI Beauty House“ grožio salono meistrė Paulina.

Paklausta apie tai, kas jai, kaip pradedančiajai kirpėjai buvo naudingiausia kursų metu, Paulina išskyrė darbą po pamokų.

„Kursų metu gavome tiek stiprias teorijos, tiek praktikos pamokas. Teorijos dėstytoja Jolita visą medžiagą pateikė labai įdomiai, tačiau kartu ir itin paprastai. Tiesa, daugiausiai dėmesio skyrėme praktikai – jos turėjau labai daug ir todėl visą mokslams skirtą laiką jaučiuosi išnaudojusi maksimaliai.

Buvo dienų, kuomet ateidavau 9 val. ryto, o namo išeidavau tik po 22 val. vakaro, nes būdavo daug klientų, norinčių mano – pradedančiosios kirpėjos – paslaugų. Būtent už šį laiką, skirtą net ir po pamokų, esu labai dėkinga kursų dėstytojoms“, – sako Paulina.

„VI Beauty House“ salonas / R. Tenio nuotr.

Norintys sekti Paulinos ir kitų kirpėjo amato siekti išdrįsusių pėdomis, prisijungti prie „VI Beauty House“ grožio salono mokykloje (Kęstučio g. 59, Kaunas) vykstančių plataus profilio kirpėjų kursų gali dar šį mėnesį.

Naujoji grupė pradedantiesiems startuoja vasario 13 dieną. Nors laisvų vietų dar yra, organizatoriai kviečia paskubėti registruotis, nes jų skaičius ribotas.

Daugiau informacijos: http://www.vibeauty.lt/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.