Laikinai neveiks SEB banko platforma: diegiami atnaujinimai

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

SEB banke vasario 14-17 dienomis bus diegiama nauja IT platforma, kuria valdoma dauguma banko teikiamų paslaugų ir verslo procesų, todėl vartotojai šiomis dienomis susidurs su nepatogumais, dėl laikinai neveikiančių paslaugų – įskaitant interneto banką, mobiliąją programėlę, taip pat nebus teikiamos kitos paslaugos internetu, nedirbs banko skyriai.

Kaip skebiama SEB banko pranešime spaudai, pokyčiai jau nuo vasario klientams leis naudotis daugiau įvairių savitarnos galimybių interneto banke, o bankui nauja IT platforma ilgainiui padės sparčiau kurti modernius skaitmeninius sprendimus ir greičiau rinkai pristatyti naujas paslaugas.

Įdiegusi naują IT platformą Lietuvoje, SEB grupė užbaigs IT sistemos vienodinimo procesą visose trijose Baltijos šalyse ir galės pasiūlyti daugiau vienodų paslaugų ir sprendimų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

„IT sistemos pakeitimai iš karto atvers dar daugiau naujų galimybių mūsų klientams. Įdiegę platformą, atnaujinsime dalį interneto banko funkcijų, todėl daugiau finansinių paslaugų bus galima tvarkyti savarankiškai internetu.

Interneto banke klientai patys galės keisti įvairius mokėjimo kortelių nustatymus, atsiskaitymo limitus, prireikus – blokuoti kortelę, o pamiršę – pasižiūrėti jos PIN kodą.

Taip pat internetu bus galima patogiau tvarkyti kaupiamuosius indėlius, vertybinius popierius ir investicijas, pavyzdžiui, susikurti asmeninį stebimų vertybinių popierių sąrašą. Verslo klientai interneto banke galės pateikti įvairias kredito paraiškas, užsisakyti naują verslo kortelę“, – vardija Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas, Pagalbos verslui tarnybos ir finansų direktorius.

Keičiant IT platformą klientams dauguma dabartinių sutarčių ir paslaugų sąlygų nesikeis. Mažesni mokėjimo, paslaugų planų, kortelių, indėlių, paskolų ir investavimo paslaugų teikimo sąlygų pakeitimai bus susiję su platformos vienodinimu Baltijos šalyse.

Keisdamas kai kurių paslaugų teikimo sąlygas, SEB bankas atitinkamai peržiūri ir kai kuriuos įkainius, atnaujina Bendrąsias taisykles.

„Visiems privatiems klientams bus dar palankiau naudotis paslaugų planais: bankas taikys vieną – mažesnį – mokestį paslaugų planų „Sumanu“ ir „Sumanu plius“ naudotojams. Be to, klientai galės naudotis turimu grynųjų pinigų limitu imdami pinigus bet kuria banko debeto kortele“, – teigia A. Čičelis.

Verslo klientams svarbiausi pakeitimai bus susiję su kredito kortelių sąlygomis ir mokesčiais. Kai kuriems klientams mažės kredito kortelių „Mastercard Business“ naudojimo mokestis. Taip pat nebeliks elektroninės prekybos paslaugos „Bank link“ fiksuoto komisinio 0,5 EUR mokesčio.

Ateityje – daugiau skaitmeninių sprendimų

Įdiegęs naują IT platformą ir suvienodinęs ją Baltijos šalyse, SEB bankas ketina sparčiau diegti naujas paslaugas.

„Ilgainiui dėl to galėsime klientams pasiūlyti daugiau modernių skaitmeninių sprendimų, greičiau kurti rinkai naujas paslaugas ir jas vystyti.

Mažindami paslaugų kūrimo sąnaudas, galėsime geriau tenkinti klientų poreikius ir pasiūlyti jiems dar daugiau konkurencingesnių sprendimų“, – pažymi SEB banko prezidento pavaduotojas, Pagalbos verslui tarnybos ir finansų direktorius.

Pasak A. Čičelio, tolesniuose banko planuose jau įdiegus naują IT platformą – mobiliosios piniginės, naujų taupymo galimybių mobiliojoje programėlėje pristatymas.

Taip pat planuojama, kad ateityje po naujos IT platformos įdiegimo esami banko klientai galės internetu atsidaryti naują papildomą sąskaitą, matyti sąskaitas kituose bankuose, iš jų pervesti pinigus ir naudotis kitais atvirosios bankininkystės privalumais.

Diegiant sistemą – laikini apribojimai

Naujos IT platformos diegimo metu, vieną vasario mėnesio savaitgalį, banko klientai negalės naudotis kai kuriomis banko paslaugomis ir kanalais. Svarbiausios paslaugos, tokios kaip banko kortelės ar bankomatai, duomenų perkėlimo į naują sistemą metu veiks kaip įprastai, o trumpalaikis jų pertrūkis planuojamas tik naktį.

69 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Garsiam Kauno fotografui – #metoo kaltinimai

Policija prašo pagalbos: iš Kauno klinikų dingo sunkiai besiorientuojantis vyras

„Kauno švaros“ šiukšliavežiui Taikos prospekte smarkiai nepasisekė

Minia kauniečių išlydėjo poetą K. Navaką į amžinojo poilsio vietą

„Swedbank“ klientai gali susidurti su paslaugų trikdžiais: bus atnaujinamos IT sistemos

Atsiradusius keliasdešimt milijonų svarstoma skirti elektriniams autobusams

Kauno pareigūnai sulaikė sunkiu nusikaltimu įtariamą aplinkosaugininką

Kauno klinikose atsidūrusio berniuko mušeika bausmės išvengė: atsakomybę turės prisiimti tėvai

Popiežius Pranciškus paskyrė naują Kauno arkivyskupą

Trečiadienio rytą Kauno rajone aptiktas šiurpus radinys