Pirmieji „Smart-ID“ naudotojai privalo atnaujinti savo paskyras – Kas vyksta Kaune

Pirmieji „Smart-ID“ naudotojai privalo atnaujinti savo paskyras

Asmens tapatybės nustatymo internete sprendimas „Smart-ID“, kurį sukūrė bendrovė „SK ID Solutions“, per trejus metus įgijo beveik trijų milijonų naudotojų pasitikėjimą ir tapo populiariausiu skaitmeninio autentifikavimo sprendimu Baltijos šalyse. Treji šio sprendimo veiklos metai taip pat reiškia, kad pirmieji „Smart-ID“ naudotojai turi atnaujinti savo paskyras.

Kaip rašoma „SK ID Solutions“ pranešime spaudai, prieš trejus metus, 2017 m. vasario pradžioje, pirmieji el. paslaugų teikėjai visose trijose Baltijos šalyse pradėjo naudoti „Smart-ID“ – visiškai naują elektroninės tapatybės sprendimą, kurį sukūrė „SK ID Solutions“ ir kuris veikė visuose įprastuose išmaniuosiuose įrenginiuose.

„Per trejus metus „Smart-ID“ pasitvirtino kaip patikimas ir nepakeičiamas autentifikavimo sprendimas. Šiandien trijose Baltijos šalyse turime 2,7 milijono vartotojų, o Latvijoje ir Lietuvoje „Smart-ID“ yra pasirenkamas kaip tinkamiausias autentifikavimo sprendimas“, – teigė „SK ID Solutions“ vadovas Lietuvoje Viktoras Kamarevcevas.

„Per šiuos metus „Smart-ID“ buvo įvairiai tobulinamas. Svarbus etapas buvo 2018 m. lapkritį, kai „Smart-ID“ tapo kvalifikuoto parašo kūrimo įrenginiu (angl. Qualified Signature Creation Device, QSCD) – tai aukščiausias pasiekiamas el. parašo lygis, kuris leido „Smart-ID“ naudoti kuriant el. parašus. Jie Europos Sąjungos valstybėse prilyginami ranka rašytiems parašams. Kitas logiškas žingsnis buvo atliktas praėjusių metų rudenį, kai „Smart-ID“ buvo įvertinta kaip aukščiausio patikimumo priemonė ir su ja tapo įmanoma prisijungti prie Estijos valstybės viešųjų el. paslaugų“, – sakė V. Kamarevcevas.

Viktoras Kamarevcevas SK ID Solutions vadovas Lietuvoje / Organizatorių nuotr.

„Smart-ID“ paskyra atnaujinama kas 3 metai

„SK ID Solutions“ šiemet taip pat išleis keletą labai svarbių atnaujinimų. Kadangi prabėgo treji metai, kai pradėta naudoti „Smart-ID“, pirmiesiems naudotojams privaloma atnaujinti savo „Smart-ID“ paskyras.

„SK ID Solutions“ sudarė galimybę tai atlikti tiesiai „Smart-ID“ programėlėje. Aktyviems „Smart-ID“ naudotojams apie būtinybę atnaujinti paskyras bus pranešta per programėlę. Tuos, kurie rečiau naudojasi programėle, „SK ID Solutions“ apie būtinus atlikti žingsnius informuos el. paštu.

„Svarbu nepamiršti, kad ir pranešimų klientams siuntimas, ir paskyros atnaujinimai gali būti sukčių akiratyje, todėl būtina būti budriems. Saugiausias būdas atnaujinti paskyrą – atlikti tai savo iniciatyva naudojantis „Smart-ID“ programėle. Ir jokiu būdu nenaršyti per kieno nors atsiųstas nuorodas – taip išvengsite apgavikų pinklių. Beje, pranešimuose apie paskyros atnaujinimą nebus jokių aktyvių nuorodų“, – informavo „SK ID Solutions“ vadovas Lietuvoje.

V. Kamarevcevas atkreipia dėmesį, kad visi, naudojantys „Smart-ID“ programėlės 18 ar aukštesnę versiją, automatiškai per ją bus informuoti, kad atnaujintų savo paskyrą. Taip pat papildomai gali būti išsiųsti pranešimai el. paštu ar SMS.

Jei paskyra nebus atnaujinta iki jos galiojimo pabaigos, reikės susikurti naują „Smart-ID“ paskyrą, nes senosios nebus galima atnaujinti. Atnaujinant paskyrą reikia vadovautis programėlėje rodoma instrukcija. Išsami informacija apie „Smart-ID“ paskyros atnaujinimą skelbiama tinklapyje.

„Artimiausiais mėnesiais taip pat pasiūlysime atnaujinti „Smart-ID“ naudojant asmens biometrinius duomenis – tai palengvins asmens tapatybės nustatymą sukuriant naują paskyrą. Naujojo biometrinio sprendimo veikimas jau buvo audituotas ir pripažintas tinkamu naudoti, o šiuo metu jį vertina valstybinės priežiūros institucijos. Nors šiuo metu vartotojams vis dar reikia turėti asmens tapatybės kortelę su el. parašu arba mobilųjį parašą, kad būtų galima atnaujinti „Smart-ID“ internetu, netrukus pakaks vien paso ar asmens tapatybės kortelės“, – sakė V. Kamarevcevas.

Šiuo metu Lietuvoje, norint naudotis „Smart-ID“ ne tik prisijungimui prie el. banko paskyros (versija „Smart-ID Basic“), bet ir kitomis el. paslaugomis bei dokumentams pasirašyti, savo tapatybei patvirtinti būtina apsilankyti banke.

„SK ID Solutions“ pirmą kartą „Smart-ID“ įdiegė 2017 m. Po 18 mėnesių „Smart-ID“ trijose Baltijos šalyse naudojo jau milijonas žmonių, o dabar šį autentifikavimo sprendimą naudoja daugiau kaip 200 el. paslaugų teikėjų ir 2,7 mln. žmonių, kurie per mėnesį su „Smart-ID“ atlieka daugiau kaip 50 mln. operacijų.

Nors dabar dauguma žmonių „Smart-ID“ Lietuvoje naudojasi norėdami prisijungti prie el. bankininkystės paskyrų, šis autentifikavimo įrankis populiarus ir jungiantis prie kitų finansinių institucijų, o taip pat naudojamas jungtis prie „Ignitis“, „INVL Asset Management“, „Mandatum Life Insurance“, „Aviva“ ir kitų draudimo, pensijų bei prekybos ir paslaugų platformų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA