Netrukus bus skelbiamos išvados dėl Žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) suformuota darbo grupė artimiausiu metu turėtų pateikti išvadas dėl ministerijos perkėlimo į Kauną, penktadienį pranešė LRT radijas.

Ministerijos atstovas Rosvaldas Gorbačiovas sako, kad galutinį sprendimą dėl ministerijos perkėlimo priims ministras Andrius Palionis. Tuo tarpu ŽŪM darbuotojų profesinės sąjungos vadovo pavaduotojas Zigmas Medingis sako, kad ministerijos darbuotojai „tikisi ir turi pagrindo manyti“, kad ministerija išliks Vilniuje.

„Neracionalūs sprendimai turėtų būti kvescionuojami. Jie švaisto valstybės išteklius“, – LRT radijui teigė jis.

Z. Medingis skaičiuoja, kad per pusmetį papildomos sąnaudos ministerijai, atsiradusios suformavus padalinį Kaune dėl patalpų nuomos siekė virš 60 tūkst eurų.

„Ten maža padalinys eikvoja jau labai nemažus išteklius. Tuo tarpu visos ministerijos patalpų išlaikymas visus metus Vilniuje kainuoja apie 300 tūkst. eurų“, – teigė jis.

Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos valdybos narys Nikolajus Dubnikovas sako, kad ne ŽŪM reikia perkelti, o jai nebūdingas funkcijas su lėšomis perduoti žemdirbių savivaldai.

BNS anksčiau rašė, kad ministerijos perkėlimui į Kauną kitąmet iš valstybės biudžeto numatoma skirti 200 tūkst. eurų, o kitų metų biudžeto asignavimų programoje nurodoma, kad į Kauną 2020 metų antrąjį ketvirtį bus perkelta dalis ministerijos funkcijų, bus įdarbinti specialistai iš Kauno ir aplinkinių regionų.

Žemės ūkio ministras yra sakęs, kad ŽŪM tikriausiai dirbs ir Kaune, ir Vilniuje, o jis pats turėtų likti dirbti sostinėje. ŽŪM perkelti iš Vilniaus į Kauną valdantieji ruošiasi nuo pat kadencijos pradžios.

Šių metų balandį pradėtas perkraustymas. Šiuo metu Kaune dirba apie dvi dešimtys ministerijos specialistų.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno zoologijos sodo darbuotojas pripažintas kaltu dėl ministro patarėjos papirkimo

V. Matijošaitis atsistatydina iš „Kauno energijos“ stebėtojų tarybos

Kauno „Škoda“ salone – pažangiausias kėbulų remonto centras

SEB atnaujino interneto banką: atsirado paslaugų ir kainų pokyčių (papildyta)

Sinoptikai: po rekordiškos šilumos užklups permainos

Žadama baigti patikrinimą dėl nušalinto Kauno policijos viršininko D. Žukausko

Baigtas Zapyškio bažnyčios tyrimas: išbetonuotai pievai turi sprendimą

„Rytą“ visa galva pranokę žalgiriečiai kelia pirmą sezono trofėjų

Šventinė savaitė Kauno klinikinėje ligoninėje: dvynukų kaip iš gausybės rago

Skaudi netektis: mirė poetas K. Navakas