Daug diskusijų sukėlusias klombas papuošė miniatiūrinės eglutės – Kas vyksta Kaune

Daug diskusijų sukėlusias klombas papuošė miniatiūrinės eglutės

R. Tenio nuotr.

Vasarą prie savivaldybės atsiradusios rūdinto plieno klombos aprengtos kalėdiniu drabužiu. Nevienareikšmiškų kauniečių vertinimų sulaukusius gėlynus papuošė kelios dešimtys mažų eglučių, apšviestų lempučių girliandomis. Jeigu mintis pasiteisins, medžiai čia gali likti ir pasibaigus šventiniam laikotarpiui.

Sugalvojo pagyvinti atsivėrusią tuštumą

Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus laikinoji vedėja Nomeda Prevelienė „Kas vyksta Kaune“ sakė, kad nuėmus vasarines gėles klombos pasidarė liūdnos – kilo idėja jas papuošti.

„Gėlynus prižiūrinti landšafto dizainerė pasiūlė čia pastatyti daug mažų eglučių su mažomis lemputėmis, tarsi gražus dangaus sietynas“, – pasakojo N. Prevelienė. Ji nurodė klombose atsiradus 80 trijų skirtingų dydžių sidabrinių eglučių, papuoštų apie 300 m šviečiančių kalėdinių girliandų. Šios derinant prie Laisvės alėjos stilistikos žėri šilta balta spalva.

Eglutės gėlynus dabins iki Trijų karalių, tačiau, anot Kultūros skyriaus vedėjos, sulaukus gerų atsiliepimų ir visiems patikus yra galimybė tą terminą pratęsti. Gali būti, medeliai čia spindės kol tęsis tamsusis periodas ir gėlės klombose „miegos“.

Eglutes planuoja išdalyti

„Prieš tai čia augusios vienmetės gėlės išimtos – jų vietoje susodinti svogūnėliai, kurie žiemoja, o atėjus pavasariui pabus ir sužydės. Eglutės pasirinktos vazonuose, kad nepažeistų svogūnėlių. Medžiai šiek tiek tvirtinami, tačiau po žeme glūdinčioms gėlių užuomazgoms nekenkia“, – aiškino N. Prevelienė, pridėjusi, kad šį darbą atliko profesionalūs floristai.

Nupuošus klombas, eglutes ketinama padovanoti švietimo įstaigoms – savo teritoriją turintiems darželiams, mokykloms – arba organizacijoms, norėsiančioms jas paimti ir auginti.

Medeliai, pažymėjo pašnekovė, įsigyti viešojo pirkimo būdu, jiems iš miesto biudžeto atseikėta apie 3 tūkst. eurų. Lemputes parūpino visą miesto puošimą kuruojantis „Kauno gatvių apšvietimas“, turintis didelį bagažą kalėdinių dekoracijų.

Masyvios klombos sulaukė kritikos

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad rekonstruojant Laisvės alėją prie savivaldybės pastato liepą įrengtos klombos sulaukė nemažai miestiečių kritikos. Portalo tuomet kalbinti praeiviai į naujuosius sendinto metalo gėlynus žvelgė ne itin entuziastingai.

Piktinasi kauniečiai: gėlių klombos sudarkė Laisvės alėjos vaizdą 9 nuotr.

„Tas metalo apipavidalinimas gal kokioje šiuolaikiškoje vietoje ir tiktų, tačiau čia – prie tarpukario modernizmo pastato, senovinio Vytauto Didžiojo paminklo – super modernas tikrai ne vietoje. Sakyčiau, kad panašiai nedera, kaip ir tas vadinamas „stiklainis“, darkantis aikštės pastatų fasadinę pusę. Visiška eklektika dabar šioje vietoje, net akis skauda žiūrint“, – sakė stiprų architektūrinės dermės pojūtį, matyt, turinti moteris.

Tiesa, kiti pastebėjo, kad rombo formos klombos, kiek primenančios tautinių motyvų vertikalius centrinio pašto langus, raižo gėlyną takeliais. Šiais esą augalus lengviau pasiekti jų prižiūrėtojams.

Vietoje įrengtų naujųjų klombų šalia savivaldybės ankščiau plytėjo pievos lopinėliai, gėlynai neįmantriais betoniniais ir granitiniais borteliais.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.