Labdaringų aukotojų lėšomis Pažaislio bažnyčia taps prieinama žmonėms su negalia – Kas vyksta Kaune

Labdaringų aukotojų lėšomis Pažaislio bažnyčia taps prieinama žmonėms su negalia

R. Tenio nuotr.

Pažaislio vienuolyno komplekse įsikūrusiuose svetingumo namuose „Monte Pacis“ vykusiame labdaros vakare surinktų lėšų pakaks, kad jau pavasarį vienuolyno bažnyčia taptų prieinama žmonėms su negalia. Vakaro iniciatorius, visuomeniškų moterų įsteigtas labdaros fondas „Esu šalia“ kelia sau tikslą nors ir nedideliais, bet gerais darbais prisidėti prie Lietuvos vienuolynų dvasinės veiklos tęstinumo.

Šiemet fondo moterys prasmingam darbui pasirinko Pažaislio kamaldulių vienuolyną, kuriame gyvena, juo rūpinasi bei išlaiko Lietuvos Šv. Kazimiero seserų kongregacija. Pernai labdaringos fondo paramos sulaukė netoli Paparčių kaimo Kaišiadorių rajone veikiantis Aušrinės Marijos moterų vienuolynas, kuriame apsilankyti, melstis ir kurį laiką gyventi gali kiekvienas pasaulietis.

„Mano pažintis su Lietuvos vienuolynų veikla prasidėjo nuo susitikimo su Paparčių vienuolėmis, iš kurių esu gavusi labai daug dvasinės stiprybės. Dabar daug žmonių ieško ramybės, įvairių mokytojų, dvasingumo, tačiau retas susimąsto, kad vienuolynai gali būti tokio šaltinio vieta. Mūsų tikslas atgręžti žmones į buvusią tradiciją, žmogaus ir ramybės vietos ryšio atstatymą“, – sako fondo vadovė, Kaune gimusi interjero dizainerė Jurgita Paškevičiūtė.

Ypatinga barokine aura lankytojus įtraukianti Pažaislio šventovė Kauno pakraštyje iki šių dienų yra išlaikiusi ne tik vienuolynams būdingą tradiciją, bet ir nuo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikų čia susiformavusį santykį tarp išorinio – pasaulietinio ir vidinio – sakralaus pasaulio.

Kad ši vieta – ypatinga ir žmogų apdovanojanti sako ir svetingumo namų „Monte Pacis“ vadovė Indra Ramanauskienė. „Džiaugiuosi, kad žmonės atranda ryšį su Pažaislio vienuolynu, tikiu, kad kiekvienas gali pasisemti čia ramybės, stiprybės. Aš esu asmeninis pavyzdys, ką Pažaislis gali duoti žmogui“, – sako I. Ramanauskienė.

XVII a. atokiame miške netoli Kauno pastatyti įstabų barokinį vienuolyno kompleksą buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerio Kristupo Žygimanto Paco sumanymas, jis šias beveik pusę amžiaus vykusias statybas ir fundavo. Nuo pat pradžių buvo sumanyta, kad atokios vienuolyno celės ir didžiulis vidinis sodas bus skirtas vienuolių poreikiams, bažnyčia – bendrai maldai, o svečių namai – ramybės ir ryšio su Dievu ieškančiam pasaulio žmogui. Prasminga, kad ši dar Pacų sumanyta pirminė idėja jau kuris laikas vienuolyno komplekse atkurta į pirminę tvarką, o dažnas pasaulietinis renginys svečių namuose yra lydimas maldos ir akimirkos susikaupimo.

Apie vidinį ryšį ir Pažaislį, kaip įkvėpimo šaltinį, kalbėjo ir labdaros vakare „Monte Pacis“ dalyvavusi rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, kurios knygose galima rasti ne vieną nuorodą į šią sakralią Kauno vietą. Knygoje „Danielius Dalba ir kitos istorijos“ K. Sabaliauskaitė Pažaislio vaizdinius panaudojo, kaip rašytojo Dalbos prieglobstį, o naujausioje savo knygoje „Petro Imperatorė“ aprašė garsiąją Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo pas Elžbietą (Pažaislio) bažnyčios relikviją – Kamaldulių Dievo Motinos paveikslą.

Takelio neįgaliųjų vežimėliams brėžinys/ „Esu šalia“ nuotr.

Kūryba, simbolika, geros intencijos labdaros vakare tapo pašvęstos prasmingam tikslui – takelių į bažnyčią žmonėms su negalia įrengimui. Rašytoja K. Sabaliauskaitė aukcionui paaukojo jos vardu išleistų knygų rinkinį, kurį asmeniškai dedikavo aukotojų porai. Savo eilių rinkinį su autografais geram darbui pašventė ir kunigas Benas Lyris, tą vakarą už fondo „Esu šalia“ intencijas aukojęs šv. Mišias Pažaislio bažnyčioje. Didžiausio ir pelnyto dėmesio aukcione sulaukė kauniečio dailininko Gintauto Vaičio vieno iš Pažaislyje organizuotų meno plenerų metu sukurta Kamaldulių Dievo Motinos paveikslo interpretacija, papuošusi iki šiol buvusį tuščią pagrindinės svečių salės – Fundatorių menės paveikslo rėmą.

Viso labdaros renginio metu paaukota daugiau kaip 17 tūkstančių eurų, kurie bus skirti Lietuvos Šv. Kazimiero seserų kongregacijos išsakytam pagrindiniam poreikiui, kad kiekvienas norintis pasimelsti prie stebuklingo Kamaldulių Dievo Motinos paveikslo, turėtų tokią prigimtinę galimybę.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.